1. Ana Sayfa
  2. Blog

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Çözümü

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Çözümü
+ - 0

Samsung Android Wi-Fi-kablosuz ağı görmüyor çözümü ile ilgili çeşitli bilgiler sunacağımız bu yazımızda, sizler de Wi-Fi ağlarını görmeyen Samsung telefonlarınız konusunda neler yapabileceğinizi görebilirsiniz. Android cihazlarda Wi-Fi ağını görmeme sorunu hem donanım hem de yazılım kaynaklı olarak iki farklı şekilde ele alınabilir. Birçok Samsung kullanıcısı genelde android telefon wifi görmüyor şeklinde şikayetler ile ön plana çıkar ve yaşadıkları soruna farklı şekillerde çözüm arar. Çözüm konusunda ilk olarak yazılım üzerinde neler yapılabileceği düşünülür ve eğer bir özüm elde edilemez ise donanım tarafına bakılır. Bu şekilde ilerlemek çözüme ulaşma konusunda kullanıcılara yardımcı olur.

Samsung Android Wi-Fi-kablosuz ağı görmüyor çözümü için her kullanıcının denediği yöntemler vardır. Ancak en çok tercih edilen uygulama ağ ayarlarını sıfırlamak olarak karşımıza çıkar. Samsung cihazlarda android ağ ayarları sıfırlama olarak bilinen bu uygulama, ağ yapısının yeniden yapılandırılmasını sağlar ve bu şekilde telefonda yaşanna Wi-Fİ sorununa da çözüm getirmek mümkün olabilir. Tabi eğer sorun bu şekilde çözülmez ise farklı çözüm yollarının da olduğunu söylemek gerekir. Şimdi, Samsung Android cihazlarda Wi-Fi ağını görmeyen telefonlar için neler yapılabilir? bunlara bakalım.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Samsung Android akıllı cihazlar çoğu zaman Wi-Fi görmeme ya da bağlanamama gibi sorunlar ile karşımıza çıkar. Telefon wifiyi görmüyor samsung modelleri için kronik bir sorun haline geldi de denebilir. Böyle bir durumda yazılım ve donanım kaynaklı nedenler üzerinde durulur ve sorunun çözümünde yapılması gerekenler sırayla gerçekleştirilir. Sırayla izlenen adımlar sayesinde Wi-Fi görmeyen telefon için neler yapılması gerektiğini açık ve net bir şekilde görmek mümkündür. Ancak çözüm elde edene kadar sizlere sunacağımız tavsiyeleri yerine getirmenizde fayda vardır. Eğer yazılım kaynaklı bir sorun ise telefonun kendi yazılımı üzerinden sonuca ulaşılabilir. Donanım kaynaklı sorunlarda ise durum biraz daha farklıdır. Peki, Samsung Android cihazlarda Wi-Fi görmem ya da bağlanamama sorunları için neler yapılabilir? daha yakından inceleyelim.

  • Çözüm konusunda ilk yapmanız gereken Samsung telefonunuzda kablosuz ağı kapatmak ve sonrasında ise tekrar açarak Wi-Fİ ağına bağlanmayı denemektir.
  • Eğer telefonda yer alan işletim sistemi de güncel değil ise Wi-Fi ağını görme konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle güncelleme yapmanızda fayda vardır.
  • Diğer bir çözüm yolu da ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Çünkü ağ ayalarını sıfırlamak ağ yapılandırmasını en başından yapar ve bağlantı problemlerini çözebilir.
  • Samsung Android telefonun Wi-Fi ağını görememesi modemden de kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle modem ayarlarını sıfırlamak gerekir. Bunun yanında modem üzerinde yapılacak başka bir ayar ise kablosuz ağ özelliğini açmaktır. Çünkü kablosuz ağ özelliği açık olmadığı durumlarda telefon Wi-Fi ağını görmeyebilir.
  • Modeme bağlanıldığı halde internete girme sorunu devam ediyorsa DNS ayarları üzerinde değişiklik yapılması sorunu çözmeye yardımcı olur. Ayarlar kısmında farklı bir DNS girişi yapılması internete girmeyi sağlayabilir.
  • Eğer yukarıda yer alan işlemlerden hiçbiri sorunu çözmek için yardımcı olmadıysa yapmanız gereken telefonu alanında uzman bir teknik servise götürmektir. Çünkü telefonun Wi-Fi ağını görmemesi donanım kaynaklı bir durum olabilir. Yani telefonun Wi-Fi kartında oluşan bir arıza nedeniyle böyle bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu tür durumlarda ise en etkili çözüm profesyonel bir yardım almaktır.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görüntülemiyor ise Çözüm Bizde!

Eğer siz de Samsung telefonlarınızın Wi-Fi ağına bağlanmasında ya da buna benzer konularda sorunlar yaşıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen telefon servisimize gelin. Teknik servisimiz tarafından büyük bir hassasiyet ile inceleme altına alınan telefonunuz, hem donanım hem de yazılım kaynaklı problemler açısından detaylı bir şekilde incelenir ve sorunun neden kaynaklandığı tespit edilerek anında müdahale edilir. Eğer sizde uygun fiyat aralıkları ile uzman teknisyenlerin bulunduğu bir sevişten hizmet almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere kaliteli ve aynı zamanda profesyonel hizmetler sunan firmamız, sektörün bu konuda önde gelen isimleri arasında yer alır. Telefonlarınızda yaşadığınız sorunlara kısa süre içerisinde çözer ve sizlere hızlı bir hizmetin nasıl gerçekleştirildiğini daha yakından gösterir.

Yorum Yap