1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

featured

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor; Akıllı telefonlarda sıkça yaşanan problemlerden biri olan sesin aynı anda gelmemesi ne gitmemesi, özellikle sesli aramalarda kullanıcıların problem yaşamasına neden olur. Böyle bir durumda pek çok kullanıcı arama yaparken ses gelmiyor veya tam aksine ses gitmiyor şeklinde şikayetlerde bulunur. Telefonlarda ortaya çıkan bu durum birtakım nedenlere bağlı olarak kendisini gösterir. Şimdi telefonlarda yaşanıyor bunun nedenlerini daha yakından inceleyelim.

Telefondan Sesin Neden Gelmeme ya da Gitmeme Nedenleri

Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor ise yaşanan problem hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Genel olarak karşılaşılan nedenler arasında telefon ahizesinin ya da mikrofonunun tozlanması karşımıza çıkar. Diğer yandan telefonun kulaklık girişinde oluşan tozlar nedeniyle telefon kulaklık takılı olarak algılayabilir. Böyle bir durumda telefondan karşı tarafa ses gitmez ve aynı zamanda gelmez. Bunların dışında donanım kaynaklı sorunlarında olması her zaman için mümkündür.

Telefondan Ses Gitmiyor ya da Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda karşı taraftan ses gelmedi ya da karşı tarafa ses gitmiyor durumlarda mikrofon ya da ahizeden biri arızalanmış olabilir. Ortaya çıkan durum karşısında yapılması gereken çeşitli uygulamalar ve çözüm yöntemleri bulunur. Bu konuda yaşanan en belirgin sorunlardan biri kulaklık girişinde biriken tozlar nedeniyle telefon kulaklığı takılı olarak algılanmasıdır. Telefondan kulaklığı çıkarınca ses gelmiyor şeklinde şikayetler genelde böyle bir durum karşısında meydana gelir. Peki, yaşanan sorun karşısında neler yapılabilir? bunları inceleyelim.

  • Yaşanan sorun karşısında ilk olarak yapılması gereken ahize ve mikrofondaki tozların temizlenmesidir.
  • Bunun ardından kulak içindeki tozlar da temizlenmeli ve telefon kulaklık takılı algısını kaybetmesi sağlanmalıdır.
  • Bunların dışında telefon fabrika ayarlarına geri döndürülebilir.
  • Eğer ses problemi kurulan bir uygulamadan sonra meydana geldiyse bu uygulama telefondan kaldırılmalıdır.

Eğer gerçekleştirilen işlemlere rağmen hala ses probleminde bir düzenle meydana gelmediyse donanım kaynaklı bir sorun olabilir. Böyle bir durumda siz müşterileri için deneyimli ve tecrübeli personel ile hizmet veren firmamız, telefonlarınızda yaşadığınız ses gelmeme ve gitmeme problemlerini en kısa sürede çözer ve telefonunuzu kısa sürede size teslim eder.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sizin ekip kaç kişi ya, her gün yazı yazıyorsunuz, bir şeyler paylaşıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir