1. Ana Sayfa
  2. Genel

Telefonun Kamerası Titriyor

Telefonun Kamerası Titriyor
+ - 0

Telefonun kamerası titriyor ise kaliteli bir fotoğraf çekimi yapmak kullanıcılar için zor bir hale gelir. Çünkü fotoğrafların tamamında ya da bir kısmında puslu görüntüler oluşur. Özellikle titremeden dolayı fotoğraf kenarlarında oluşan puslu görüntüler, istenen çekimlerin yapılmasının önüne geçer. iPhone telefonların kameralarında çok sık ortaya çıkan bu sorun, kullanıcıları  çaresiz bir halde bırakabilir. Genelde kullanıcıların birtakım forum sitelerinde iphone kamera titreme sorunu gibi başlıklar açarak yaşadıkları probleme çözüm aradıklarını söylemek mümkündür. Telefon kameralarında ortaya çıkan bu titreme yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir. Bu yüzden çözüm aşamalarında dikkat edilmesi gereken her iki kategori üzerinde de gerekli incelemelerin yapılması gerekir. Böylece çözüm elde etmek daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

Telefonun kamerası titriyor sorunu konusunda kullanıcılar genelde çaresiz gibi görünse de yapılacak pek çok şey vardır. Yani birtakım yöntemler ile yaşanan kamera titreme sorununa çözüm bulmak mümkün olabilir. Donanım kaynaklı bir sorun olmadığı sürece kullanıcılar kameralarının titremesi konusunda birtakım çözüm uygulamalarında bulunabilir. Örneğin iphone 6s plus kamera titremesi için yapılması gerekenler başında şarj kontrolü gelir. Telefonların şarjı düşük seviyede olduğu durumlarda fotoğraf çekimine izin vermeyebilir ya da bir türlü çekim için gerekli objelere odaklanmayabilir. Bu konuda yapılması gereken bir an önce telefonu şarja takmak ve tekrar fotoğraf çekmeyi denemektir. Şarj edilen telefonlarda odaklanma sorunu genel olarak ortadan kalkar ve kamerayı sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkün olur.

Telefonun Kamerası Titriyor İçin Çözümler

Günümüzde birçok kullanıcı çeşitli kamera sorunları ile karşı karşıya kalır. Bazen kamera hiç açılmaz, bazen de fotoğraf ya da video çekimi yapmaya izin vermez. Akıllı telefonlarda ortaya çıakn bu durumun birtakım nedenleri vardır ve bu yüzden kamerada titreme ve buna benzer sorunlar oluşabilir. Akla ilk gelen neden düşük şarj seviyesi olsa da farklı nedenlere bağlı olarak kamerada titreme problemleri de yaşanabilir. Örneğin iphone 6s plus arka kamera titriyor gibi bir arıza karşısında yapılması gereken çeşitli uygulamalar söz konusudur. Bu uygulamaları kullanıcılar kendileri de deneyebilir ve birtakım sonuçlar elde edebilir. Ancak kameradaki arıza donanım kaynaklı olursa böyle bir durumda yapılması gereken profesyonel yardım almaktır. Yazılım kaynaklı sorunlar için kullanıcılar kendi imkanları çözüm üretseler bile donanım kaynaklı sorunlar da aynı durum geçerli değildir. Şimdi, telefonlarda oluşan kamera titreme sorunu için çözüm yöntemleri nelerdir? bunlara bakalım.

  • İlk olarak telefonun şarjını kontrol edin.
  • Eğer telefonunuzun kamerasında titreme engelleme özelliği varsa aktifleştirin.
  • Telefondaki kamera uygulamanızı her zaman 50 veya 60 hertz çalışma frekansı aralığın ayarlayın ve böyle çalıştırın.
  • Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin.
  • Eğer kamerada donanım kaynaklı bir sorun varsa profesyonel bir yardım alın ve telefon kameranızı alanında uzman teknisyenlere gösterin.

Telefonun Kamerası Titriyor Arızası Garanti Hizmetleri

Akıllı telefonların kameralarında ortaya çıkan titreme sorunu için garanti kapsamında hizmet almanın bazı şartları vardır. Bunlardan en önemlisi ise yaşanan arızada kullanıcı hatası olmamasıdır. Çünkü kullanıcıdan kaynaklanan arızalarda tamir ve onarım hizmetleri garanti kapsamına girmez ve ücretli bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun tam tersi durumlarda yani kullanıcı hatası olmayan durumlarda ise garanti kapsamında tamir ve onarım hizmeti almak ve ücretsiz bir şekilde ortaya çıkan arızayı çözüme ulaştırmak mümkün olur.

Telefonun Kamerası Titriyor Sorununa Hızlı Çözümler

Eğer siz de kamera sorunları yaşıyorsanız ve akıllı telefonunuzun kamerasında titremeler meydana geliyorsa etkili ve kalıcı çözümler için siz de bizi tercih edin. Alanında uzman personel kadrosu ile sizlere hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, son sistem ekipmanlar ile tamir ve onarım hizmetleri verir. Ayrıca hizmetlerinde parça ve işçilik garantili olarak çalışan telefon servisimizde her zaman için kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Yaşadığınız benzer sorunlar sonrasında firmamıza gelebilir ve aynı şekilde ücretsiz destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Siz de uzman teknisyenler eşliğinde bir hizmet almak için yapmanız gereken sadece firmamıza gelmek ve yaşadığınız sorunu bize iletmektir. Ayrıca firmamızda oldukça uygun fiyat aralıkları ile tamir ve onarım hizmetleri alabilir ve profesyonel hizmetleri tam olarak karşınızda görebilirsiniz.

Yorum Yap