İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu; iPhone telefon modellerinden herhangi biri ile Wi-Fi ağına bağlanmak istediğinizde zaman zaman güvenli olmayan ağ uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun ortaya çıkmasına birtakım etkenler neden olur ve iphone wifi güvenlik zayıf uyarısı yapılacak birkaç adımlık ayarlamalar ile ortadan kaldırılabilir. Wi-Fi ağının şifreleme türüne bağlı olarak ortaya çıkan sorun, modem üzerinden yapılacak ayarlar ile çözüme ulaştırılır.

iPhone Wifi güvenlik zayıf sorunu çözümünde modem üzerinde ayarlama yapılması gerekir. Ayrıca bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan etken bağlanılan Wi-Fi ağının şifrele türünden kaynaklanır. Eğer Wi-Fi şifreleme türü WEP ya da WPA’dan biriyse iPhone telefonlar Wi-Fi adının hemen alt kısmında güvenlik uyarısı belirir. Mevcut uyarının kaldırılması için yapılması gereken ise modem üzerinden Wi-Fi ağının şifreleme türünü WPA 2 olarak değiştirmektir. Bu değişiklik ile güvenlik uyarısı gibi bir durum ile karşılaşılmaz.

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu Çözümü

iPhone telefonunuz ile ister kendi evinizde isterseniz de başka bir yerdeki Wi-Fi ağına bağlandığınızda her zaman için güvenlik uyarısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun nedeni bağlanılmak istenen ağın şifreleme türünden kaynaklanır ve uyarı alınmaması için modem üzerinden ağın şifreleme türünün WPA 2 olacak şekilde güncellenmesi gerekir. Peki, iphone wifi güvenlik önerisi kaldırma nasıl yapılır? Şimdi buna daha yakından göz atalım.

 • Öncelikle bağlanmak istediğiniz ağın modemine giriş yapın.
 • Daha sonra ise modem içerisinde bulunan kablosuz ağlar sekmesine girin.
 • Kablosuz ağlar sekmesinde ağın şifreleme türü olan bir bölüm göreceksiniz. Burada WEP ya da WPA olan kısmı WPA 2 olacak şekilde değiştirin.
 • Ardından modemi tekrar baştan başlatın.
 • Modem başladıktan ve bağlantı imkanı verdikten sonra Wi-Fi ağına tekrar bağlanmayı deneyin ve güvenlik uyarısının çıkıp çıkmadığına bakın.

Eğer hala aynı uyarı ile karşılaşıyorsanız, telefonunuzda farklı bir sorun olabilir. Bu nedenle profesyonel bir yardım almanız gerekir. Firmamız siz müşterileri için iPhone modellerinin gerekli bakım ve onarımında kaliteli ve güvenilir hizmetler sunar. Siz de bizimle iPhone telefonlarınızda yaşadığınız sorunları kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap

  Yorum Yap