1. Ana Sayfa
 2. Blog
Trendlerdeki Yazı

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefon kullanıcıları genelde mikrofon arızası ile karşı karşıya gelirler. Birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun, çağrı sırasında sesim karşı tarafa gitmemesine neden olur.

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu ve Çözümü
Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu
+ - 0

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü için merak ettiğiniz her ne varsa bu yazımızda bulabilir ve yaşadığınız sorunu sizlere sunacağımız püf noktalar ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Telefonlarda karşı tarafa ses gitmediği durumlarda çeşitli nedenlerden şüphelenmek gerekir. Ayrıca ortaya çıkan sorunun nedenlerini hemen hemen bilinmesi de yine çözüm konusunda kullanıcılara yardımcı olur. Siz de telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor gibi şikayet başlıkları ile internet üzerinde sık sık karşı karşıya geliyorsanız ve sizin de başınıza böyle bir durum gelmesi halinde ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, karşıya ses gitmeme sorununun nedenlerini ve çözüm yollarını tam olarak bilmenizde fayda vardır.

Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor ne yapabilirim ?

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü konusunda önemli olan bazı püf noktalara dikkat etmek ve sonuca ulaşmak için bunları sırayla uygulamaktır. Ancak çözüme ulaşmadan önce sorunun kaynağına inmek ve nedenlerini saptayarak çözüm aramak daha akılcı bir uygulama olacaktır. Eğer siz de telefonda karşı tarafa ses az gidiyor ya da hiç gitmiyor diyorsanız, öncelikle sorunun nedenlerine göz atalım ve bunun ardından ise yaşanan sorun karşısında nasıl çözümler üretilebilir? Detaylı bir şekilde inceleyelim.

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Akıllı telefon kullanıcıları genelde mikrofon arızası ile karşı karşıya gelirler. Birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun, çağrı sırasında sesim karşı tarafa gitmemesine neden olur. Yaşanan bu sorunun hem yazılımsal hem de bana masal kaynaklı bir problemden meydana gelmesi mümkündür. Bu yüzden çağrı yapıldığı sırada karşı tarafa ses gitmiyorsa bunun nedenleri bilinmeli ve buna göre çözüm üretilmelidir. Yaşanan sorunun nedenlerinin bilinmesi çözüm yoluna ulaşılmasında kolaylık sağlar. iPhone modellerinde çok sık aralıklarla yaşanan bu problem, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Telefonda karşı tarafa ses gitmiyor iphone modellerinde hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar? Daha yakından inceleyelim.

 • Akıllı telefonlarda karşı tarafa ses gitmiyor ise mikrofonda tozlanma meydana gelmiş olabilir.
 • Telefonda en son güncellemenin yapılmamış olması da yine ses problemleri meydana getirir.
 • Diğer yandan telefona kurulan bir uygulama sesi engelliyor olabilir.
 • Mikrofona ana karta bağlı olduğu pakette yaşanan bir sorun ses problemini gündeme getirir.
 • Bunların dışında donanımsal kaynaklı problemler, yani telefon mikrofonunun arızalanmış olması yine karşı tarafa ses gitmesini engelleyen durumlardan biridir.

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu Çözümü

Akıllı bir telefon kullanıyorsanız ve konuşma esnasında karşı tarafa ses gitmiyorsa birtakım kontroller yapmanızda ve yollardan çözüm üretmemiz de fayda vardır. Siz de çeşitli çözüm yolları karşı tarafa ses gitmeme sorunu çözebilir ve konuşmalarınızı daha önceki gibi yapmaya kaldığımız yerden devam edebilirsiniz. Şimdi, telefonda karşı tarafa ses gitmediği durumlarda denenmesi gereken çözüm yolları nelerdir? Bunlara bakalım.

 • Telefonunuzdaki ses problemini gidermek için ilk olarak mikrofonda oluşan tozlanmayı giderin. Fırça yardımıyla mikrofon tozunu alabilirsiniz.
 • Andorid telefon kullanıyorsanız, parazit giderme özelliği pasif hale getirin.
 • Telefonu bir kez kapatıp açtıktan sonra herhangi birini arayarak sesi kontrol edin.
 • Eğer telefonunuzda yüklemediğiniz bir güncelleme varsa hemen bu güncellemeyi yapın.
 • Karşı tarafa ses gitmeme sorunu çözmek için bir de fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin.
 • Yaşadığınız sorunu çözmenin için telefon ayarlarını sıfırlamanız da çözüm üretmenize yardımcı olabilir.

Tüm bunlara rağmen ses sorunu hala çözülmediyse bunun nedeni donanımsal kaynaklı bir sorun olmasından kaynaklanabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken mikrofonun kendisinin ya da anakarta bağlantı soketin değiştirilmesi gerekir. Bu değişimi s profesyonel bir destek alarak yapılmalıdır.

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu videomuzu izleyip kanalımıza abone olunuz

Akıllı Telefonların Parça Değişimlerinde En Doğru Adres

Eğer siz de telefonlarında yaşadığınız donanımsal kaynaklı ses problemlerinden kurtulmak istiyorsanız,  yapmanız gereken bir an önce firmamıza gelmek ve alanında uzman ve deneyimli kadromuzdan profesyonel destek almaktadır. Firmamız siz müşterileri için işçilik ve parça garantili hizmetler sunar. Bunun yanında sektör genelindeki en uygun fiyat aralıkları yine firmamızda yer almaktadır. Telefonlarınızda meydana gelen arızalarda son sistem ekipmanları ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda kaliteden ödün vermeden ortaya koyduğu hizmet anlayışı sizlere geniş çaplı hizmetler sunar. Ses problemleri başta olmak üzere tüm telefon arızalarında tercih edebilir ve firmamız ile profesyonel hizmetlere dahil olabilirsiniz.

 • Bizimle iletişim Kurmak Ekran Değişimi ve Batarya Değişimi için Whatsapp + Destek Hattı : 0552 356 7272
 • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap