1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri
+ - 0

Sıvı almış sıvı temaslı telefon tamiri nasıl yapılır? siz de merak ediyorsanız, hemen yazımızı baştan sona inceleyebilir ve bizimle yaşadığınız bu soruna kısa zaman içerisinde çözüm getirebilirsiniz. Sıvı teması ile karşı karşıya kalan kullanıcılar genelde ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilmez ve bu nedenle telefon üzerinde yanlış girişimlerde bulunabilir. Hatta birçok kullanıcının telefonda sıvı teması nasıl anlaşılır? Gibi sorular ile internet ortamında çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden suya düşen ya da sıvı teması olan telefonlar için öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiğinin bilinmesidir. Yapılacak ilk müdahale belki de telefonun tekrar kullanılmasına olanak sağlayacaktır.

Sıvı almış sıvı temaslı telefon tamiri konusunda kullanıcılarının ilk olarak dikkat etmesi gereken telefonu açmaya çalışmamaktır. Genelde telefonlarda sıvı teması olması halinde kullanıcılar bilinçsizce telefonu hemen açmaya çalışır, ancak bu tamamen yanlış bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Telefonda özellikle anakartın sıvı ile temas etmesi oldukça ciddi sorunlar meydana getirebilir. Anakarta sıvı teması telefon üzerinde asla istenmeyen durumlardan biridir. Bu yüzden kullanıcıların bu tür durumlarda dikkatli olması ve çözülmesi mümkün olan bir sorunu çözümsüz hale getirmemeleri gerekir. Bunun yanında sıvı teması olan telefon bataryalı bir model ise derhal bataryası da çıkarılmalıdır. Aksi taktirde telefonda çözülmesi mümkün olmayan sorunların meydana gelmesi her zaman için muhtemeldir.

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıvı teması alan ya da suya düşen telefonların daha ciddi hasarlar görmemesi için dikkat edilmesi gereken bazı koşullar vardır. Bunların en başında ise telefonun tekrar açılmaya çalışılmaması gelir. Sıvı teması durumlarında telefonların tekrar açılması istenmedik sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Bunun yanında telefonların içindeki diğer bileşenler de beklenmedik bir şekilde zarar görebilir. Bu nedenle kullanıcıların sıvı teması ve benzeri durumlarda dikkat etmesi gerekenler nelerdir? Daha yakından inceleyelim.

  • İlk olarak dikkat edilmesi gereken telefonu açmaya çalışmamaktır.
  • Bunun ardından bataryası çıkabilen bir telefon ise batarya derhal çıkarılmalıdır. Batarya telefon bileşenlerinin ve bataryanın oksitlenmemesi için kesinlikle çıkarılmalıdır.
  • Fön makinesi ve benzeri cihazlar ile telefon kurutulmaya çalışmamalıdır. Çünkü telefon içerisinde sıvı fön makinesinin etkisi ile diğer bileşenlere ulaşabilir ve onlara da zarar verebilir.
  • Halk arasında çok sık uygulanan pirinç içine bırakarak telefonu kurutmakta yine tavsiye edilmeyen uygulamalar arasında yer alır.
  • Bunların yanı sıra kendi imkanlarınız ile telefonu parçalarına ayırmamanız ve mutlaka bir profesyonel teknik destek almanız da fayda vardır.

Telefon Sıvı Teması Tamir Ücreti Ne Kadardır?

Suya düşen ya da sıvı teması olan telefonların tamir ücretleri hasar gören parçalara göre değişiklik gösterir. Yani telefon sıvı teması tamir ücreti için net bilgiler edinilmek isteniyorsa öncelikle hangi parçaların hasar görüp görmediği tespit edilmelidir. Bunun ardından fiyat konusunda daha net bilgiler edinmek mümkün olabilir. Bu yüzden öncelikle telefonunuzu bir servise götürmeli ve zarar gören parçaların tespitini yaptırmanız gerekir. Bunun ardından tespit yapan firma sizlere tamir ücreti konusunda daha detaylı bilgilere verecek ve telefonunuzu tamir ederek tekrar kullanmanıza imkan sağlayacaktır. Bunun dışında fiyat bilgisi edinmek ve tamir ücreti konusunda ne kadar ödeyeceğinizi öğrenmeniz de pek de mümkün olmayacaktır.

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Onarımı İçin Çözümün Adresi

Eğer siz de telefonlarınızda sıvı teması gibi sorunlar ile karşı karşıyaysanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız siz müşterileri için sıvı almış ya da sıvı teması olan telefonlarda istenen çözümleri ortaya koyar. Çünkü firmamız bünyesinde her zaman uzman teknisyenler ve deneyimli personeller çalışır. Ayrıca telefonların tamir ve onarımlarında her zaman işini bilen kişiler görev alır ve bu şekilde telefonların diğer donanımları hiçbir zaman hasar görmez. Bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetleri ile müşterilerinin yanında olan firmamız, güvenceli hizmetlerin en doğru adresidir. Ayrıca kaliteyi uygun fiyatlara almak isteyenler için de yine firmamız, oldukça önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle siz de tüm ihtiyaçlarınız ve sorunlarınız için hemen firmamıza gelin ve profesyonel çözümlerimizden yararlanın.

Yorum Yap