1. Ana Sayfa
 2. Blog

Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek
+ - 0

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek kullanıcılar tarafından merak konusu olan durumların başında gelir. Kullanıcılar genelde telefonda konuştukları sırada gelen çağrının kim olduğunu öğrenmek ister. Ayrıca gelen çağrı bazen önemli bir kişiye ait olabileceği için bu durum kullanıcılar açısından da oldukça önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle biriyle konuşurken başkasının aradığını görme konusunda ilk olarak yapılması gereken telefon ayarlarından çağrı bekletme özelliğini açmaktır. Eğer çağrı bekletme özelliği aktif değilse kullanıcılar telefonda konuştukları sırada başkalarının aramalarını göremez. Bu yüzden özelliği kullanmak için aktif etmek gerekir.

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek için çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi gerektiğini belirtmiştik. Telefonlarda çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesinin ardından konuşma sırasında gelen başka bir çağrı ilk olarak sinyal sesi ile kendisini belli eder. Bu sinyal sesinden sonra telefonda konuşulan kişi beklemeye alınabilir ve yeni gelen çağrı cevaplanabilir. Ayrıca telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek Türk Telekom başta olmak üzere Turkcell ve Vodafone gibi farklı operatörlerde de ücretsiz olarak kullanıcılara sunulur. Bu nedenle sizler de çağrı bekletme özelliğini aktif etmek ve kullanmak istiyorsanız, hiçbir ücret ödemeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Telefon Meşgulken Arayanı Görmek İçin Yapılması Gerekenler

Telefon kullanıcılarının en çok kullanmak istediği ve nasıl aktif edeceğini bilmediği çağrı bekletme özelliği telefon meşgulken arayanı görme konusunda önemli bir ayrıcalık sağlar. Bu nedenle her kullanıcı telefonda konuştuğu sırada bir çağrı gelmesi durumunda kimin aradığını ve çağrıya nasıl cevap vereceğini bilmek ister. Çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi ile telefonda konuşurken gelen başka bir çağrıyı görmek ve hatta bunu cevaplamak mümkündür. Konuşma sırasında başka bir çağrı geldiğinde sinyal sesi duyulur ve bu sinyal sesi ile mevcut konuşulan kişiyi beklemeye almak ve yeni gelen çağrıyı cevaplandırmak mümkündür. Şimdi sizlere hem iPhone telefonlarda hem de Android cihazlarda çağrı bekletme özelliği nasıl aktif edilir? bu konuda hakkında birtakım bilgiler verecek ve sizlere özeliğin nasıl aktif edildiğini açıklamaya çalışacağız.

Çağrı bekletme özelliğini aktif etme iPhone telefonlar için;

 • Çağrı bekletme özelliğini aktif etmek için ilk olarak telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Ekranda yer alan “Telefon” sekmesine tıklayın.
 • Bunun ardından da “Arama Bekletme” özelliğini aktifleştirin.
 • Bunun dışında arama bekletme özelliğini *43# tuşlayarak da aktif hale getirmeniz mümkündür.

Çağrı bekletme özelliğini aktif etme Android cihazlar için;

 • Android telefonlarda çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi için ilk olarak Rehber ekranına geçiş yapılır.
 • Telefonun rehber ekranında yer alan ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Daha Fazla” seçeneğine tıklanır.
 • Daha sonra ise açılan menüden “Ayarlar” sekmesine giriş yapılır.
 • Bunun ardından “Arama Ayarları” içerisinde yer alan “Diğer Ayarlar” seçeneği seçilir.
 • Yeni ekranda bulunan “Arama Bekletme” seçeneğinin tıklanması ile çağrı bekletmeyi açmak mümkündür.

Çağrı bekletme özelliği tüm telefonlarda aktif edilebilen ve kullanıcıların sorunsuz bir şekilde yararlanabildiği hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu hizmet tüm operatörlerde ücretsizdir ve bunun yanında isteyen her kullanıcı birkaç işlem basamadığının ardından çağrı bekletmeyi aktif hale getirebilmektedir. Özellik aktif olması halinde telefonda konuşulduğu sırada sinyal sesi ile başka bir çağrının geldiği anlaşılır. Sinyal sesinden sonra konuşulan kişiyi beklemeye almak ve arayan diğer kişi ile görüşme sağlamak mümkün olmaktadır. Konuşmanın gerçekleştirilmesi ardından ilk arayan kişiye ise kolayca dönülebilir.

Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Öğrenmek İçin Kesin Çözüm

Eğer siz de telefonda konuştuğunuz sırada sizi kimin aradığını öğrenmek için kesin çözümler arıyorsanız, yapmanız gereken hemen firmamız ile iletişime geçmek kadar kolaydır. Çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesinde sizlere yardımcı olan firmamız, her zaman konusunda uzman teknisyen kadrosu ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında sizden gelen talepleri en kısa süre içerisinde gerçekleştirir ve sizleri yaşadığınız arıza ve benzeri durumlardan bir an önce kurtarır. Ayrıca tüm telefon arızalarında uygun fiyat aralıkları ile hizmet veren firmamız, maliyeti düşük tamir ve onarım gibi konuların önde gelen isimleri arasında yer alır. Siz de çağrı bekletme ve benzeri sorunlarda firmamızı tercih edebilir ve bizimle istenen sonuçlara en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap