1. Ana Sayfa
  2. Genel

WhatsApp Görüntülü Konuşmada Sesim Gitmiyor

WhatsApp Görüntülü Konuşmada Sesim Gitmiyor
+ - 0

WhatsApp görüntülü konuşmada sesim gitmiyor şeklinde bir sorunla karşılaştığınız anda ilk olarak yapmanız gereken telefonunuzdaki bazı ayarları kontrol etmek ve bunun yanında yaşadığınız sorunu hem yazılım hem de donanım kaynaklı nedenler açısından incelemenizdir. Telefonlarda WhatsApp ile yapılan görüntülü konuşmalar sırasında zaman zaman ses karşı tarafa gitmez ve bunun nedeni yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir.

WhatsApp Görüntülü Konuşmada Ses Gitmiyor Çözümü

WhatsApp görüntülü konuşmada sesim gitmiyor ; WhatsApp ile yapılan görüntülü aramalar sırasında zaman zaman ses konusunda aksaklıklar yaşanabilir. WhatsApp görüntülü konuşma ses gitmiyor iPhone ya da Android modeller fark etmeksizin hiç beklenmedik anda görülebilir ve sorunun nedeni bazen yazılım kaynaklı olurken bazen de donanım kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Yaşanan sorunu yazılım açısından incelediğimizde ilk olarak karşımıza mikrofon izni çıkar. Mikrofon izni için Ayarlar > Genel Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > İzinler > Mikrofon yolunu takip ederek WhatsApp’ın mikrofon kullanımına onay verilip verilmediğinin kontrol edilmesi gerekir.

Diğer yandan WhatsApp görüntülü arama sırasında ses gitmemesi sorunu donanım kaynaklı da olabilir. Bu tür durumda kamera mikrofonunun kontrol edilmesi gerekir. Çünkü görüntülü konuşmalarda WhatsApp, telefon mikrofonu yerine kamera mikrofonunu kullanır. Eğer kamera mikrofonunda bir sorun varsa ses karşıya gitmez ve şekilde görüşmeler seli olarak yapılamaz. Donanım kaynaklı bir sorun olduğu için de kamera mikrofonunun bir an önce değiştirilmesi gerekir.

Kamera Mikrofonu Değişimi İçin En Doğru Adres

Teknik servisimiz siz müşterileri için alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile değişim hizmetleri sunar. Kamera mikrofonu değişimlerinde hızlı ve güvenilir çözümler ile sizlere yardımcı olan servisimiz, aynı zamanda kaliteli ve profesyonel çözümlerin en doğru adresidir. Genel olarak kamera mikrofonu değişimleri servisimizde sizlerin gözü önünde yapılır. Değişim işlemleri aşağıdaki gibidir;

  • Yaklaşık olarak 45 ila 60 dakika arasında mikrofon değişimleri yapılır.
  • En az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile hizmet verilir.
  • Kamera mikrofonu değişimi sonrasında bilgileriniz asla silinmez.
  • Orijinale en yakın mikrofonlar ile değişim yapılır.
  • Mikrofon değişimi sonrasında gerekli testler ve kontroller yapılarak telefonlar teslim edilir.

Bizimle iletişim Kurmak için Burayı Tıklayın

Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın

Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap