1. Ana Sayfa
  2. Genel

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor
+ - 0

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor sorunu çoğu zaman birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bazen de şebeke kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken değişik lokasyonlardan aramalar yapmak ve sorunun tam olarak şebeken kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmektir. Telefonla farklı konumlardan yapılan aramalarda karşı tarafa cızırtı gibi sesler gitmeye devam ediyor ise sorunun başka bir nedenden dolayı ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Telefonda konuşurken cızırtı gelmesi hem donanım hem de yazılım kaynaklı bir nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Şebekede sorun olmadığı anlaşılması halinde diğer nedenler üzerinde bir değerlendirme yapmak doğru olur.

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor ise şüphe duyulması gereken başka bir etken mikrofon arızası olmaktadır. Çünkü sesim karşıya cızırtılı gidiyor gibi şikayetler ile çözüm arama yoluna giden bir kullanıcının donanım arızaları üzerinde de durması gerekir. Böyle bir durumda mikrofonun tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıca telefonda farklı bir donanımın da değiştirilmesi mümkündür. Bu yüzden sorunun donanım kaynaklı olduğu tespit edilmesi halinde en yakın servise gitmek ve profesyonel yardım almak öncelikli husustur. Donanım arızalarının uzman teknisyenler tarafından yapılması ve farklı sorunlara yol açmayacak işlemlerin gerçekleştirilmesi önemli bir konumda yer alır.

Telefonla Sesli Aramalarda Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor Nasıl Çözülür?

Telefonla sesli aramalarda karşı tarafa cızırtı sesi gitmesi çeşitli telefonlarda yaşanan bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında bazen mikrofondan sadece cızırtı gidiyor şeklinde şikayetler de alındığı görülür. Sesli aramaların en ciddi sorunlarından biri olması aynı zamanda kullanıcıların istenen bir iletişime geçmesini de engeller. Bu yüzden sorunun en kısa süre içerisinde giderilmesi ve telefon sağlıklı bir iletişime hazır hale getirilmesi gerekir. Peki, telefonlarda konuşma sırasında karşı tarafa cızırtı gibi seslerin gitmesini önlemek için yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

  • Öncelikle mikrofonu temizleyerek işe başlayın. Toz, kir ya da tüy gibi kalıntılar mikrofonu kaplamış olabilir ve bu nedenle ses karşı tarafa parazitli bir şekilde gidebilir.
  • Şebeke kaynaklı sorunlarda aramayı sonlandırmak ve konum değiştirerek tekrar arama yapmak sesin düzelmesine yardımcı olabilir.
  • Akıllı telefonların bazılarında bulunan parazit giderici özelliğin aktif edilmesi yine sorunun çözümünde işe yarayabilir.
  • Telefonu yeniden başlatmak ya da sıfırlamak da yine çözüm yolları arasında yer alır.
  • İşletim sisteminin kesinlikle güncellenmesi gerekir.
  • Aksesuar kullanımı da sesin karşı tarafa sorunlu bir şekilde gitmesine neden olur. Bu yüzden kılıf ve ekran koruyucu gibi aksesuarları çıkarmak çözüm sunabilir.
  • Donanım kaynaklı sorunlarda ise parça değişimi ya da mikrofon değişimi gündeme gelir. Ancak bu değişim kullanıcıların kendi, imkânları ile yapabilecekleri bir değildir. Bu nedenle uzman kişilerden yardım almak ve en yakın telefon servisine gitmek önemli bir konumda yer alır. Bu şekilde mikrofonda oluşan sorunları gidermek ve sesli aramaları normale çevirmek mümkün olabilir.

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor Garantiye Girer Mi?

Telefonda meydana gelen ses ya da mikrofon sorunlarında garantili hizmetlerden faydalanmak için öncelikli husus kullanıcı hatasıdır. Eğer arıza kullanıcı kaynaklı bir nedene bağlı olarak oluşmuş ise tamir ve onarım hizmetleri garanti kapsamında verilmez. Ayrıca yapılan işlemler ücrete tabi tutulur. Kullanıcı hatası olmayan arızalar ise tamamen garanti kapsamında değerlendirilir ve bunun yanında ücretsiz bir şekilde tamir edilir.

Mikrofon ve Ses Problemleriniz İçin Kalıcı Çözümler

Telefonlarınızda cızırtı ve benzeri ses sorunları yaşıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere profesyonel ekibimiz iler yardımcı olalım. Sektör genelinde hızlı ve kaliteli çalışmaları ile tüm telefon arızalarında kalıcı çözümler sunan firmamız, aynı zamanda uygun fiyat aralıkları ile sizlere hizmet sunar. Ayrıca parça ve işçilik garantisi ile sizleri güvence altına alarak benzer sorunlar yaşamanız halinde tekrar ücretsiz destek verir. Eğer siz de sesli konuşmalarınızda mikrofon kaynaklı cızırtı gibi problemler ile karşı karşıya kalıyorsanız, uzman ekibimizden yardım isteyebilir ve kısa zaman içerisinde yaşadığınız sorundan kurtulabilirsiniz. Parça değişimlerinde modern ekipmanlar ile hizmet veren firmamız sayesinde telefonlarınızın diğer donanımları hiçbir şekilde zarar görmez ve telefonunuz sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

Yorum Yap