1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor
+ - 0

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor ve hatta istemsiz hareketler yapıyor diyorsanız, sizlere bu konuda birtakım püf noktalardan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle bazı akıllı telefonlarda ortaya çıkan bu sorun, çeşitli nedenlere bağlı olarak görülür. Hatta karşılaşılan bu sorun şarja takınca ekran sapıtıyor şeklinde şikayetlerin dahi ortaya çıkmasına neden olur. Tabi şarjda olan telefon aynı zamanda kullanılmaz hale gelir. Çünkü ekran kendi kendine tıklama yapar ya da uygulamaları açmaya başlar. Bu sorunu yaşayan telefonlar için kontrolden çıktıklarını da söylemek yanlış olmaz. Şarj sırasında ekran dokunmatiği kontrolden çıkan telefonu kullanmak içinse tek yapılması gereken telefonu şarjdan çıkarmaktır. Bunun dışında telefona müdahale şansı olmadığını belirtmekte fayda vardır.

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor sorunu için birtakım çözüm yolları olduğu gibi asıl çözümün bu soruna neden olan etkeni bulmaktan geçtiğini söylemek isteriz. Çünkü şarjda iken dokunmatik sorunu yaşanması genel olarak normal bir durum değildir ve bu nedenle sorunun ortaya çıkmasına neden olan bir olumsuz bir faktör olduğu kesindir. Bu nedenle öncelikle sorunun nedeni bulmak ve buna göre çözüm yöntemleri geliştirmek gerekir. Aksi taktirde telefon her şarja takıldığında benzer sorunlar yaşanır ve telefonu kullanmak çoğu zaman için mümkün olmaz. Ayrıca bu ekranda farklı sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilir ve bu yüzden bir an önce çözüm üretilmesi gerekir. Telefonların şarja takılması ile dokunmatik ekranlarda oluşan hatalar ve sorunlar için yapılması gerekenler neler olabilir? bunları inceleyelim.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Ne Yapabilirim?

Telefonlar bazen şarj takıldıklarında dokunmatik ekranlarında donma gibi durumlar olur. Bu sorun karşısında ise kullanıcılar telefonu şarja takınca donuyor şeklinde şikayetler ile karşımıza çıkar. Şarj sırasında dokunmatik ekranın bu hale gelmesinin birtakım nedenleri vardır ve bunların başında orijinal olmayan şarj cihazları gelir. Çünkü orijinal şarj aleti kullanılmaması her açından telefonlar için zararlı etkiler meydana getirir. Bu nedenle akıllı telefonlarda istenmedik sorunlar yaşamamak adına her zaman orijinal şarj cihazı kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca yan sanayi şarj aletleri zamanla telefonların bataryalarına da zarar vermekte ve hatta pilin ömrünün bitmesine dahi neden olmaktadır. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için her zaman orijinal şarj aleti kullanılmasına özen gösterilmesi gerekir. Şimdi, telefonların şarj esnasında dokunmatik ekranlarında meydana gelen sorunların nedenlerine ve çözümlerine daha yakından bakalım.

  • Eğer telefonların şarj edilmesi için kullanılan şarj adaptörü orijinal değil ise öncelikle buna dikkat etmek gerekir. Çünkü orijinal olmayan şarj adaptörleri şarj esnasında ekranda çeşitli sorunların oluşmasında etkili olur. Telefona gelen akımı değiştiren yan sanayi adaptörler dokunmatik ekran başta olmak üzere telefonda farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olur.
  • Diğer yandan şarj kablosu da aynı şekilde orijinal olmadığı durumlarda dokunmatik ekranın kontrolden çıkmasına neden olur. Bu yüzden orijinal şarj kablosu da kullanmak önemli bir konumda yer alır.
  • Telefon şarj edildiği sırada çevresinde çok fazla elektronik eşya varsa yine manyetik alan oluşması nedeniyle dokunmatik ekranda birtakım sıkıntılar yaşanabilir. Eğer sorunsuz bir şarj olmasını istiyorsanız, öncelikle bu eşyaları kaldırmalı ya da telefonunuzu farklı bir ortamda şarj etmelisiniz. Aksi taktirde telefonunuzun şarj sırasında dokunmatik ekranını kullanmanız pek de mümkün olmaz.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Sorununa Kesin Çözüm

Eğer siz de telefonunuzu şarja taktığınızda dokunmatik ekran ile ilgili çeşitli problemler yaşıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin. Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak sizlere her zaman hızlı ve güvenilir hizmetler altında kaliteli çalışmalar sunduğumuzu belirtmek isteriz. Dokunmatik ekran problemlerinde kaliteli ve profesyonel çözümleri şile öne çıkan firmamız, aynı zamanda alanında uzman teknisyenleri ve deneyimli kadrosu ile sizlere yardımcı olur. Aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizleri güvence altına alır ve benzer sorunları tekrar yaşamanız halinde ücretsiz destek sunar. Bunların yanı sıra firmamız her zaman en uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olur. Donanım ya da yazılım kaynaklı tüm telefon arızalarınız için siz de firmamıza gelebilir ve profesyonel bir çerçevede gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizi daha yakından görebilirsiniz.

Yorum Yap