1. Ana Sayfa
  2. Blog

Sony Batarya Değişimi

Sony Batarya Değişimi
Sony Batarya Değişimi
+ - 0

Mobil cihazlarda bataryalar zaman içerisinde çalışma kapasitesini önemli düzeylerde yitirebiliyor. Bu kısımda bir sorun oluştuğunda durum telefonun tüm bölümlerini etkileyebildiği için konuya hassasiyetle yaklaşılması gerekiyor. Sony marka telefonlara yönelik alanında bilgisi olan kişilerden Sony batarya değişimi hizmetlerinin tam zamanında alınması önem arz ediyor. Çünkü aksi halde telefonlar kullanım sürecinde daha farklı türde zararlarla karşılaşabiliyorlar.

Firmamız Sony marka cihazlara dair batarya değişimleri konusunda gerekli kalitede hizmetleri veriyor. Değişimde 6 ay garanti verdiğimiz bataryalarla telefonlar ilk zamanındaki gibi sorunsuzca tekrar kullanılabiliyorlar. Eğer sizler de Sony telefonlarınızda bir batarya arızası sorunu yaşıyorsanız güvenli hizmetler için bizlere başvurabilirsiniz. 7/24 kameraların etkin olduğu bir alanda bizler ilgili cihazların değişimi işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Google haritalarda aldığı olumlu yorumlarıyla öne çıkan firmamız, gizli parça değişimi gibi bir endişeyi müşterilerine yaşatmadan hizmetlerini güvenle sunuyor. Bilgilerin kopyalanması gibi sorunlar asla oluşmuyor.

Sony Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Teknik arızası oluşan Sony marka telefon bataryaları firmamızın uzmanları tarafından değiştiriliyor. Bu değişim sürecinde öncelikle ilgili modelin ne olduğuna bakılıyor. Ardından bu model tasarıma özgü tamir aletleri işlemler için hazırlanıyor.

Daha sonrasında cihazın iç bölümüne erişim için parçalar sökülerek açılıyor ve hasarlı bataryanın durumu inceleniyor. Telefonun genel mekanik yapısında bir zarar durumu yoksa yeni Sony bataryası cihaza doğru biçimde yerleştiriliyor. Sıfır olan bataryayla telefon tekrar kullanım için hazır hale getiriliyor.

Sony Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Sony marka telefonlarda batarya değişimi gerekli bunu kullanıcıların her zaman bilmeleri gereklidir. Çeşitli zaman aralıklarıyla pil sağlığı üzerine incelemeler yapmak durum hakkında bilgi edinmeye yardımcı olur. Ancak bu konuda bir öngörü elde edebilmek için farklı türdeki unsurlara da dikkat edilebilir.

  • Telefonun bataryasında şarj olma konusunda zorlanma varsa,
  • Şarj gittikçe daha az dayanır bir hale geldiyse,
  • Şarj esnasında cihazda anormal bir ısınma oluşuyorsa,
  • Batarya kısmında bir şişme olduğu gözleniyorsa,
  • Telefonun genel çalışma kapasitesinde bir yavaşlama varsa,

Sony kullanıcıları eğer bu türdeki belirtilerin telefonların olduğun görüyorlarsa bu noktada muhakkak bataryalarını değiştirmeyi düşünmelidirler. Bunun içinse öncelikle gerekli kontrolleri yaptırmaları ve durum hakkında bilgi almaları gerekir. Firmamız uzmanlarınca bu yönde bir destek Sony kullanıcılarına sunuluyor.

Sony Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Sony markalı telefonlarda bataryaları farklı fiyatlandırmalarla değiştirilir. Çünkü her bir modelin bataryası diğerine uygun değildir. Kapasite, parça büyüklüğü ve birtakım performans farklılıkları bu bataryalarda bulunur.

Bu unsurların her biri değişim konusundaki fiyatları belirler. Eğer bütçenizi çok fazla zorlamadan uygun fiyatlardan bir değişim hizmeti almak istiyorsanız bu konuda bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Çünkü bizler firmamız deneyimli uzmanlarımız eşliğinde makul fiyatlarla batarya değişimi konusunda hizmetlerimizi sunuyoruz.

Batarya Değişim İşlemleri Ne Kadar Sürede Yapılıyor?

Batarya değişimi işlemleri eğer cihazda çok ciddi bir arıza yoksa fazla zaman almayan işlemlerdir. Genellikle cihazlar aynı gün içerisinde sorunsuzca bataryası değiştirilmiş olarak sizlere teslim edilir. Değişim işlemi aşamasında duruma göre 1 veya 2 saatlik zaman dilimleri gerekebilir.

Uzmanlarımız hem arızalı parçayı çıkarma ve hem de telefonu test işlemlerini yaparak ilgili sorunların giderildiğinden emin olurlar. Bunun neticesinde de sizlere ürünlerinizi güvenle teslim ederler.

Batarya Değişimi Sonrası Bilgiler Silinir mi?

Resim, notlar ve videolar gibi veriler doğrudan telefonun diğer donanımsal kısımlarında yer alır. Tamir işlemleri aşamasında uzmanlarımız bu kısımların bir hassasiyeti olduğunu bildiklerinden ötürü o noktalara asla dokunmazlar.

Batarya kısmını kendisine özel bir alanı olduğu için işlemler ağırlıklı olarak orada gerçekleşir. Dolayısıyla tüm bu durumda bilgilerin silinmesi gibi bir durum ortaya çıkmaz. Tam aksine batarya değiştiği için bu verilere telefonda çok daha hızlı şekilde ulaşılır.

Batarya Değişimi ile İlgili Merak Edilen Sorular

Batarya değişimi konusunda insanlar bir sonraki değişime kadar telefonu nasıl kullanmalıyım sorusunu her zaman sorabiliyorlar. Telefonları sağlıklı kullanmak batarya arızası oluşumu ihtimalini de en aza indirir.

Çok yüksek parlaklık seviyesi olmadan, arka planda aşırı pil gücü tüketen uygulamaları inaktif hale getirerek pil daha uzun süreli kullanıma hazır hale getirilebilir. Wifi süreli açıksa gerekli olmadıkça muhakkak o da kapatılmalıdır.

Yorum Yap