1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun Ekranı Dönmüyor
+ - 0

Telefonumun ekranı dönmüyor ve bu sorun için çözüm yöntemleri arıyorsanız, artık doğru yerdesiniz demektir. Telefonlarda otomatik döndürme fonksiyonu aktif olmadığı durumlarda ekran dönmez ve bu nedenle ekranın dönmesi için özelliğin aktif hale getirilmesi gerekir. Akıllı telefonlarda ekran döndürme sorunları çoğu zaman kullanıcıların yaşadığı problemler arasında yer alır. Çeşitli nedenlerde dolayı ortaya çıkan bu sorun için birtakım çözüm yöntemleri vardır. Yapılacak bazı uygulamalar ile ekranı döndürmek ve istenen şekilde kullanmak mümkündür. Sadece birkaç püf noktaya dikkat edilmesi sorunun çözüme ulaşmasında yardımcı olacaktır.

Telefonumun ekranı dönmüyor sorunu konusunda kullanıcıların ilk olarak dikkat etmesi gereken özelliği aktif hale getirmektir. Bunun yanında uygulamaların yatay ekran desteği olup olmadığı bilinmelidir. Çünkü bazı uygulamalarda yatay ekran yani ekranın dönmesi gerekmez ve uygulama içerisindeyken ekranın dönmemesi normaldir. Telefonlarda ekran problemleri arasında önemli bir konumda yer alan otomatik ekran özelliği, bazı telefon modellerinde daha sık görülür. Bu telefon modelleri ise iPhone ve Samsun modelleri olarak karşımıza çıkar. Kullanıcıların şikayet ettiği konular arasında yer alan iphone ekran dönmüyor sorunu, aynı zamanda telefonların verimli bir şekilde kullanılmasını da engeller. Bu nedenle sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmesi ve telefonun eski haline getirilmesi oldukça önemlidir.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Telefonlarda ekran döndürme sorunları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ancak sorunun çözümünde bazı ayarların yapılması ile sorun çözülebilir. Örneğin Samsung ekran döndürme ayarları ile yaşanan sorunu kısa zaman içerisinde çözmek mümkün olur. Ayrıca akıllı telefonlarda otomatik ekran döndürme özelliğinin hangi uygulamalarda çalışıp çalışmadığı da bilinmelidir. Şimdi, telefonlarda ekran dönem sorunlarında neler yapılabilir ve ne gibi çözümler üretilebilir? Daha yakından göz atalım.

  • Ekran döndürme sorunu için uygulanabilecek ilk çözüm yöntemi özelliğin kilitli olup olmadığını kontrol etmektir.
  • Bunun yanında eğer bir uygulama içerisinde ekran dönmüyor ise uygulama tarafından desteklenmeyen bir durum olabilir.
  • Telefonlarda zoom modu aktif olduğu durumlarda aynı şekilde otomatik ekran döndürme özelliği aktif olmaz ve dolayısı ile çalışmaz.
  • Otomatik ekran döndürme özelliğini aktif etmek için öncelikle “Ayarlar” sekmesine giriş yapın. Daha sonra “Ekran” sekmesine tıklayın ve “Ekranı Otomatik Döndür” seçeneğini seçin. Açılan ekranda ekran döndürme özelliğimim işaretli olup olmadığını kontrol edin.
  • Telefonların hızlı menüleri de otomatik ekran döndürme özelliğinin aktif ya da pasif edilmesine olanak sağlar. Buradan da özelliği açıp kapamak mümkün olur.
  • Diğer yandan telefon içindeki bilgiler yedek alınarak sıfırlama işlemi de ekran döndürme sorunu için çözüm yöntemleri arasında yer alır.
  • Bunlara rağmen sorunda hala bir düzelme yok ise yapılması gereken farklı uygulamalar olabilir. Örneğin sorun donanım kaynaklı olabilir ve bu nedenle profesyonel bir yardım alınması gerekir. Bunun içinse telefonu en yakın servise götürmekte fayda vardır.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor ise Uygulama Desteklemiyor Olabilir

Telefonunuzda bir uygulama açtınız ve ekranın yatay konuma geçmesini istiyorsunuz, ancak ekran dönmüyor. Böyle  ir durumda ilk olarak bilmeniz gerek kullandığınız uygulamanın ekran döndürme özelliğini destekleyip desteklemediğidir. Çünkü bazı uygulamalarda ekran gerek duyulmadığı için yatay konuma geçmez ya da uygulama hiçbir şekilde ekran dönmesini desteklemez. Bu durum ise telefonun otomatik ekran döndürme fonksiyonunda  ir sorun olduğu anlamına gelmemelidir. Ekran döndürme özelliğinde sorun olup olmadığını anlamak için özelliğin kilidi açılabilir ve farklı bir uygulama ya da video üzerinde deneme yapılabilir. Bu şekilde özellik işe ilgili daha net bilgiler edinmek mümkün olur.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Sorunu İçin Kesin Çözümler

Akıllı telefonlarda önemli özelliklerden biri olan otomatik ekran döndürme özelliği konusunda yaşadığınız tüm sıkıntılar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli personel kadrosu ile yazılımsal ya da donanımsal tüm problemlerinize çözüm bulan firmamız, aynı zamanda hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresidir. Siz de telefonlarınızda ekran döndürme özelliği konusunda birtakım sorunlar yaşıyorsanız, tamir ve onarım hizmetlerinde en uygun fiyat aralıkları ile hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin ve yaşadığınız ekran sorunları konusunda kaliteli işçilik ve profesyonel çözümleri yakından görme şansına sahip olun.

Yorum Yap