1. Ana Sayfa
  2. Blog

Vestel Batarya Değişimi

Vestel Batarya Değişimi
Vestel Batarya Değişimi
+ - 0

Vestel akıllı cep telefonlarını satın alanlar, ilk başlarda bataryalarını 2 gün rahat kullanabilmektedir. Uzun süre kullanım ve kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar nedeniyle, batarya kullanım ömrü azalacak ve kısa sürede bitecektir. Vestel batarya değişimi yapılarak, telefon kullanımı daha güvenli hale getirilecektir. Batarya değiştirmek isteyenler, Google haritalarında, servisimizin müşteri yorumlarının olumlu olduğunu görebilecek ve hizmet talebinde bulunabilecektir. Uzman teknik personellerimiz ile batarya değişimi yaparken, telefonda yer alan bilgilerin silinmediğini gösteriyoruz. Güvenilir işlemler yapıldığını gösterebilmek için işlemleri müşterilerimizin gözü önünde yapıyoruz.

Vestel Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Vestel modellerinde batarya sistemi tak çıkar türünde olmadığı için batarya değiştirmeleri servisimizde yapılmaktadır. Servisimizde, batarya değişim alanını, açık bir alan olarak hazırlıyor ve batarya değişimi yaparken müşterilerimizin izlemesini sağlıyoruz. İşlemlerimize garanti verdiğimiz için müşterilerimiz gönül rahatlığı içinde işlemlerini yaptırabiliyor. Telefon içerisindeki bilgilerin kontrol edilmediğini, kopyalanmadığını ve batarya haricinde parça değişimlerinin yapılmadığını göstermek için kamera takip sistemimizi aktif tutuyoruz. Batarya değişimleri için gerekli tüm ekipmanları hazırlıyor, bataryayı yerinden çıkartıyor ve yeni batarya ile değiştirerek, telefonun ilk günkü performansa sahip olmasını sağlıyoruz.

Batarya Değişiminin Önemi?

Batarya değişiminin neden önemli olduğunu bilen Vestel kullanıcıları, servisimize gelerek arızalanan ya da kullanım ömrü kısalan bataryalarının değiştirilmesini talep etmektedir. Yanlış şarj cihazları kullanılarak yapılan şarjlar, bataryaların çabuk arıza yapmasına neden olmaktadır. Bataryalarda ısınma meydana geliyorsa, kısa sürede telefonda çeşitli arızalara neden olabileceği düşünülmelidir.

Teknik personellerimiz, batarya değişimi ve kullanımı hakkında doğru bilgilendirmeler yapmaya çalışıyorlar. Telefon bataryalarında görülen en önemli sorun şişme durumunun ortaya çıkmasıdır. Vestel telefonlarda şişme yapan bataryalar oluşturacağı baskı ile ekranın zarar görmesine neden olabilecektir. Telefonun zarar görmemesi ve güvenli kullanım için batarya değişimi önemlidir.

 

Vestel Pil Sağlını Öğrenme?

Vestel telefonların, menü seçenekleri ile telefon ve diğer akşamların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Ayarlar menüsü, pil bölümünde, güç tasarruf seçeneklerin uygulayabilirsiniz. Vestel kullanıcıları, anlık pil sağlığını öğrenmek istediklerinde, android işletim sisteminde istedikleri bilgi gösterecek menünün olmadığını görürler. Teknik servisimiz ile iletişime geçen müşterilerimize, pil sağlığını öğrenme yöntemi için accubattery uygulamasını özel olarak indirmeleri gerektiği bilgisini veriyoruz. Pil sağlığını öğrenenler, pil tasarrufu için neler yapabileceklerini görebiliyorlar.

Vestel Batarya Değişimi

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Teknik servisimizde, kullanılmakta olan tüm telefon modelleri için batarya değişim hizmet verilmektedir. Vestel modelleri batarya değişimi fiyatı için güncel bilgilerle tablo oluşturuyor ve bu tabloda yer alan bilgilere göre değişim yapıyoruz. Ayrıca işlemlerimizin garantili olması müşterilerimize güven vermektedir. Servisimizde hem garantili hem de uygun fiyatlı hizmetler sunuyoruz. Türkiye’nin her yerindeki Vestel telefon kullanıcıları, telefonlarını kargo ile bizlere gönderebilir ve uygun fiyatlarla batarya değişimlerinin garantili yapılmasını sağlayabilir.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Vestel telefonların, batarya değiştirme işlemlerini yaptıktan sonra kullanım kalitesini artırabilmek için neler yapılabileceği konusunda da destek hizmeti veriyoruz. Pil sağlığını artırabilmek için telefon menüsü üzerinden çeşitli ayarlar yapılabiliyor. Bu ayarları, telefonla iletişim kuran müşterilerimize tarif ediyor ve kendilerinin yapmalarını sağlıyoruz.

Pil sağlığını artırma işlemleri için yapılabilecek kalibrasyon ayarları arasında, ekran parlaklığını düşürmek, ekran kapanma süresini kısmak, internet kullanımı sağlayan ve sürekli ağ taraması yapan wi-fi, konum, bluetooth gibi özelliklerin kapatılması yer alıyor. Çeşitli online işlemler için telefona yüklenen uygulamalardan sık kullanılmayanların güncellemeleri kapalı tutulmalıdır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Vestel telefon kullanıcıları, bataryalarının her zaman ilk günkü gibi uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Bataryanın uzun süre kullanılması, şarj etme yöntemlerine bağlıdır. Vestel telefonlarda orijinal şarj aletlerinin kullanılması bataryanın uzun süre kullanılmasında önemli bir etkendir. Kullanıcılar, batarya bitmeden şarja takmamalı ve şarja takarken arka planda açık uygulama olmamasına dikkat etmelidir.

Şarja takıldığında %100 dolduğu kontrol edilmeli ve dolduğunda şarjda bekletilmemelidir. Şarja takılırken telefon yumuşak zemin üzerine değil sert zemin üzerine bırakılmalıdır. Telefonun tamamen kapatılarak şarja takılması, şarj işleminin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Şarj sırasında bataryada ısınma meydana geliyorsa, bataryanın kullanım ömrünün azaldığının ya da arıza oluşmaya başladığının belirtisi olabilecektir.

Yorum Yap