1. Ana Sayfa
  2. Blog

Bozuk Batarya Belirtileri

Bozuk Batarya Belirtileri
+ - 1

Bozuk batarya belirtileri istenen performansın alınamadığı telefonlarda ön plana çıkar. Artık telefonun şarjı eskisi gibi uzun süre gitmiyordur ve bunun yanında bir anda biterek telefon kapanıyordur. Kullanıcıların zor anlar yaşamalarına nenden olan batarya sorunları, aynı zamanda günlük kullanımı da önemli ölçüde etkilemektedir. Böyle bir durumda ise kullanıcıların aklına ilk gelen soru batarya bozulduğunu nerden anlarız? olmaktadır. Çünkü bataryanın bozulduğunu anlamak her zaman için kolay olmaz. Bu yüzden batarya tarafından ortaya çıkarılan belirtileri bilmek ve buna göre hızlı bir çözüm yoluna gitmek önemlidir. Aksi taktide telefonda batarya kaynaklı farklı sorunlar yaşanabilir.

Bozuk batarya belirtileri genel olarak bakıldığında farklı şekillerde karşımıza çıkar. Bu belirtilerin tam olarak öğrenilmesi soruna erken müdahale edilmesine olanak sağlar. Batarya sorunlarında ise en etkili ve kalıcı çözüm yöntemi batarya değişimi olmaktadır. Ancak batarya değişimlerinde kullanıcıların tedirgin olmasına neden olan bir durum söz konusudur. Bu da telefon içindeki bilgilerin silinmesidir. Peki, batarya değişince içindekiler silinir mi? Telefonlarda oluşan sorunlar nedeniyle bataryanın değiştirilmesi hiçbir zaman telefonda yer alan bilgilerin silinmesine neden olmaz. Bu yüzden içiniz rahat bir şekilde sorunlu bataryanızı değiştirebilir ve telefonunuzu eski haline geri getirebilirsiniz.

Bozuk Batarya Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Telefonlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak batarya sorunları meydana gelir. Orijinal şarj aletinin kullanılmaması bu nedenlerin en başında gelir. Ayrıca yanlış şarj uygulamaları da aynı şekilde batarya sorunlarına neden olabilir. Yaşanan sorunlar karşısında yapılması gereken genel olarak batarya değişimi olmaktadır. Tabi böyle bir durumda merak edilen ise batarya değiştirmek işe yarar mı? sorusu olarak karşımıza çıkar. Genel olarak bakıldığında batarya sorunlarının en etkili ve kalıcı çözüm yolu batarya değişimi olmaktadır. Sorunlu bataryaların değiştirilmesi ile telefon eskisi gibi uzun süreli şarj ile kullanılabilir. Şimdi ise telefonlarda batarya bozulması nasıl anlaşılır? daha yakından göz atalım.

  • Telefonlarda bataryaların bozulma belirtileri arasında ilk olarak karşımıza çıkan telefonda şarj olmasına rağmen kapanmasıdır.
  • Önceden en az bir gün yeterli gelen şarjın son zamanlarda gün içerisinde aniden bitmesi ve telefonun kapanarak tekrar açılmaması da yine batarya bozulması belirtileri arasında yer alır.
  • Telefonun kullanıldığı anda şarj seviyesinin hızlı bir şekilde düşmesi bataryanın bozulma belirtisi olarak karşımıza çıkar. Örneğin şarj seviye yüzde 40’lardan bir anda yüzde 10’lara kadar düşer ve hatta bazen tamamen şarj biterek telefon kapanır.
  • Bunların yanı sıra telefonun şarjda olması halinde gereğinden fazla ısınması yine bataryanın bozulduğunun bir işareti olabilir.
  • Ayrıca telefonlarda şarjın birden biterek telefonun kapanması belirtilerden biri olarak ön plana çıkar.
  • Şişen bataryalar da aynı şekilde bozulma belirtisi olarak tanımlanır. Bataryanın şişmesi ile telefon kasasında dahi eğilme gibi durumlar oluşur ve bu yüzde bir an önce batarya değişi yapılması gerekir.

Batarya Değişince Telefon Sıfırlanır Mı?

Telefonlarda batarya değişimi ile merak edilen konulardan biri de telefonunun sıfırlandığı konusudur. Ancak batarya değişimlerinde hiçbir zaman telefon sıfırlanmaz ve içinde bulunan bilgiler silinmez. Bu yüzden batarya değiştirirken tereddüt edilmesine gerek yoktur. Eğer siz de telefonlarınızda batarya kaynaklı şarj problemleri ile karşı karşıya kalıyorsanız ve batarya değişimi yapmanız gerekiyorsa telefonda bulunan bilgelerin silinmediğini bilmenizi isteriz. İhtiyaç duyulan her anda kalıcı çözümler için telefon bataryanızın değiştirilmesini sağlayabilir ve bununla birlikte telefonlarınızda meydana gelen şarj sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Bozuk Bataryalarınız İçin Tamir ve Onarım Hizmetleri

Akıllı telefonlarınızda sık sık batarya sorunları ile karşı karşıya geliyorsanız, siz de hemen alanında uzman personel kadrosu ile sizlere ayrıcalıklı hizmetler sunan firmamıza gelin. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak her zaman müşteri memnuniyeti ile çalışmalarını sürdüren firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantisi ile hizmet verir. Siz de bizi tercih ederek her zaman istenen sonuçlara ulaşabilir ve batarya sorunlarınız için profesyonel çözümler bulabilirsiniz. Tamir ve onarım hizmetleri konusunda kaliteli ve titiz bir işçilik örneği gösteren firmamız ile telefonlarınızda yaşadığınız sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Uygun fiyatlarda kaliteli bir hizmet için siz de hemen firmamıza gelin ve hizmetlerimizi yakından görün.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Teşekkürler bence harika bir çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.