1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Demek

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Demek
+ - 0

iPhone pil sağlığı servis ne demek? sorusunun cevabı tam olarak iPhone telefon servise götürülmesi gerektiği olmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak iPhone telefonlarda ortaya çıkan servis uyarısı, aynı zamanda telefonun şarj konusunda birtakım sıkıntılar yaşamasına neden olur. Kullanıcılar, genelde Genel Ayarlar > Pil bölümünde iphone pil sağlığı servis yazıyor şeklinde uyarılar ile karşı karşıya kalır. Böyle bir durum karşısında yapılması gereken telefonun en yakın teknik servise götürülmesi olmaktadır. Aksi taktirde telefonda gün içerisinde şarj sorunları yaşamak ve beklenmedik bir anda şarj bitme problemleri ile karşı karşıya kalmak mümkün olur.

iPhone pil sağlığı servis ne demek? ve bu sorun karşısında neler yaşayacağınızı bilmek istiyorsanız, sizlere bu konuda bazı bilgiler verelim. Öncelikle iPhone telefonlarda servis hatası alınması çeşitli şarj problemlerini gündeme getirir. Günlük kullanım sırasında şarj aniden biter ve telefon kapanır. Ayrıca telefonu tkerar açmak için şarja takmak gerekebilir. Bunun yanında telefon şarj seviyesi yüksek olsa bile kullanıma bağlı olarak şarj seviyesi bir anda düşer ve kullanıcıları şarjın bitmesi gibi durumlar ile karşı karşıya bırakır. iPhone modellerinde pilin servis uyarısı vermesi halinde iphone pil sağlığı arttırma gibi durumlar ön plana çıkar. Bunun için ise telefonun teknik servis tarafından incelenmesi gerekir.

iPhone Pil Sağlığı Servis Uyarısı Nedenleri

iPhone’ların pil sağlığı ile ilgili servis uyarısı vermesi pek çok kullanıcının başına gelen durumlardan biridir. Pil sağlığı servis uyarısı verdiğinde ilk olarak yapılması gereken telefonu teknik servise göstermektir. Bu şekilde sorunu çözmek ve pil sağlığını eski haline geri getirmek mümkün olur. Şimdi, iphone pil sağlığı kaç olmalı? ve servis uyarısı verme nedenleri neler olabilir? daha yakından inceleyelim.

  • iPhone pili eskiden olduğu gibi yeterli oranda güç sağlayamıyor olabilir.
  • Tabi telefonun pilinin kullanım ömrünün bitmiş olması da yine servis uyarısı nedenleri arasında yer alır.
  • Ayrıca bataryanın yanlış kullanılması servis uyarısı nedenlerinden biridir.
  • Orijinal olmayan şarj aletleri ile telefonun şarj edilmesi de aynı şekilde servis uyarısı için bir neden olarak görülür.
  • iPhone’un düşmesi ya da herhangi bir şekilde darbe alması da aynı şekilde servis sorununu gündeme getirir.
  • Her iPhone bataryası belirli sayıda şarj döngüsüne sahiptir. Bu döngünün sonuna gelinmesi uyarı alınmasına neden olur.
  • Telefon pilinin aşırı sıcak ya da soğuğa maruz kalması da aynı şekilde servis uyarısı verme nedenleri arasında yer alır.

Bunların yanı sıra iPhone pil sağlığı için önerilen seviye yüzde 80 olarak bilinmektedir. Bu nedenle pil sağlığının yüzde 80 altına düşmesinde de kullanıcıların gerekli önlemleri alması gerekir. Eğer siz de iPhone telefonunuzda pil sağlığının yüzde 80’in altına düştüğü bir durumla karşılaşırsanız, bir an önce telefonu teknik servise göstermenizde fayda vardır.

iPhone Pil Sağlığı Servis Uyarısı Verirse Ne Olur?

iPhone telefonun pil sağlığı uyarısı vermesi ile öncelikle genel kullanım sırasında şarj problemleri yaşanır. Çünkü telefon şarjı bir anda biter ve telefon çoğu zaman için kapanır. Ayrıca telefonun kapanması halinde şarj takmadan tekrar açılmayabilir. Bunların yanı sıra telefonda uygulamalar daha geç açılır ve kaydırma fonksiyonu daha da yavaşlar. Tabi telefon şarjının eskisi kadar uzun süre dayanmayacağını dam söylemek yanlış olmaz. Bu tür sorunlar yaşanması halinde ise telefonun en yakın teknik servise götürülerek detaylı bir incelemeden geçirilmesi gerekir.

iPhone Pil Sağlığı Sorunlarında Uzman ve Deneyimli Personel

Siz de iPhone telefonlarınızda pil sağlığı gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmanız halinde bizimle iletişime geçebilir ve sizlere en kısa süre içerisinde yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken pil sorunu yaşamanız halinde hemen servisimize gelmek ve sonrasında sizlere konusunda uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz ile hizmet vermemizi sağlamaktır. Parça ve işçilik garantili hizmetler almak ve bunun yanında gerekirse batarya değişim ile kesin çözümler elde etmek için bizi tercih edebilirsiniz. iPhone telefonlarınızın pil sağlığı kısmında servis ibaresi ile karşılaştığınızda siz de hemen servisimize gelin ve sizlere oldukça uygun fiyat aralıkları ile tamir ve onarım hizmetleri sunalım. Firmamız, sektör genelinde profesyonel çözümlerin en doğru adresidir.

Yorum Yap