1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

featured

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor ve bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bilmiyorsanız, bu konuda sizlere yardımcı olmak isteriz. Firmamız, telefonlarınızda yaşadığınız ekran sorunlarında sizlere her zaman alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile hizmet verir. Bunun yanında ekranlarınızda oluşan yazılım ya da donanım kaynaklı tüm sorunlar için firmamızdan destek alabilirsiniz. Teknik servisimiz ekran değişimi hizmetlerinde hızlı ve kaliteli çözümlerin en doğru adresidir. Eğer ekran kararması nedeniyle telefon ekranlarınızda donanım kaynaklı bir sorun varsa ekran değişimi hizmetlerimiz ile çözüme ulaşabilirsiniz.

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor gibi sorunlar bazen yazılım bazen de donanım kaynaklı olabilir. Bu nedenle telefon ekranlarınızın aniden kararması ve sonrasında aydınlanması halinde çözüme ulaşabilmek için her iki açıdan da değerlendirme yapmak gerekir. Ekran kararması sorunlarının yazılım kaynaklı olması halinde kullanıcılar telefonlarında yapacakları çeşitli ayarlamalar ile yaşadıkları bu sorunu ortadan kaldırabilir. Ancak donanım kaynaklı problemlerde ekranın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekebilir. Böyle bir durumda ise alanında uzman ve tecrübeli kişilerden yardım alınmasında fayda vardır.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Belirtileri

Akıllı telefonlarda ekran kararması sorunu birtakım belirtileri ile öne çıkar. Telefonlarda herhangi bir işlem yapılmadığında dahi ekran aniden kararır ve sonra tekrar aydınlanır. Ayrıca ekranın çok sık kararmaya başlaması da ciddi bir sorunun habercisi olabilir. Bu tür durumlarda telefonlar hem yazılım hem de donanım açısından incelemeye alınmalıdır. Çünkü sorunun nedeni bazen yazılımsal bazen de donanımsal olabilir. Genel olarak baktığımızda ise ekran kararmasının belirtileri şu şekildedir;

 • Telefon ışığının bir anda yanıp sönmesi ve ardından telefonun tepki vermemesi belirtilerden biridir.
 • Ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı telefonların ısınması ve sonrasında donması da yine ekran kararması belirtileri arasında yer alır.
 • Bunun yanında telefonların çok sık kendini kapatması ve açması da aynı şekilde belirtilerdendir.
 • Telefonlarda şarjın çok hızlı bir şekilde bitmesi ekran kararması belirtilerinden biri olarak görülebilir.
 • Diğer yandan telefonlarda herhangi bir işlem yapılmadığı halde telefonların kendini yeniden başlatması da bir başka ekran kararması sorunu belirtisi olarak karşımıza çıkar.

Ekran Kararması Nedenleri Nelerdir?

Telefonlarda yaşanan her sorun gibi ekran kararması sorunu da çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ekranda meydana gelen kararma donanım kaynaklı olabileceği gibi yazılım kaynaklı da olabilir. Ortaya çıkan sorunu gidermek içinse ilk olarak yapılması gereken sorunun hangi nedenlere bağlı olarak meydana gelebileceğini öğrenmektir. Şimdi, akılı telefonlarda ekran kararması sorunları neden kaynaklanır? daha yakından inceleyelim.

 • Akıllı telefonlarda ekran kararmasına neden olan etkenlerden biri telefonlara kurulan uygulamalar olabilir. Özellikle son birkaç uygulama sonrasında ekran kararmaya başlamış ise kurulan bu uygulamaların kaldırılarak sorunun çözülmesi mümkün olabilir.
 • Ayrıca son güncellemelerin alınmaması aynı şekilde telefon ekranlarının aniden kararıp aydınlanmasına neden olabilir. Bu yüzden işletim sisteminin her zaman güncel olmasında fayda vardır.
 • Akıllı cihazlarda çok fazla bellek kullanımı da aynı şekilde ekran kararması sorununa yol açan neden arasında yer alır. Arka planda çalışan ve çok fazla bellek kullanan uygulamaların açık bırakılmaması sorunun çözümü için yeterli olabilir.
 • Bunların yanı sıra akıllı telefonlara harici olarak kurulan APK dosyalarının virüslü olması yazılımsal sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir ve bunlardan biri de ekran kararmasına yol açmasıdır. Bu nedenle APK dosyalarının silinmesi ve telefonun virüslerden temizlenmesi soruna çözüm getirebilir.
 • Ekran kararması sorununun donanım kaynaklı olması halinde ise profesyonel yardım alınmasında fayda vardır. Çünkü donanım kaynaklı problemlerde ekran tamiri ya da değişimine gerek duyulabilir. Böyle bir durumda telefonların en yakın teknik sevişe götürülmesinde yarar vardır.

Ekran Tamiri ve Değişimi Hizmetleri

Teknik servisimizde ekran kararması sorunlarının çözümü için farklı yöntemler bulunur. Akıllı telefonlar ilk olarak yazılım kaynaklı sorunlar açısından değerlendirilir. Sorunun donanım kaynaklı olması halinde ise öncelikle ekran tamir edilmeye çalışılır. Ancak ekran tamir edilemiyorsa ekran değişimi yapılarak sorun çözülür. Servisimizde ekran değişimleri her zaman alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile steril ve statik elektrikten arındırılmış odalarda yapılır. Ayrıca ekran değişimleri garanti kapsamında gerçekleştirilir ve değişim sonrasında telefonlarınızda yer alan bilgiler asla silinmez ya da zarar görmez.

Yorum Yap

Yorum Yap