1. Ana Sayfa
 2. Blog

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor
+ - 2

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor; Akıllı telefonların sıkça yaşadığı sorunlardan biri olan ve sesli aramaları oldukça sıkıntılı bir sürece sokan ahizeden ses gelmeme problemleri, giderilmediği sürece sesli arama yapmak ve iletişim kurmak oldukça zordur. Böyle bir sorun yaşayan kullanıcıların çözüme ulaşamadıklarında pek çok forum sitesinde ve sosyal mecralarda telefonda karşı tarafın sesi gelmiyor şeklinde başlıklar açarak çözüm aradıkları görülmektedir. Ancak sorunun çözümü için öncelikle nedenlerinin bilinmesi ve bunun ardından çözüme gidilmesi gerekir. Bu yüzden sizler için ahizeden ses gelmediği durumlarda hangi nedenler ön plana çıkar? öncelikle bunları incelemeye çalışacağız.

Telefon Ahizesinden Ses Gelmeme Nedenleri

Telefonun ahizesinden ses gelmiyor ise bunun en önemli nedenleri arasında ahizede toz birikmesi yer alır. Bunun yanında sorun yazılım kaynaklı ve donanım kaynaklı da olabilir. Yaşanan sorunun nedenlerinin tam olarak öğrenilmesi çözüme ulaşmak için ayrıca önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle öncelikle yaşanan sorunun hangi nedenler dolayısı işe meydana geldiğine daha yakından göz atalım.

 • Ahizede biriken tozlar
 • Ahizeye içine giren yabancı maddeler
 • Telefon tarafından kulaklığın takılı olarak algılanıyor olması
 • Yazılım ve donanım kaynaklı sorunlar

iPhone Telefonda Karşı Tarafın Sesi Gelmiyor Çözümü

Genelde her telefonda meydana gelen ahizeden ses gelmeme sorunu, iPhone modellerinde de sıkça görülen problemler arasında yer alır. Ancak sorunu genellemek çoğu zaman mümkündür. iPhone olsun ya da olmasın her akıllı telefon modelinde bu tür problemler görülebilir. Bu yüzden telefonda karşı tarafın sesi gelmiyor şeklinde sorunlar ile karşılaştığınızda yapmanız gereken aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırayla uygulamaktır.

 • Öncelikle ahizede biriken tozları ya da kirleri temizleyin.
 • Kulaklık girişinin içerisinde varsa tüy veya kılları temizleyin.
 • Bunların yanı sıra telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyin.
 • Daha önce kurulan bir uygulamanın sonrasında ses sorunu meydana geldiyse uygulamayı kaldırın.

Yukarıda yer alan işlemleri uygulamanıza rağmen hala ses sorununda bir düzelme meydan gelmediyse, sorunun donanım kaynaklı olduğu düşünülebilir. Böyle bir durumda karşısında sektörde profesyonel çözümler sunan firmamız, siz müşterileri için hızlı ve garantili hizmetleri ile sizlere yardımcı olur.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. iphone xr arka cam değişimi ne kadar ?

 2. Erzincan ‘dan ptt kargo ile gönderim yapabilir miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.