1. Ana Sayfa
  2. Genel

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok
+ - 0

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, siz de bu yazımızda gerekli çözüm önerilerini görebilirsiniz. Akıllı telefonlarda ortaya çıkan kulaklık sorunları, bazen kullanıcılar için oldukça sıkıntılı bir sürecin meydana gelmesine neden olabilir. Kulaklık telefona takılı olsa dahi hiçbir şekilde kulaklıktan ses almak mümkün olmaz ve bu yüzden yaşanan sorunun bir an önce giderilmesi gerekir. Ancak sorunu çözmek için öncelikle telefon ve kulaklık üzerinde bazı incelmelerin yapılması şarttır. Tabi kulaklığın telefona takılı olmasına rağmen hala ses alınamaması kulaklıktan ses gelmiyor android ve iPhone gibi yardım başlıklarının forum sitelerinde karşımıza çıkmasına da neden olur. Bu yüzden kullanıcıların kulaklık ile ilgili çözüm yolları konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadığını söylemek mümkündür.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Probleminin yaşanması halinde öncelikle sorunun neden kaynaklandığını tespit etmek doğru olur. Yapılacak bazı kontroller sayesinde kulaklıktaki sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlamak mümkün olabilir. Genelde donanım kaynaklı bir sorun olarak karşımıza çıksa da bazen yazılımsal sorunların da ortaya çıktığını söyleek yanlış olmaz. Bu sorun genelde kulaklık takılı olduğu halde telefon sesi dışarı veriyor gibi şikayetler ile ön plana çıkar. Sesin aslında kulaklıktan gelmesi gerekir, ancak telefon kulaklığı algılamadığı için ses telefonun hoparlöründen gelir. Bu durumda yapılması gereken ise bir an önce çeşitli çözüm yolları ile sorunu çözmek olmaktadır.

Ses Neden Gelmiyor?

Birçok akıllı telefon belirli zaman aralıkları ile kulaklık problemleri meydana getirir. Hatta kulaklık takınca hoparlörden ses gelmesi kullanıcıların sık sık yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Bu tür problemler nedenlerine bağlı olarak donanım ya da yazılım kaynaklı olabilir. Kullanıcıların özel ortamlarda kulaklığını takarak konuşma yapması ya da müzik dinlemesi böyle bir soırun karşısında imkansız hale gelir. Yani kulaklığın telefon tarafından algılanmaması aslında ciddi bir sorun olarak görülür. Yazılım kaynaklı sorunlar için kullanıcıların kendi imkanları ile çözüm üretebilmeleri mümkün olur. Ancak donanımsal sorunlar için aynı şeyleri söylemek pek de mümkün olmaz. Bu tür durumlarda uzman kişilerden yardım almak en doğrusudur. Peki, kulaklık sorunlarına çözüm getirmek isteyen kullanıcılar kendi çabaları ile neler yapabilir? Bunlara göz atalım.

  • Telefona takılan kulaklıktan hiçbir şekilde ses gelmiyorsa ilk olarak ses seviyesinin kontrol edilmesi gerekir.
  • Bunun yanında telefonun sesszi modda olup olmadığı da kontrol edilmelidir.
  • Kulaklık problemi bunlardan kaynaklanmıyor ise telefonu kapatıp yeniden açmakta fayda vardır.
  • Ayrıca telefonu kapatıp açmak sorunu çözmediyse reset atmak da işe yarayabilir.
  • Diğer yandan telefonun kulaklık girişinde tüy ve toz gibi kalıntılar bu girişi tıklayabilir ve telefonun kuklalığı algılamamasına neden olabilir. Bu yüzden kulaklık girişinin temizlenmesi gerekir.
  • Kontrol edilmesi gerekenler arasında bir de kulaklık yer alır. Çünkü kulaklığın çalıştığından emin olunması gerekir.
  • Eğer tüm bunlara rağmen kulaklıktan ses gelmeme problemi çözülemiyorsa donanımsal bir sorun olduğunu akla getirmek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken teknik servisten yadım almaktır. Telefonda kulaklık girişi soketinin değişmesi gerekebilir ve bu değişim sadece teknik servisler tarafından yapılır. Donanım kaynaklı problemlerde kullanıcıların kendilerinin müdahale etmemeleri her zaman için tavsiye edilen bir durumdur.

Telefon Kulaklık Ses Sorunu için Çözümler

Siz de telefon tamiri konusunda hızlı ve kaliteli çözümler sunan bir firma arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle bizimle iletişime geçmek ve sonrasında sizlere sunduğumuz avantajlı hizmetleri daha yakından görmektir. Telefon tamir ve onarımında konusunda uman personelleri ile sizlere hizmet veren firmamız, aynı zamanda son sistem ekipman ve donanımlar çalışmalar yapar. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi de yine siz müşterilerimi için sunduğumu avantajlı hizmetle arasında yer alır. Bunun yanında uygun fiyat aralıkları ile sizlere her aman daha kaliteli hizmet vermeye çalışan firmamız, sektör bünyesinde oldukça uygun fiyatlarda telefon tamir ve onarım hizmeti vermektedir. Siz de bu avantajlardan faydalanmak ve kulaklık ile ilgili yaşadığınız sorunları gidermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap