1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefon Yere Düştü Açılmıyor

Telefon Yere Düştü Açılmıyor
+ - 0

Telefon yere düştü açılmıyor gibi problemlerin hemen her kullanıcı tarafından yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Hatta yaşadıkları sorun karşısında telefonum yere düştü ekran açılmıyor ya da telefonum açılmıyor şeklinde forumlarda ve sosyal platformlarda bu soruna çözüm aradıklarını söyleyebiliriz. Akıllı telefonların düşmesi ile oluşan sorunların giderilmesi için genelde profesyonellerden yardım alınması gerekir. Bunun için de telefonun en yakın teknik servise götürülmesi gerekir. Kullanıcıların bu konuda kendi imkanları işe çözüm bulması yanlıştır. Yeteri kadar bilgili olmayan kullanıcılar telefonlarda farklı problemlerin meydana gelmesine neden olabilir ve bu yüzden arızanın uzman teknisyenler tarafından giderilmesinde fayda vardır.

Telefon yere düştü açılmıyor şeklinde sorunları çevremizde bulunan bazı kullanıcılardan duymuş olabilirsiniz. Akıllı telefonlar düşmeye ve darbe almaya bağlı olarak açılmama gibi problemler ile karşı karşıya kalır. Bu durum oldukça ciddi kir sorun olarak karşımıza çıkabilir. Çünkü telefonlar neredeyse hiçbir şekilde tepki vermez. Bazen de düşen telefon yere düştü ses var görüntü yok gibi problemlerden şikayet eden kullanıcıların var olduğunu söylemek mümkündür. Telefonda ses olmasına rağmen görüntü olmaması ekranda bir sorun olduğu anlamına gelir. Diğer yandan bazı durumlarda görüntü olsa da dokunmatik panelde sorun meydana gelebilir. Telefon yete düştükten sonra yaşanan sorunlar konusunda her zaman bir uzman tarafından incelenmelidir. Kullanıcıların sorunu çözmeye çalışması istenmedik sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Telefon Yere Düştü Açılmıyor Neden Olabilir?

Akıllı telefonların yere düşmesi genelde ciddi sorunların oluşmasına neden olur. Çünkü genel olarak akıllı telefonlar oldukça hassas cihazlar olarak karşımıza çıkar. Darbe alması ya da düşmesi ve özellikle yüksek bir noktadan düşmesi telefonun tamamen kapanmasına neden olabilir. Ayrıca düşme sonucunda çeşitli problemler de meydana gelebilir. Örneğin; telefon yere düştü ekran kaydı ya da telefon açılmıyor gibi kullanıcılardan çok fazla şikayet geldiğini belirtmek mümkündür. Bunların yanında düşme ile ekranda oluşan sorunlar da yine önemli bir konumda yer alır. Ekran değişiminin zorunlu hale gelmesine neden olan bu sorun, ancak bu şekilde kalıcı bir çözüme kavuşturulur. Peki, telefon yere düştü açılmıyor neden olabilir? ya da telefonun yere düşmesi sonucunda hangi sorunlar meydana gelebilir? Daha yakından göz atalım.

  • Anakart ve anakarta bağlı bileşenlerin zarar görmesi
  • Telefonun ön camında çatlaklar veya kırıklar oluşması
  • Ayrıca telefonda siyah ekran ya da ses problemleri meydana gelmesi
  • Kasa üzerinde yer alan tuşların hasara uğraması
  • İç ekranda meydana gelen çatlama ya da kırılma gibi sorunlar
  • Telefon ekranının dokunmatiğinde oluşan arızalar
  • Ekranın kırılması veya çatlaması soncunda mürekkep akması

Telefon Yere Düşerse Garanti Kapsamından Çıkar Mı?

Telefonlarda meydana gelen sorunların garanti kapsamına girmesi için öncelikle oluşan arızanın kullanıcı kaynaklı olmaması gerekir. Kullanıcı hatası ile meydana gelen sorunlar çoğu zaman için garanti kapsamına alınmaz ve tamir hizmetleri ücretli olarak verilir. Telefonun düşmesi ya da darbe alması ise kullanıcı hatası olarak tanılanan bir sorundur. Yani telefonun düşmesi ile ortaya çıkan sorunlar kullanıcı kaynaklı olduğu için garanti kapsamı devreye alınmaz ve parça değişimi ya da arızanın giderilmesi karşısında kullanıcılardan ücret talep edilir. Eğer garanti kapsamından ücretsiz bir şekilde faydalanılmak isteniyorsa öncelikle kullanıcı hatası nedeniyle bir sorunun meydana gelmemesi öncelikli koşullar arasında yer alır.

Telefon Yere Düştü Açılmıyor Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

Siz de cep telefonlarınızda çarpma ya da düşmeye bağlı çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, hemen firmamıza gelebilir ve sizler için sunduğumuz profesyonel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak siz müşterileri iç, in her zaman müşteri memnuniyeti ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda kaliteden ödün vermeden yaptığı çalışmaları ile öne çıkar. Alanında uzman personel kadrosu ve gelişmiş donanım ve ekipmanları ile telefonlarınız tüm tamir ve onarım hizmetleri sırasında emin ellerde olur. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi de de yine firmamızın müşterileri için sunduğu avantajlı hizmetlerden biri olarak ön plana çıkar. Siz de telefonlarınızda yaşadığınız arızalar konusunda uygun fiyatlı ve kaliteli çözümler arıyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere en kısa süre içerisinde yardımcı olalım.

Yorum Yap