1. Ana Sayfa
 2. Blog

Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor

Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor
+ - 5

Telefonda Sesim Karşıya Gitmiyor; Genelde akıllı telefonlarda sıkıntılı bir sürçe meydana getiren karşı tarafa ses gitmeme, direkt olarak akıllara mikrofonda bir sorun olduğunu getirir. Kullanıcılar, yaşadıkları bu sorun karşısında çeşitli forum sitelerinde sesim gitmiyor ne yapmalıyım şeklinde başlıklar ile çözüm aramakta ve sesli aramalar sırasında karşılaştıkları sorunları çözmeye çalışmaktadır. Peki, telefonda ses gitmediği ya da mikrofonda bir sorun yaşandığı durumlarda neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

Sesli Aramada Karşı Tarafa Ses Gitmiyorsa Ne Yapılabilir?

Telefonda sesim karşıya gitmiyor gibi sorunlar yaşayan kullanıcıların bu konuda ilk olarak yapması gereken mikrofonda biriken tozların ve kirlerin temizlenmesidir. Toz ve kirleri temizleyerek mikrofonda oluşan sorunu gidermek ve karşı tarafa ses gitmesini sağlamak mümkündür. Bunun dışında karşı tarafa ses gitmediğinde başka neler yapılabilir? şimdi, bunlara bakalım.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Az Gidiyor Çözümü

Akıllı telefonlarda sersin karşı tarafa gitmediği durumlarda yapılması gereken bir başka uygulama ise telefonlarda bulunan parazit giderici özelliğini deaktif hale getirmektir. Bu özelliği deaktif hale getirerek karşı tarafa ses gitmeme sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. Telefonlarda parazit giderici özelliği pasif hale getirmek için;

 • Ayarlar
 • Arama
 • Arama ayarları
 • İlave ayarlar
 • Parazit giderici seçeneği

ulaşın ve burada parazit giderici özelliği deaktif edin. Bu şekilde sesin karşı tarafa sıkıntılı bir şekilde gitmesini engelleyebilir ve hatta seste oluşan aksaklıkları giderme şansınız olabilir. Ancak mikrofonda donanım kaynaklı bir sorun olması halinde yapılması gereken mikrofon soketinin değiştirilmesidir.

Sektörde telefon arızalarının onarım ve tamirinde önde gelen firmalarından biri olarak sizlere telefonlarınızın ses gitmeme ya da benzeri problemlerinde yardımcı oluyor ve bunun yanında konusunda uzman personeller ile hizmet sunuyoruz. Eğer siz de bu konuda hızlı ve güvenilir hizmetler almak ve telefonlarınızda yaşadığınız mikrofon sorunlarını gidermek için hemen firmamıza gelin ve sizlere müşteri odaklı hizmetler sunalım. Ayrıca firmamızın telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor gibi sorunlar da her zaman yanınızda olduğunu ve sizlere kaliteden ödün vermeden en kapsamlı hizmetleri sunduğunu belirtmek isteriz.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. Ekran değişimi için vazgeçilmez adresim. Adını vermek istemediğim bir şirket sahibiyim sürekli yerinde ekran değişimi yaptırıyoruz.

 2. iphone x arka cam değişimi nfcye zarar verir mi

 3. Herkese önerdim başarılı bir yer. Orijinal olmayan aksana orijinal demiyorlar bir kere yalan yok aldatma yok tebrikler

 4. Yurt dışından kargo göndereceğim yurt dışından kargo alıyor musunuz ?

 5. Çok kibar ve efendiler çok nazikler öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.