1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon Batarya Ömrü Uzatma

featured

Telefon batarya ömrü uzatma nasıl olur? siz de merak ediyorsanız, sizlere bu yazımızda batarya sağlığı konusunda birtakım bilgiler vermek isteriz. Günümüzde akıllı telefonlar için en önemli konulardan biri bataryaları olmaktadır. Telefonların yanlış şarj edilmesi ya da kullanılması istenmedik şarj problemlerine enden olur. Telefonların şarjı birden düşük seviyelere kadar iner ya da şarj eskisi gibi uzun süre dayanmaz. Hatta bu konuda pek çok akıllı telefon kullanıcısı xiaomi pil ömrü uzatma ya da iphone pil ömrü uzatma gibi farklı başlıklar ile yaşadıkları soruna çözüm aramaya çalışır. Biz de sizlere bu konuda ne yapmanız gerektiğini ve bataryanızı nasıl daha elverişli bir şekilde kullanabileceğinizi anlatmak istiyoruz.

Telefon batarya ömrü uzatma konusunda öncelikle şunu söylemek gerekir ki; her kullanıcı telefonunun bataryasından tam kapasite yararlanmak ister. Ancak bunun için gerekli olan bazı püf noktaları gözden kaçırır ve telefonunu çoğu zaman hor kullanır. Bu yüzden telefonlarda batarya ömrünü uzatmak için ilk olarak orijinal şarj aleti kullanmaya özen göstermek gerekir. Şarj aleti bozulan kullanıcılar yüksek maliyetlerinden dolayı yan sanayi şarj cihazlarına yönelir. Ancak bu durum daha ciddi ve maliyeti yüksek sonuçlar ortaya çıkarır. İş işten geçtikten sonra ise batarya ömrünü uzatma programı gibi yöntemler ile günlük şarj kullanımını en aza indirgemeye yoluna gider. Bu bazen işe yarayan bir çözüm olsa da çoğu zaman geçici bir yöntem olarak kabul edilir.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma ile İlgili Çözüm Yolları

Eğer siz de akıllı telefon kullanıyorsanız ve batarya ömrünü uzatmak istiyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Telefonlarda batarya ömrünü uzatmak için birkaç püf noktayı bileniz ve buna göre telefonlarınızı kullanmaya başlamanız yeterlidir.  Çünkü telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler sizlere bataryalarınızın uzun süre dayanmasını ve aynı zamanda kolay kolay ömrünün bitmemesini sağlar. Bu yüzden sunacağımız önerileri eksiksiz bir şekilde uygulamanızda yarar vardır. Şimdi, telefon bataryalarında daha uzun süreli bir kullanım için batarya ömrü nasıl uzatılır? Daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefonların şarj edilmesi şarj düşük uyarısı verilmeden önce yapılmalıdır.
  • Telefon bataryasının kalibre edilmesi ömrünü uzatma konusunda etkili olabilir.
  • Ayrıca akıllı telefonlar her zaman orijinal şarj adaptörü ve kablosu ile şarj edilmelidir.
  • Telefonlar şarj sırasında çok gerekmedikçe kullanılmamalıdır.
  • Bunların yanı sıra akıllı telefonlar dışarıda yer alan istasyonlarda şarj edilmemelidir.
  • Arka planda çalışan uygulamaların kapatılması ve bunun bir alışkanlık haline getirilmesi gerekir.
  • Çok sık kullanılmayan WiFi, Bluetooth, GPS ve 3G şeklindeki kablosuz bağlantılar pasif hale getirilmelidir.
  • Bunların dışında akıllı telefonlarda her zaman ekran parlaklığı otomatik ayarda olmalıdır.

Telefon Batarya Ömrü Uzatmada Şarj Cihazı Ne Kadar Etkili

Eğer siz de akıllı telefonlarınızda orijinal şarj aleti yerine yan sanayi şarj cihazı kullanıyorsanız, bataryanız kısa bir zaman sonra sorun çıkarmaya başlayabilir. Çünkü telefon bataryasının ömrünü uzatmanın en etkili yollarından biri her zaman orijinal şarj adaptörü  e kablosu kullanmaktır. Yan sanayi şarj cihazları telefona zaman zaman yüksek akım gönderebilir. Bunun akabinde ise bataryada istenmedik sorunlar meydana gelebilir. Hatta telefon şarjı eskisi kadar uzun süre dayanmaz ve gün içerisinde hiç beklenmedik anda bitmeye başlar. Bu yüzden akıllı telefonlarda orijinal şarj kablosu ve adaptörü kullanmaya özen gösterilmelidir.

Telefon Batarya Ömrü Uzatmak İçin Siz de Bizi Tercih Edin

Telefonlarda yaşanan şarj sorunları konusunda hızlı ve profesyonel çözümlerin en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekliyoruz. Bizimle her zaman alnında uzman ve deneyimli teknisyenlerden hizmet alabilir ve bunun yanında titiz bir işçilik ortaya koyan bir telefon servisine tanık olabilirsiniz. Siz müşterileri için son sistem ekipmanların yanı sıra parça ve işçilik garantisi ile hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Bu şekilde telefon tamiri ve onarım hizmeti almanızın ardından benzer sorunlar yaşadığınızda tekrar firmamıza gelebilir ve bizden ücretsiz destek alma şansına sahip olabilirsiniz. Diğer yandan firmamız, piyasa geneline göre oldukça uygun fiyat aralıkları işle sizlere hizmet sunar. Bu nedenle ekonomi açıdan da kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız, bizi tercih edebilir ve sizlere sunduğumuz kalıcı ve etkili çözümleri daha yakından görebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap