1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefonda Mürekkep Akması Neden Oluşur ve Çözümü

Telefonda Mürekkep Akması Neden Oluşur ve Çözümü
Telefonda mürekkep akması neden oluşur
+ - 0

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü gibi konularda sizlere yardımcı olacağımız bu yazımızda siz de akıllı telefon ekranlarınızda karşılaştığınız problemler karşısında ne yapmanız gerektiğini öğrenebilir ve kısa sürede ekran sorunlarınıza çözüm getirebilirsiniz. Telefon ekranlarında mürekkep akması problemleri özellikle son yıllarda bazı akıllı modellerde sıkça görülmektedir. Bu akıllı modeller arsında başı çeken Samsung markasına ait olan J7 model telefonlar olmaktadır. Hatta j7 pro mürekkep akması en çok karşılaşılan ve sorun yaşanan Samsung telefonlardan biri olarak karşımıza çıkar.

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü için neler yapılması gerekir? bunlara bakmadan önce mürekkep akmasının her akıllı modelde yaşanmasının mümkün olduğunu söylemek isteriz. Çünkü ekran teknolojisinin bir parçası olan mürekkep, çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman ekranda kendini gösterebilmekte ve kullanıcıların telefonlarını kullanmalarına engel olabilmektedir. Ekranda mürekkep akması meydana geldiğinde bu bazen ekranın tamamında bazen ise bir kısmında etkili olur ve telefon ekranının sağlıklı bir şekilde kullanılmasına izin vermez. Böyle bir durumda yapılması gereken direkt olarak çözüm yoluna gitmektir.

Telefonda Mürekkep Akmasının Nedenleri Nelerdir?

Akıllı telefonlarda sıkça görülen durumlardan biri olan mürekkep akması sorunu, ekranlarda meydana getirdiği sorun nedeni ile telefonların kullanılmasını zorlaştırır. Bunun yanında mürekkep bazen ekranın tamamına bazen de ekranın bir kısmına yayılır ve istenmedik sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Eğer siz de telefonda mürekkep akması neden olur? merak ediyorsanız, sizler için yaşanan bu sorunun nedenlerini açıklamaya çalışalım.

  • Telefonlarda oluşan mürekkep akmasının başlıca nedenleri arasında telefonun darbe alması yer alır. Darbeye bağlı olarak mürekkep akması oldukça sık görülen durumlardan biri olarak ön plana çıkar.
  • Diğer yandan telefonların belirli bir yükseklikten sert bir şekilde düşmesi de yine mürekkep akması sorununu meydana getirir.
  • Ayrıca yan sanayi ekranlarda da görülen bu durum, belirli bir süre kullanılmış ve ömrünü yitirmeye yakın ekranların sık sık ortaya çıkardığı problemlerden biridir.
  • Telefonların taşınmasından kaynaklı bir problem de baskıya maruz kalmalarıdır. Birtakım koşullar altında baskılanan telefon mürekkep akması gibi sorunlar meydana getirebilir.

Telefonda Mürekkep Akması Garanti Kapsamında Mıdır?

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok merak edilen durumlardan biri de mürekkep akması problemi karşısında garantiden yararlanılıp yararlanılmadığıdır. Çünkü ekran değişimi genel olarak biraz külfetli bir süreçtir. Bu yüzden garantiden yararlanmak ve ücretsiz değişim yaptırmak önemlidir. Ekranda mürekkep akmasının meydana gelmesi eğer kullanıcı kaynaklı değilse garanti kapsamına girer ve ücretsiz değişim mümkün olur. Eğer kullanıcı kaynaklı bir durum varsa garanti kapsamında değerlendirilmez ve ücretsiz değişim yapılmaz. Burada önemli olan mürekkep akmasına neden olan etkenin kullanıcı olup olmadığıdır.

 

Telefonda mürekkep akması neden oluşur VİDEOMUZU izleyip kanalımıza abone olunuz.

Telefonda Mürekkep Akması Çözümü İçin Yapılması Gerekenler

Telefon ekranlarında mürekkep akması yaşandığı durumlarda ortaya çıkan bu sorunun çözümü ekran değişimi olmaktadır. Bunun nedeni ise mürekkep akmasının ekran değişimi dışında çözüme ulaştırılamaması olmaktadır. Ayrıca ekran değişiminin komple tüm ekran şeklinde yaptırılması da önemlidir. Çünkü telefonu tekrar verimli bir şekilde kullanmak için ekranın tüm parçaları ile değişime sokulması önemlidir. Akıllı telefonlarda mürekkep akması meydana geldiği zaman çok fazla beklemeden bir an önce ekran değişimi yapmak olası diğer sorunlarında önüne geçer. Bu nedenle yaşanan sorun karşısında direkt olarak çözüme gidilmesi ve sorunun halledilmesi gerekir.

Mürekkep Akması Sorunu İçin Ekran Değişiminde En Doğru Tercih

Sektörde öncü firmalardan biri olarak siz müşterilerine hizmet sunan firmamız, aynı zamanda hızlı ve güvenilir hizmetleri ile öne çıkar. Ayrıca firmamız sizlere her zaman en uygun fiyat aralıkları ile yardımcı olur ve piyasa geneline göre düşük fiyatlar ortaya çıkarır. Siz de ekran değişimi konusunda istediğiniz an bizimle iletişime geçebilir ve Samsung ve iPhone telefonlar başta olmak üzere diğer tüm model ve marka telefonlarınızda bizden yardım alabilirsiniz. Çünkü firmamız, siz müşterileri için konusunda uzman personelleri ve kaliteli işçiliği ile hizmet verir. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi sunar ve sizler için güvenli bir ekran değişimi hizmeti ortaya koyar. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve bunun ardından telefon ekranlarınızı bizimle kolayca değiştirmektir.

Yorum Yap