1. Ana Sayfa
  2. Blog

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi Batarya Değişimi
Xiaomi Batarya Değişimi
+ - 0

İletişim için kullanılan Xiaomi cep telefonları batarya sayesinde çalışan cihazlardır. Bu nedenle cep telefonların sürekli kullanılması bataryaların ömürlerinin tükenmesine neden olur. Buda cep telefonunun arıza yapmasına, bataryanın şişmesine, telefonun yavaşlamasına ve telefon üzerindeki işlemlerin uzun sürmesine neden olur. Böyle sorunlarla uğraşmak istemeyenlerin zaman kaybetmeden bataryalarını değiştirmeleri gerekir. Zamanında değiştirilmeyen bataryaların patlama gibi tehlikeli kazalara neden olması da mümkündür. Peki, Xiaomi Batarya Değişimi nasıl yapılır?

Xiaomi Batarya Değişimi[/caption]

Xiaomi Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Xiaomi batarya değişimi Kadıköy’de bulunan iş yerimizde batarya üzerine deneyimi olan elemanlarımız tarafından yapılır. Bu işlemin gerçekleşmesi için elemanımız ilk olarak telefonu inceler ve batarya değişiminin gerekliliğini tespit eder. Sonrasında ise yeni bataryayla eski bataryayı değiştirerek cihazı çalışır halde sahibine teslim eder. Batarya değişiminde firmamız 6 ay işlem garantisi uygular.

Böylelikle 6 aylık süre bitmeden bataryada sorun yaşayanlar servisimize gelerek ücretsiz hizmet talep edebilirler. Batarya değişiminde telefonun başka parçalarına zarar verilmez veya değiştirilmez. Telefonun parçalarının değişmesinden korkan kişiler için servisimizin hizmeti kişilerin önünde yapılır ve hiçbir şekilde işlem yapılan gizli bölmemiz bulunmaz. Ayrıca işlemlerimizin her anı güvenlik kamerasına kaydedilir.

Batarya Değişiminin Önemi?

Mobil cihazlarda bataryaların değişimi insanlar için hem maddi hem de manevi açıdan önem taşır. Maddi açıdan önem taşımasının nedeni zamanında değiştirilmeyen bataryaların telefonların bozulmasına ve daha fazla masraf çıkarmasına neden olmasıdır. Manevi açıdan önemi ise yine zamanında değiştirilmeyen bataryanın patlayarak insan sağlığını tehlikeye atmasıdır. Bunun yanı sıra bataryanın bozulması telefonda bulunan verilerin kaybolmasına ve bu nedenle anıların veya işe ait belgelerin kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle herhangi bir kaza yaşanmadan ömrü biten bataryanın değişiminin yapılması gerekir.

Xiaomi Pil Sağlını Öğrenme?

Xiaomi cihaza sahip olan kişilerin kullandıkları telefonların pil sağlığını öğrenmeleri oldukça kolaydır. Bunun için cihazlarını açıp Ayarlar/Pil bölümüne girmeleri yeterli olur. Bu sayede pillerinin ne durumda olduğunu öğrenebilirler. Cihazın pil sağlığı % cinsinden ifade edilir ve % oranı 80 seviyenin altına inmiş olarak görülürse bataryanın değişme zamanını geldiği ya da yaklaştığı anlaşılabilir. Bu durumda zaman kaybetmeden hafta boyunca hizmet veren teknik servisimize gelerek bataryalarının değişimini yaptırabilirler.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Batarya değişimini müşterilerinin gözü önünde gerçekleştiren teknik servis olarak Xiaomi batarya değişimleri için fiyatlarımızı telefonların modeline göre belirliyoruz. Bu sebeple değişim fiyatlarımızı merak edenlerin kullanmakta oldukları telefonların modelini bize bildirmesi gerekir.

Fiyatımız almaları sonrasında Kadıköy’de bulunan servis adresimize gelerek yanlarında batarya değişiminin ekibimiz tarafından yapılmasını sağlayabilirler. Xiaomi telefonların batarya değişimi fiyatı 100-300 arasında değişir. Redmi model cihazlar için fiyat biraz daha fazla olabilir. Bu nedenle kişilerin tam model bilgisini vererek fiyat bilgisini almaları gerekir.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Cihazların pil sağlığını artırmak batarya ve telefon ömrünün uzatılmasına katkı sağlar. Pil sağlığını artırmak amacıyla pek çok işlem yapılabilir. Bu işlemlerden en önemlileri şunlardır; ekran kapanma süresini kısaltmak, konum bilgisini devre dışı bırakmak, internet bağlantılarını kapatmak, titreşim özelliğini kapatmak, ekran parlaklığını düşürmek, otomatik güncellemeyi durdurmak ve klavyenin seslerini kapatmaktır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Yeni batarya masrafı çıkmasını istemeyen kişiler bataryalarını uzun süre kullanmanın yollarını öğrenmek isterler. Bataryanın olması gerekenden daha uzun süre kullanılabilmesi için Xiaomi sahiplerinin ekran ayarlarını değiştirmeleri gerekir. Özellikle ekran parlaklığının yüksek olması bataryanın daha çabuk bitmesine neden olacağından da daha az parlak bir ekran kullanmayı tercih edebilirler. Bunun yanı sıra bataryalarının çabuk bozulmaması için tam şarj etmeye özen göstermeleri gerekir. Ayrıca kullanılmayan telefon uygulamalarının kaldırılması, duraklatılması veya devre dışı bırakmaları gerekir.

Yorum Yap