1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor
+ - 0

Telefonum çok yavaş şarj oluyor bazen hiç dikkate alınmayan nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu yüzden telefonunuzun yavaş şarj olduğu durumlarda her şeyden şüphe duymanız çözüme ulaşma konusunda hız kazanmanıza yardımcı olur. Yavaş şarj olma problemleri genelde Android cihazlarda sıkça görülen durumlardan biridir. Samsung, Xiaomi ya da General Mobile telefon modellerinde bu sorun ile daha çok karşı karşıya kalındığını belirtmek gerekir. Samsung modelleri başta olmak üzere telefonum yavaş şarj oluyor general mobile modellerinde de sıkça görülen bir sorundur. Telefonlarda ortaya çıkan yavaş şarj problemlerinde ise çeşitli çözüm yolları uygulanır ve böylece sorun çözülmeye çalışılır.

Telefonum çok yavaş şarj oluyor diyorsanız, öncelikle kontrol etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki şarj adaptörü ve kablosu olmaktadır. Çünkü orijinal olmayan şarj cihazlarında telefon yavaş şarj oluyor uyarısı ortaya çıkar ve bu uyarı şarj konusunda bir sorun var anlamına gelir. Yanlış şarj cihazı aynı zamanda farklı sorunlar da meydana getirdiği için kullanılması asla tavsiye edilmez. Zamanla telefonda fark edilmeden çeşitli sorunlar oluşur ve bu durum telefonun normal çalışmasını dahi etkileyebilir. Bu yüzden akıllı telefonlarda her zaman orijinal şarj aleti kullanılmasında fayda vardır. Peki, telefonlar hangi nedenlere bağlı olarak yavaş şarj olma sorunu ile yüz yüze gelir? daha yakından göz atalım.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Neden Olabilir?

Akıllı telefonlarda zaman zaman ortaya çıkan yavaş şarj olma sorunu kullanıcıların günlük kullanımlarında ciddi sıkıntılar yaşamalarına enden olur. Telefonların birden yavaş şarj olmaya başlaması ve hatta telefon şarj oluyor ama dolmuyor gibi sorunlar ile karşı karşıya kalması verimli bir telefon kullanımının önüne geçer. Yavaş şarj probleminin meydana gelmesinde çeşitli nedenler etkili olur. Bu nedenle yazılım ya da donanım kaynaklı olabileceği için çözüm aşamasında her iki ihtimalin de değerlendirmeye alınması gerekir. Yani soruna neden olan hem yazılımsal etkenlere hem de donanımsal etkenlere bakılması gerekir. Bu şekilde çözüme daha hızlı bir şekilde ulaşmak ve aynı zamanda yaşanan sorunu kalıcı bir şekilde çözmek mümkün olabilir. Peki, akıllı telefonlarda yavaş şarj olma sorunu hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar ve sorunun çözümü için neler yapılabilir? Daha yakından bakalım.

  • Telefonların aniden yavaş şarj olmaya başlamasındaki nedenlerden biri şarj kablosu olarak karşımıza çıkar. Kabloda meydana gelen çeşitli sorunlar nedeniyle telefon bir anda yavaş şarj olmaya başlayabilir.
  • Bunun yanında pil kaynaklı sorunlar yavaş şarj olma nedenleri arasında yer alır. Pilin bitmeye yakın bir seviyeye gelmesi veya farklı sorunlar yaşaması yavaş şarj olma durumlarını meydana getirebilir.
  • Telefon şarj edilirken orijinal şarj aleti kullanılmaması da aynı şekilde yavaş şarj olma sorunları yaşatabilir. Bu yüzden her zaman yan sanayi şarj cihazı değil orijinal şarj cihazı kullanılması tavsiye edilir.
  • Şarj cihazının telefona bağlandığı jack girişi de arızalanmış ise aynı şekilde telefon yavaş şarj olmaya başlar. Girişin değiştirilmesi ile sorun çözülebilir.
  • Telefona yeteri kadar güç gelmemesi yavaş şarj olmaya neden olacak etkenler arasında yer alır. Şarj aletini bir de başka bir güç kaynağına takarak deneme yapılması gerekir.
  • Eğer telefon batarya kalibrasyonuna ihtiyaç duyuyorsa yavaş şarj olma sorunları ortaya çıkabilir. Bu yüzden telefondan *#0228#’yi tuşlamak ve sonrasında ekrana gelen seçeneklerden “Quick Start” sekmesini tıklayarak telefonu yeniden başlatmak kalibrasyon işlemi için yeterli olacaktır.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Sorununa Profesyonel Çözümler

Siz de cep telefonlarınızda yavaş şarj sorunu yaşıyorsanız, yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmektir. Firmamız telefon arızalarında siz müşterileri için her zaman hızlı ve profesyonel çözümler sunar. Alanında uzman personel kadrosu ve son sistem ekipmanları ile tamir ve onarım sırasında telefonlarınız hiçbir şekilde zarar görmez ve aynı zamanda içerisinde yer alan bilgiler asla silinmez. Tabi parça ve işçilik garantili hizmetler de yine firmamızın sizler için sunduğu diğer bir avantaj olarak ön plana çıkar. Eğer siz de uygun fiyat aralıkları ile hızlı ve kaliteli çözümler tercih ediyorsanız, şarj problemleri konusunda bizimle iletişime geçebilir ve sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap