1. Ana Sayfa
  2. Genel

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?
+ - 0

Samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır? ve şarj aleti satın alırken nelere dikakt etmek gerekir? merak ediyorsanız, tüm soruların cevaplarını sizin için bu yazımızda açıklıyoruz. Öncelikle telefonlarda şarj cihazları orijinal kullanılmadığında ciddi sorunların oluştuğunu hatırlatmak isteriz. Bazen telefon bataryanın ömrü bitebilirken bazen de telefonda donanım ve yazılım kaynaklı sorunların da ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için de orijinal Samsung şarj cihazlarının kullanılması önemli bir yere sahiptir. Çünkü samsung şarj aleti orijinal kullanılmadığı durumlarda telefonların batarya ömürleri daha kısa olur ve yeni alınan bir telefon bile kısa süre içerisinde kullanıcısını birtakım sorunlar ile baş başa bırakır.

Samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır? sorusu her Samsung kullanıcısı tarafından merak edilir. Telefonların orijinal şarj aleti ile şarja takılması da en az şarj cihazı seçimi kadar önemlidir. Orijinal olmayan şarj aletleri genelde telefonlarda birtakım sorunlar meydana getirir. Bu nedenle normal şarj da olsa hızlı şarj da olsa orijinal olması önemlidir. Samsung orjinal hızlı şarj aleti seçimi yaparken de aynı şekilde çeşitli püf noktalara dikkat etmek gerekir. Aksi taktirde telefonun bataryasında belirtmiş olduğumuz sorunların yaşanması her zaman için muhtemeldir. Bu yüzden yan sanayi şarj aletleri ile orijinal şarj aletleri arasındaki farkı iyi bir şekilde gözlemlemek ve buna göre Samsung şarj cihazı satın almak gerekir.

Samsung Orjinal Şarj Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslında hemen her kullanıcının merak ettiği konular arasında orijinal şarj aleti seçimi yer alır. Çünkü pek çok kullanıcı şarj aleti bozulduğu durumlarda samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır? tam olarak bilmemektedir. Ancak yan sanayi ürünler ile orijinal ürünleri birbirinden ayıran bazı önemli noktaların olduğunu söylemek mümkündür. Akıllı telefon kullanıcısı olarak detaylı bir inceleme yaptığınız taktirde siz de aradaki farkları kolayca görebilir ve buna göre yanlış şarj cihazı almaktan kurtulabilirsiniz. Orijinal şarj seçiminde ise dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • Öncelikle dikkat edilmesi gereken Samsung şarj aletinin üzerinde bulunan marka ismini kontrol etmektir. Çünkü orijinal şarj cihazlarında A harfi ile S harfi arasında eşit mesafe vardır.
  • Bunun yanında Samsung şarj cihazları Çin’de üretilmez. Cihazların üretildiği ülke Vietnam’dır.
  • Orijinal şarj cihazında bulunan USB bağlantısının baş tarafında küçük bir delik vardır. Ayrıca bu delik kıvrımlı bir kareyi akıllara getirir.
  • Samsung orijinal şarj aletlerinde yan sanayi ile arasında renk ve boyut farkları da olabilir. Bu nedenle iyi bir gözlemciyseniz bu farkı kolayca görebilirsiniz.
  • Orijinal şarj adaptörünün uç kısmı çentiklidir ve bu çentiğin elle kolay bir şekilde algılanmasının mümkün olduğunu belirtmekte gerekir.
  • Kalite açısından da yan sanayi ürünler ile arasında fark olan şarj cihazlarının orijinal modellerinde kaplama daha kaliteli bir malzemeden yapılmıştır.
  • Bunların yanı sıra Samsung orijinal şarj aletleri yan sanayi ürünlerine göre ciddi oranda daha ağırdır. Bu ağırlık ise orijinal şarj aletinin içinde kaliteli elektronik aksamların kullanılmasından kaynaklanır.

Yan Sanayi Şarj Cihazı Garantiyi Bozar MI?

Eğer telefonlarda yan sanayi şarj aleti kullanılıyorsa ve bu nedenle telefonun herhangi bir yerinde sorun meydana gelmiş ise bu sorun garanti kapsamında tamir edilmez. Bunun nedeni ise tam olarak ortaya çıkan sorunun kullanıcı kaynaklı olmasıdır. Çünkü kullanıcı kaynaklı telefon arızaları genelde garanti kapsamında hizmet almaz ve bunun yanında tamir ve onarım hizmetleri de ücretli bir şekilde yapılır. Eğer yetkili servis telefonda yan sanayi şarj aleti kullanıldığını fark ederse ortaya çıkan sorunu ücretli bir şekilde giderir. Bu nedenle garanti hizmetlerinden her zaman faydalanmak için orijinal şarj aleti kullanılmasında fayda vardır.

Samsung Orjinal Şarj Aletinde Doğru Seçim

Siz de Samsung orijinal şarj aleti konusunda doğru seçim yapabilmek için firmamıza gelin, sizlere en doğru seçimi yapmanız konusunda yardımcı olalım. Orijinal Samsung şarj cihazları ile müşterilerine hizmet veren firmamız, sizlerin memnuniyetini sağlamak adına tüm çalışmalarında güvenilir hizmet politikası güder. Bu nedenle her zaman için firmamıza güvenebilir ve bizimle hızlı ve kolay bir alışveriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap