1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon Suya Düştü Titriyor

featured

Telefon suya düştü titriyor sorunu akıllı telefonlar için oldukça ciddi problemler arasında yer alır. Akıllı telefonlarda suya düşme ya da sıvı teması gibi durumlar en kötü sorunlardan biri olarak görülür ve bu nedenle kullanıcıların böyle bir durumda karşısında öncelikli olarak neler yapması gerektiğini bilmesi gerekir. Telefonum suya düştü şarjı çabuk bitiyor ya da titremeye devam ediyor gibi şikayetler, telefonların suya düşmesi ile çok fazla gün yüzüne çıkar. Bu yüzden telefonlarda kalıcı bir sorun meydana gelmemesi ve bunun yanında telefonun tamamen uyumaması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca suya düşen ya da üzerine su dökülen telefonlarda ilk müdahale oldukça önemli bir konumda yer alır ve kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir. Aksi taktirde sorun daha ciddi boyutlara ulaşabilir.

Telefon suya düştü titriyor konusunda yapılması gereken çeşitli çözüm yöntemleri bulunur. Bunların başında ise ilk müdahale olarak bilinen telefonun derhal sudan çıkarılması yer alır. Telefonda su içerisinde ne kadar fazla duruşa o kadar zarar görme durumu söz konusudur. Bu nedenle acilen telefonun sudan alınması ve bunun ardından diğer yapılması gereken işlemlere geçilmesi gerekir. Bunun yanında bazen telefon suya düştü açılmıyor gibi şikayetleri de sıkça duymak mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve daha ciddi sorunların ortaya çıkmasını önlemek için hızlı ve pratik davranmakta her zaman fayda vardır. Çünkü burada önemli olan telefon içerisine en az suyun girmesi ve telefonun bir an önce sudan kurtarılması olmaktadır.

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Akıllı telefon kullanıcılarının başlarına sık sık gelen sorunlardan biri de telefonun suya düşmesi ya da sıvı ile temas etmesi olmaktadır. Çoğu zaman telefonların direkt olarak kapanmasına ve bir daha açılmamasına neden olan bu sorun, birtakım çözüm yöntemleri ile giderilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken telefonun suya düşer düşmez neler yapılması gerektiğinin bilinmesidir. Aksi taktirde çözüm konusunda geç kalınmış olabilir ve bu yüzden ilk müdahale her zaman önemlidir. Peki, suya düşen ya da üzerine su dökülen bir telefon için hangi çözüm yöntemleri uygulanır? Daha yakından bakalım.

  • Sıvı teması olan ya da suya düşen telefonların çözüm yöntemleri arasında ilk olarak yapılacak uygulama zaman kaybetmeden telefonu sudan almaktır.
  • Bunun hemen sonrasında telefonun bataryası çıkarılmalı ve oksitlenme gibi durumların önüne geçilmelidir.
  • Telefondan bataryanın çıkarılmasından sonra sırada SIM kart başta olmak üzere diğer bileşenlerin çıkarılması gelir.
  • SIM kart ve batarya çıkarıldıktan sonra elektrik süpürgesi ya da vakumlu makineler ile telefon içindeki suyun çekilmesi önemli bir konumda yer alır. Bu tür makineler suyun ilerlemesini önler ve aynı zamanda farklı donanımlara zarar gelmesinin de önüne geçer.
  • Telefon içindeki su çekildikten sonra da telefon 24 saat kadar rutubetsiz ve kuru bir ortama bırakılır Burada telefonun bir süre kadar dinlenmesi ve kuruması sağlanır.
  • Telefon yeteri kadar dinlendikten sonra ise şarja takılır ve bu esnada telefonun bataryası takılmamalıdır. Telefon şarj olurken açmak ve deneme yapmak mümkündür.

Telefonların suya düşmesinde ya da sıvı ile temas etmesi anında genel olarak tavsiye edilen en yakın teknik servise götürmek olmaktadır. Çünkü suya düşen telefon tamiri uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Genel olarak telefonların suya düşmesi hassas bir sorun olması nedeniyle bu sürece dikkat edilmesi gerekir.

Telefon Suya Düştü Problemine Kaliteli Çözümler

Firmamız, sıvı teması ve suya düşen telefonların tamirinde hızlı ve güvenilir çözümler ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında konusunda uzman ekip ve son teknoloji ekipmanlar ile hizmet verir. Bu şekilde onarım sırasında telefonlarınızın farklı aksamları zarar görmez ve gerekli tüm önlemler alınarak çalışmalar yapılır. Tabi firmamızın siz müşterilerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden biri de parça ve işçilik garantisi olmaktadır. Değişen parçalar için garantili hizmetler sunulan firmamız ile siz de etkili çözümler elde edebilir ve aynı sorunları yaşamanız halinde tekrar firmamızdan ücretsiz destek alabilirsiniz. Bu nedenle hem kaliteli hem de profesyonel hizmetler için siz de bizi tercih edin ve ardından kısa sürede istenen sonuçlara ulaşın.

Yorum Yap

Yorum Yap