1. Ana Sayfa
  2. Genel

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok
+ - 0

Telefon kulaklık görüyor ama ses yok diyorsanız, öncelikle hem telefon hem de kulaklık üzerinde bazı denemeler yapmanız gerekir. Bunun nedeni ses probleminin bazen telefondan bazen de kulaklıktan kaynaklabiliyor olmasıdır. Ayrıca sorunu çözmek için donanım parçalarını incelemenin yanında yazılımsal açıdan da çözüm aranmalıdır. Kulaklığın telefona takılmasına rağmen ses gelmemesi tüm akıllı telefonlarda ortaya çıkabilir. Kulaklıktan ses gelmiyor android ve iPhone modelleri için ortak bir  sorun olarak da gösterilebilir. Bu nedenle kullanıcılar, hangi model telefonlara sahip olurlarsa olsun çözüm yolları hemen hemen çok benzerdir. Kullanıcıların belirli çözüm yoları üzerinden yürüyerek istenen sonuçlara ulaşması tüm akıllı modeller için geçerlidir.

Telefon kulaklık görüyor ama ses yok sorunu için ilk olarak hem kulaklık hem de telefon üzerinde bazı kontroller yapılır. Yapılan kontroller daha çok kulaklık probleminin yazılım mı yoksa donanım mı kaynaklı olduğu tespit etmek içindir. Çünkü telefon kulaklığından ses gelmediği durumlarda sorun bazen yazılımdan bazen de donanımsal bir parçadan kaynaklanabilir. Kulaklık takılı olduğu halde telefon sesi dışarı veriyor ise ve bir türlü kulaklıktan ses alınamıyorsa ortaya çıkan sorunu öncelikle yazılım açısından değerlendirmeye almak ve buna yönelik çözümler geliştirmek gerekir. Ancak yazılımsal çözümlerden bir sonuç elde edilemiyorsa sıra sorunu donanımsal açıdan çözmeye gelir. Genelde donanımsal sorunların çözülmesi için profesyonel bir yardım alınması gerekir. Profesyonel yardım almak için de telefonu alanında uzman bir teknik servise göstermek yerinde bir karar olur.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Çözüm Yolları

Akıllı telefonlarda zaman zaman yaşanan kulaklık problemleri, kullanıcılar için ciddi sorunlar oluşturabilir. Özellikle kalabalık mekanlarda kulaklık takınca hoparlörden ses gelmesi kullanıcıların kesinlikle karşılaşmak istemediği durumlar arasında yer alır. Bu tür sorunlar bazen donanımsal bazen de yazılımsal olarak karşımıza çıkar. Böyle bir durumda yapılması gereken çözüme ulaşmak adına hem donanım hem de yazılım kaynaklı nedenler üzerinde durmaktır. Yazılım kaynaklı sorunalrda kullanıcıalr kendi çabaları ile bazı çözüm yolları üretebilir. Ancak donanım kıaynaklı sorunlar için aynı durum söz konusu olmadığı için uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Bu yüzden donanımsal sorunlarda bir teknik servisten yardım almak önem arz eder. Peki, telefona takılı olan kulaklıktan ses gelmemesi halinde neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

  • Kulaklıktan ses gelmiyor ise telefonun ses seviyesinin kontrol edilmesi yapılması gereken ilk uygulama olarak karşımıza çıkar.
  • Telefon sessiz modda kullanılıyorsa bu moddan çıkara kulaklığı denemek gerekir.
  • Ayrıca telefonu yeniden başlatmak da soruna çözüm olabilir.
  • Eğer telefonun yeniden başlatılması ile sorun çözülmediyse telefonu fabrika ayarlarına döndürerek tekrar kulaklık denenmelidir.
  • Bunların yanı sıra kulaklıkta da sorun olabilir. Çünkü kulaklık çalışmıyorsa telefona takıldığında ses gelmesi de mümkün olmaz. Bu nedenle kulaklığın başka bir telefonda denenmesi ve kontrol edilmesi gerekir.
  • Akıllı telefonlarda kulaklık girişleri çoğu zaman tüy ve toz gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak kirlenir. Bu durum kuklalık jakı ile telefon girişinde bulunan iletkenlerin birbirine temas etmesini engeller. Bu yüzden yumuşak uçlu bir fırça yardımı ile kulaklık girişi içinde yer alan tozların temizlenmesi önemlidir.
  • Diğer yandan kulaklıktan ses gelmediği durumlarda sorunun nedeni donanım kaynaklı da olabilir. Bu yüzden kulaklık soketinin değişmesi de gerekebilir. Böyle durumlarda profesyonel bir yardım almak ve telefonu teknik serişe götürmek en doğru karar olur.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorunu İçin Profesyonel Hizmetler

Telefon tamir ve onarımında sektörün önde gelen firmaları arasında yer aldığımızı ve sizlere kaliteden ödün vermeden hızlı çözümler sunduğumuzu belirtmek isteriz. Akıllı telefonlarda yaşanan ses ve kulaklık problemleri konusunda uzman ve deneyimli teknisyenleri ile çalışan firmamız, son sistem ekipman ve donanımlar ile işlem yapar. Telefonlarınız tamir ve onarım işlemleri sırasında hiçbir şekilde sıfırlanmaz ve içinde yer alan bilgiler asla silinmez. Bunların yanı sıra sizleri güvence altına almak adına parça ve işçilik garantili hizmetler sunulur. Bu sayede aldığınız hizmet ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda tekrar bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken hemen telefon servisimize gelmek ve telefonlarınızda yaşadığınız sorunları bizimle paylaşmak kadar kolaydır.

Yorum Yap