1. Ana Sayfa
  2. Blog

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok
+ - 1

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok! Telefonlarda ortaya çıkan şebeke sorunları aslında oldukça önemli bir problemdir. Meydana gelen problemin nedeni yazılım kaynaklı bir sorun ise çoğu zaman çözüm mümkündür. Ancak donanımsal sorunlarda yapılması gereken sorun çıkaran parçanın değiştirilmesi olmaktadır. Bu konuda sektörde profesyonel hizmetler veren firmamız, siz müşterileri için özel çalışmalar yapar ve sizleri kısa süre içerisinde şebeke sorununda kurtarır. Eğer siz de telefon sim kartı görüyor ama arama yapmıyor ya da buna benzer sorunlardan mustaripseniz hemen firmamıza gelebilir ve bizimle istenen sonuçları elde edebilirsiniz.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok diyorsanız ve bir türlü yaşadığınız şebeke sorunundan kurtulamıyorsanız, alanında uzman personelleri ile sizlere yardımcı olan firmamıza gelin ve son sistem ekipmanlar ile sizleri şebeke sorunundan kurtaralım. Bunun dışında sizlere önereceğiniz bazı tavsiyeleri de uygulayarak kendi imkanlarınız ile şebeke problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi çözüm yollarına daha yakından bakalım.

Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonlarda meydana gelen şebeke sorunlarını çözmek için kullanıcıların ilk olarak dikkat etmesi gereken telefonun kapsama alanı içerisinde olup olmadığının kontrol edilmesidir. Eğer telefonun kapsama alanı içerisinde ise diğer seçenekler gündeme gelebilir. Peki, telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok ise böyle bir durumda başka ne yapılabilir? sırayla inceleyelim.

  • Telefonda Ayarlar bölümüne girin.
  • Bunun ardından Mobil Ağlar sekmesini seçin.
  • Daha sonra ise Tercih Edilen Ağ Türü seçeneğine giriş yapın.
  • Burada 4,5G/3G veya 2G/3G şeklinde şebekeler yer alır, ancak bunları değil tam tersine 3G ve 4,5G tekli şebekelerden birini seçin.

Tekli şebekelerden herhangi birinin seçilmesinin nedeni şebekeyi sabitlemek ve şebekenin sürekli aynı bağlantı üzerinde kalmasını sağlamaktır. Bu ayarların yapılmasına rağmen hala şebeke bağlantısında bir sorun varsa sorunun donanım kaynaklı olduğu akıllara gelebilir. Bu nedenle donanımsal kaynaklı telefonda şebeke sorunu çözümü için firmamıza gelebilir ve bizimle istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Deneyimli ve tecrübeli personelleri ile sizlere tüm telefon arızalarının onarım ve tamirinde öncü firmalardan biri olarak sizlere profesyonel bir çerçevede hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Daha önce hiç bir telefoncuya bu kadar güvenmiyordum. Göz önünde ekran değişimi ile yeni bir soluk kattılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.