1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Uygulama İndirme Sorunu

iPhone Uygulama İndirme Sorunu
+ - 0

iPhone uygulama indirme sorunu ile karşılaşan kullanıcılar çoğu zaman yaşadıkları sorun karşısında ne yapması gerektiğini bilmez. Ancak uygulama indirirken ya da güncelleme yaparken ortaya çıkan problemler çeşitli yöntemler ile çözüme kavuşturulabilir. Eğer çevrenizde app store uygulama indiremiyorum diyen biri ile karşılaşırsanız, direkt olarak ona telefonda boş yer olup olmadığını sorabilirsiniz. Çünkü telefona uygulama inmiyorsa ya da güncelleme yapılamıyorsa muhtemelen telefonda yeterli alan olmadığı içindir. Ancak bunun dışında farklı nedenlerden dolayı de uygulama inmediği anlar olabilir. Bu tür durumlarda ise sorunun diğer nedenleri üzerinde bir değerlendirme yapmak ve bunun ardından çözüm yollarını denemek gerekir.

iPhone uygulama indirme sorunu yaşayan bir kullanıcının dikkat etmesi gereken başka bir husus ise telefondaki boş alanı kontrol etmektir. Çünkü telefonlarda yeteri kadar boş alan yani hafıza yoksa uygulama inmez ve güncelleme yapmak da sorun olur. Hatta bu konuda birçok kullanıcı iphone uygulama güncelleme yapmıyor şeklinde şikayetler ile ön plana çıkar. Uygulama indirmenin yanında güncelleme de yapılabilmesi için yeteri kadar hafızanın olması şarttır. Çünkü her güncelleme telefonda belirli bir oranda yer kaplar ve boş alanın azalmasına neden olur. Eğer hiç boş yer yok ise bu işlemi yapmak mümkün olmaz. Bu yüzden uygulama indirmeden ya da güncelleme yapmadan önce iPhone hafızasını kontrol etmek gerekir.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu İçin Çözüm Yolları

Siz de iPhone telefonunuzda uygulama indiremiyorsanız ya da güncelleme yapamıyorsanız, bunun birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığını bilmeniz gerekir. Son zamanlarda iPhone telefonlarında buna benzer sorunlardan dolayı şikayet eden birçok kullanıcı ile karşı karşıya gelmek mümkündür. Bazı kullanıcılar iphone uygulama indiremiyorum şeklinde forum sitelerinde ve sosyal platformlarda yaşadıkları sorunla ilgili çözüm yolları aramaktadır. Biz de buna istinaden sizler için iPhone telefonlarda uygulama indirilemediği ya da güncelleme yapılamadığı durumlarda neler yapılması gerekir? bunları sıralamaya çalıştık. Sizler için hazırladığımız çözüm yolları aşağıdaki gibidir;

  • Eğer bağlandığınız ağ ya da mobil veri ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, uygulama indirirken ve güncelleme sırasında sorun yaşayabilirsiniz.
  • iPhone telefonunuzun hafızası dolmuş ise yine uygulama indiremez ya da güncelleyemezsiniz. Hafızanın yetersiz olduğu durumlarda telefonda yer açmak ve boş alan yaratarak uygulamayı indirmeyi tekrar denemek gerekir.
  • İndirmek istediğiniz uygulama iPhone ile uyumlu değilse yine aynı sorunları yaşamanız mümkündür.
  • Apple ID ve şifre konusunda sorun yaşanması da uygulama indirme anında çeşitli sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olur.
  • Uygulama indirme ya da güncelleme anında meydana gelen sorunlardan biri de uygulama bekleniyor hastası olarak karşımıza çıkar. Bu tür sorunlarda iPhone’un yeniden başlatılması sorunu çözebilir.
  • Appe Store sunucularında çeşitli nedenlere bağlı yaşanan yoğunluk uygulamaların indirilmesini engelleyebilir. Belirli bir süre sonra tekrar denenmesi sorunu çözecektir.
  • App Store’da yaşanan ve oldukça popüler olan bir bağlantı hatası hata 3150 aynı şekilde uygulama indirme sırasında çeşitli sorunların yaşanmasına neden olur. Burada yapılması gereken doğrulanmış başka bir Wi-Fi ağına bağlanmak ve uygulamayı tekrar indirmektir.
  • Wi-Fi kaynaklı bağlantı sorunları da uygulama ve güncelleme sırasında birtakım sorunlar meydana getirir. Bu tür sorunlar karşısında ise Wi-Fi modemin kontrol edilmesi ve gerekirse yeniden başlatılması sorunu çözer.
  • Uygulama telefona yüklense dahi indirilen uygulamaya gitmek ve kullanmak mümkün olmayabilir. Bunun nedeni ise indirme sırasında oluşan hatalar olarak karşımıza çıkar. Böyle bir durumda indirilen uygulama telefondan kaldırılmalı ve tekrar yüklenmelidir. Tekrar yükleme işlemi ile yaşanan sorunun büyük ihtimalle çözülecektir.

 iPhone Uygulama İndirme Sorununa Kesin Çözümler

Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak siz müşterilerimize her zaman hızlı ve gücenilir çözümler ile yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de firmamız ile iPhone telefonlarınızda yaşadığınız uygulama indirme ya da güncelleme sorunlara kısa zaman içerisinde kesin çözümler bulabilirsiniz. Alanında uzman ekibi ve son sistem ekipmanları ile her türlü telefon arızasının üstesinden gelen ve kalıcı çözümler ile sizlere yardımcı olan firmamıza gelebilir ve çalışmalarımızı daha yakından görebilirsiniz. Yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek ve sizlere sunduğumuz uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerden bir an önce faydalanmak kadar kolaydır.

Yorum Yap