1. Ana Sayfa
 2. Blog

Telefonun Bataryası Dolmuyor

Telefonun Bataryası Dolmuyor
+ - 0

Telefonun bataryası dolmuyor, ekranda şarj oluyor simgesi olduğu halde şarj yüzdesi yükselmiyor diyorsanız, sizlere ortaya çıkan bu sorun karşısında yardımcı olmak isteriz. Öncelikle telefonlarda şarj sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar ve çözüm yolları nedenlere bağlı olarak geliştirilir. Eğer bir telefonda batarya şarj olmuyor ise öncelikle kontrol edilmesi gereken şarj adaptörü ve kablosudur. Bunun yanında telefonun bataryasında da birtakım sorunlar meydana gelmiş olabilir. Ayrıca soket arızası da yine telefonda şarj problemlerini gündeme getirir. Hızlı ve aynı zamanda bilinçli bir şekilde çözüme ulaşmak için ilk olarak bu etkenler üzerinde bir kontrol ve değerlendirme yapılması gerekir.

Telefonun bataryası dolmuyor ve şarj adaptörü ve kablosu da sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa bataryanın durumuna bakılması gerekir. Eğer bataryada istenmedik bir durum bulunmuyorsa ve sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa şarj soketi kirlenmiş ya da arızalanmış olabilir. Telefonda oluşan soket arızalarında telefona yeni batarya aldım şarj olmuyor diyen bir kullanıcı bile istediği çözüme ulaşmaz. Çünkü batarya değiştirilmiş olsa bile arıza şarj soketinde olduğu için ve güç iletimi soket üzerinden yapıldığı için şarj sorunu devam eder. Şarj soketi arızalarında ise kesin çözüm genel olarak soketin değiştirilmesidir. Yani burada donanım kaynaklı bir sorun vardır ve soketin değişimi yapıldığı taktirde sorun çözülebilir. Eğer sorun farklı bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmış ise o zaman da diğer nedenlere göre çözüm yolları denenir.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorunu İçin Çözüm Yolları

Telefon şarjınızda sürekli istenmedik sorunlar yaşamanız günlük kullanım esnasında sizleri çeşitli zorluklar ile karşı karşıya bırakır. Ayrıca telefon kullanıcılarının son dönemlerde sürekli telefon şarj oluyor ama dolmuyor gibi şikayetler ile gündem yarattığını ve yaşadıkları sorunu çözme konusunda sıkıntılı süreçler geçirdiklerini söylemek mümkündür. Telefon şarja takılı olduğu halde bataryanın dolmaması birtakım ciddi problemlerin de göstergesi olabilir, ancak çözümsüz bir sorun olmadığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle sizlere şarj konusunda yaşadığınız bu sorun için hangi çözüm yollarını deneyebilirsiniz? Detaylı bir şekilde yardımcı olmaya çalışalım.

 • İlk olarak kullandığınız şarj aletinin adaptörünü ve kablosunu kontrol edin ya da telefonunuzu çalıştığında emin olduğunuz başka bir şarj aleti ile şarj etmeye çalışın.
 • Telefonu kapatın ve daha sonra ise yeniden başlatın.
 • Şarj aletini takmış olduğunuz prizin çalıştığından emin olun.
 • Eğer işletim sisteminiz güncel değil ise bir an önce güncelleyin.
 • Bataryadan kaynaklı problemler için bataryanızı değiştirin.
 • Şarj soketinin kirlenmesi gibi durumlara karşı soketin içerisini güzelce temizleyin.
 • Eğer sorun donanım kaynaklı ise ve şarj soketinde bir sorun varsa soket değişimi yaptırın.

Telefonun Şarj Soketi Değiştirilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarj soketi değişiminde bazı püf noktalar vardır ve müşterilerin bu hizmeti almadan önce bazı konular üzerinde bilgi sahibi olmasında fayda vardır. Daha sonradan sorun yaşamamak için şarj soketi değişimini bu hususlara göre yaptırmanız her zaman için sizin yararınıza olur. O halde şarj soketi değişim hizmeti alırken nelere dikkat etmeniz gerekir? bunları adım adım inceleyelim.

 • Şarj soketi değişimlerinde orijinal parça ile değişim yapılması oldukça önemlidir.
 • Soket değişimi için konusunda uzman ve deneyimli kişiler tercih edilmelidir.
 • Telefon içindeki bilgiler güvenli bir şekilde saklamalı ve asla silinmemelidir.
 • Değişim hizmetlerinde her zaman işçilik ve parça garantili hizmet veren firmalar ile çalışılmalıdır.

Telefonun Bataryası Dolmuyor ise Firmamız ile Uygun Çözümlere Ulaşın

Siz de alanında uzman kadroya sahip ve kaliteli işçiliği ile öne çıkan bir telefon servisi arıyorsanız, artık doğru adreste olduğunuzu söylemek isteriz. Firmamız ile siz de batarya sorunları başta olmak üzere tüm telefon arızalarında etkili çözümler ile karşılaşabilir ve bizimle yaşadığınız sorundan oldukça kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Deneyimli ve tecrübeli eleman kadrosu ve son sistem ekipmanları ile sizlere hizmet veren telefon servisimiz, aynı zamanda işçilik ve parça garantili hizmetler sunar. Ayrıca tamir ve onarımda uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olur ve düşük maliyetli hizmetler almanızda önemli bir konumda yer alır. Siz de hızlı ve kaliteli çözümler için hemen firmamıza gelin ve kalıcı çözümlerimizi daha yakından görün.

Yorum Yap