1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefonda Siyah Ekran Sorunu

Telefonda Siyah Ekran Sorunu
+ - 1

Telefonda siyah ekran sorunu son dönemlerde pek çok kullanıcının karşılaştığı durumlardan biri olmaktadır. Bunun yanında siyah ekran sorunu telefonun kullanımını tamamen zorlaştırmakta ve ekran baştan sona siyah olduğu için gelen çağrılara bile cevap vermek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle siyah ekran sorunu giderilmeden telefon kullanımı genel olarak çok sağlıklı olmaz. Hatta siyah ekran sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcıların çeşitli internet sitelerinde ve forumlarda telefon açık ama ekran yok gibi başlıklar ile yaşadıkları soruna çözüm aradıklarını ve detaylı araştırma yaptıklarını söylemek yanlış olmaz. Ancak sorunun çözümü için öncelikle yapılması gereken siyah ekran sorununun neden kaynaklandığını öğrenmektir. Bunun ardından çözüm konusunda etkili adımlar atmak mümkün olacaktır.

Telefonda siyah ekran sorunu için öncelikle bilinmesi gereken sorunun herhangi bir donanımdan mı yoksa yazılımdan mı kaynaklandığını bulmaktır. Çünkü siyah erkan sorunları donanım parçaları olmak üzere yazılım kaynaklı nedenlere bağlı olarak da ön plana çıkabilir. Bu yüzde her iki ihtimali de her zaman düşünmek daha akılcı bir çalışma olacaktır. Akıllı telefonlardaki siyah ekran sorunlarında genelde ekran siyah olsa bile telefon arka planda çalışır. Bunun akabinde ise telefon çalışıyor ama ekran gelmiyor gibi kullanıcı yorumları ile çok fazla karşılaşmak mümkün olur. Yani telefon arka planda çalışsa bile ekranda bir şey görünmez ve bu yüzden bir an önce siyah ekran probleminin giderilmesi ve ekranın normal haline döndürülmesi gerekir.

 

 

Telefonda Siyah Ekran Sorunu İçin Yapılan Uygulamalar

Akıllı telefonlarda meydana gelen siyah ekranlar hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Bu nedenle çözüm yolları denenirken genelde her iki ihtimali de göz önünde bulundurmak gerekir. Ekran kararmalarında telefon bazen açık olur ve siyah ekran nedeniyle hiçbir şey görmek mümkün olmaz. Ayrıca telefon çalıyor ama ekran yok gibi kullanıcılardan gelen sorunların olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken sorununun nedenini bulmak ve bunun ardından çözüm yolları aramaktır. Telefonlarda oluşan siyah ekran sonu için neler yapılabilir? İşte detaylar;

  • Siyah ekran sorunlarında ilk olarak şüphe uyandıran donanım batarya olmaktadır. Bu nedenle öncelikle yapılması gereken bataryanın kontrol edilmesidir. Bataryanın iletken kısımları ile telefondaki iletken kısımların birbirine temas etmemesi siyah ekran problemi ortaya çıkarır. Bu yüzden bataryanın kontrol edilmesinde fayda vardır.
  • Telefon bataryasının ömrünün bitmesi de aynı şekilde siyah ekranın meydana gelmesine neden olabilir. Bataryanın değiştirilmesi de sorunu çözecektir.
  • Telefondaki siyah ekran sorunu bataryadan dolayı meydana gelmiyorsa hafıza kartı, SIM kart ve batarya tamamen çıkarılır. Bunun ardından telefon 20 dakika kadar dinlenmeye bırakılır. Daha sonra telefonun bataryası takılır ve telefon şarj edilir. Bu sırada telefonun açılmaması gerekir.
  • Telefona format atmak da siyah ekran sorununun çözülmesinde etkili olur. Her telefon modelin kendine özgü bir format varyasyonuna sahiptir. Bu nedenle kendi telefonunuz anasıl format atacağınızı öğrendikten sonra bu işlemi gerçekleştirerek de çözüm arayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan çözüm yöntemleri ile sonuca ulaşamadıysanız, donanım kaynaklı bir sorundan bahsetmek mümkün olur. Böyle bir durumda ise ilk olarak yapılması gereken profesyonel bir destek almak ve yaşanan siyah ekran sorununu uzmanları ile hızlı bir şekilde çözmek gerekir.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

Siz de telefonlarınızda yaşadığınız siyah ekran sorunu için bizi tercih edebilir ve bizimle profesyonel çözümlere ulaşabilirsiniz. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere her zaman konusunda uzman teknisyenler ile hizmet verdiğimizi ve bunun yanında son sistem ekipmanlar ile yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Firmamız, sizler için parça ve işçilik garantili olarak hizmet sunar. Bu şekilde hizmet almanızın ardından belirli bir süre güvence altında olur ve aynı sorunları yaşamanız halinde tekrar firmamızdan ücretsiz destek alabilirsiniz. Uygun fiyat aralıkları ile yaşadığınız tüm telefon arızalarını kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturabilir ve bizimle ekran değişiminden batarya değişimine kadar pek çok konuda yardım alabilirsiniz. Siz de siyah ekran sorunları başta olmak üzere tüm telefon arızaları için bizi tercih edebilir ve kaliteli çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. teleonum siyah ekran ve yazılar var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.