1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir?

Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir?
+ - 2

Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir? Telefonlarda belirli sıklıklarla karşılaşılan servis yok hatası, kullanıcıların özellikle gün içerisinde acil durumlar karşısında sorun yaşamalarına neden olur. Birden bire giden ya da SIM kartın telefona yeni takılması ile şebeke bulunamaması gibi durumlar, sıkıntılı süreçlerin ortaya çıkmasına neden olur. Telefonlarda şebeke olmadığı durumlarda yapılması gereken birtakım hususlar bulunur.

Telefonda servis yok nasıl düzelir? Merak ediyorsanız ve böyle bir durum karşısında ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sizlere şebeke sorunları konusunda neler yapılabilir bunlardan bahsetmeye çalışalım. Telefonunuzda ciddi anlamda bir yazılım ya da donanım problemi yoksa servis yok sorunu en kısa sürede çözebileceğiniz bir sorundur.

Servis Yok Hatası Çözümü Nasıldır?

Telefonlarınızda gerek yazılım gerekse donanım açısından önemli bir problem olmadıkça şebeke yok hatası çözümü birtakım ayarlamalar ve kontroller ile kolayca yapılabilir. Bu nedenle sorunun çözümü için öncelikle bazı çözüm yöntemlerini denemenizde fayda vardır. Şimdi şebeke hatasının çözümü için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • Öncelikle en klasik yöntem telefonu kapatıp tekrar açmaktır. Bu tür durumlarda telefonu kapatıp 10 saniye kadar bekledikten sonra tekrar açmak sorunu çözebilir.
  • Servis yok hatası alındığında dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de SIM kartın yuvaya tam oturup oturmadığıdır. SIM kartın yuvaya tam oturmadığı durumlarda şebeke sinyali alınamayabilir.
  • Diğer yandan telefonda şebeke seçiminin doğru yapılmış olması gerekir.
  • Tüm bunların yanında şebeke bağlantısının kesilebileceği “Uçak Modu” aktif ise bu ayarı yine normal konumuna getirerek şebeke sorunu çözmek mümkündür.

Sizlere anlatmaya çalıştığımız yöntemlerin işe yaramaması durumunda telefonunuzda yazılım ya da donanım kaynaklı bir sorun meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda tüm telefon arızalarının tamir ve onarımında kalıcı çözümler sunan firmamız, sizlere her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bu yüzden telefonunuzda servis yok hatası çözümü konusunda pek çok denemenize rağmen işin içinden çıkamıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve sizlere alanında uzman personellerimiz ile yardımcı olalım. Telefon arızalarının bakım ve onarımında uygun fiyat aralıkları ile müşterilerine yardımcı olan firmamız, aynı zamanda profesyonel hizmetleri ile her zaman sizlere çözümler sunar.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. HTC telefon almak adeta parayı çöpe atmaktır, uzak durun derim.

  2. iphone 7 ekran değişimi için Giresun şehrinden kargo ile gönderdim kargo ile onarıp gönderdiler başarılılar tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.