1. Ana Sayfa
 2. Blog

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur?

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur?
+ - 0

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur?; Samsung akıllı telefonların yaşadığı problemlerden biri de ekran titreme sorunlarıdır. Özellikle bazı modellerde meydana gelen titreme, telefon kullanımında bir takım sıkıntıların ön plana çıkmasına neden olur. Ayrıca kullanıcılar, yaşadıkları bu sorun karşısında çeşitli internet platformlarında çözüm aramakta ve telefon ekran titremesi ve kararması şeklinde başlıklar açarak diğer kullanıcılarla paylaşım yapmaktadır. Akıllı telefonlarda meydana gelen ekran titreme sorunu, hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Bu yüzden ilk olarak yapılması gereken sorunun kaynağına inmek ve neden böyle bir sorun yaşandığını öğrenmektir.

Samsung ekranlarında titreme neden olur? Sorusuna cevap arayacağımız bu yazımızda, sizlere telefonlarda ekran titreme sorunu karşısında neler yapmamız gerektiğini anlatacak ve bir takım çözüm yöntemleri ile yardımcı olmaya çalışacağız. Ancak bundan önce ekran titreme problemi nelere bağlı olarak meydana gelir? daha yakından bakalım.

Samsung Ekranlarında Titreme Nedenleri

Samsung akıllı telefon modellerinde çok sık görülmeye başlanan ve giderek pek ok kullanıcının sıkıntılı bir süreç içerisinde kalmasına neden olan ekran titreme sorunları, aynı zamanda firmanın bazı akıllı modellerinde neredeyse kronik bir hale gelmiştir. Bunun için Samsung’un J7 akıllı modelini örnek göstermek yanlış olmaz. Bu nedenle şimdi, j7 ekran titremesi neden olur? ya da diğer akıllı Samsung akıllı telefon ekranlarında titreme hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar? daha yakından göz atalım.

 • Samsung telefonu otomatik aydınlatma özelliğinde kullanmak ekran titremesine neden olabilir.
 • Telefon son dönemlerde kurulan herhangi bir uygulama da yine ekran titremesi nedenleri arasında yer alır.
 • Telefonun bataryasından kaynaklı bir sorun da yine ekranda titreme yapabilir.
 • Samsung telefonlarda bulunan Android işletim sistemi kaynaklı bazı problemler ekran titremesine yol açar.
 • Telefonları güç tasarrufu moduna alarak kullananların zaman zaman ekran titremesi sorunları ile karşılaştığı belirtilmektedir.
 • Diğer yandan telefon ekranının herhangi bir şekilde darbe alması da aynı şekilde ekranda titreme ya da kararma gibi sorunların ön plana çıkmasına neden olur.

Yukarıda sıralamış olduğumuz nedenler genelde Samsung telefonların ekranlarında titreme gibi istenmedik durumların ortaya çıkmasında etkili olur. Yaşanan bu sorun  yazılım kaynaklı olabilirken bazen de donanım kaynaklı olabilmektedir. Yazılım kaynaklı problemleri ortadan kaldırmak adına çeşitli çözüm yolları mümkündür. Bu nedenle daha ciddi bir sorun yaşamamak adına çözüm yöntemlerini denemek ve sorunu ortadan kaldırmak ilk olarak yapılası gerekendir.

Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer siz de Samsung telefon modellerinden birini kullanıyorsanız ve telefon ekranınızda titreme gibi sorunlar ile karşı karşıya kalıyorsanız, yapmanız gereken şimdi sizlere sunacağımız çözüm yöntemlerini denemek ve yaşadığınız bu sorundan kurtulmaya çalışmaktır. Yazılım kaynaklı problemlerde aşağıda yer alan çözüm yöntemleri çoğu zaman işe yarayabilmekte ve ekran titreme sorunlarını ortadan kaldırabilmektedir.

 • İlk olarak yapanız gereken telefonunuzu otomatik aydınlatma seçeneğinde kullanmak yerine normal kullanım özelliğine almaktır.
 • Ardından sorun düzelmediyse telefona kurmuş olduğunuz son uygulamaları tespit edebilir ve bu uygulamaları kaldırmaya başlayarak ekranı kontrol edebilirsiniz. Bazı uygulamalar ekranda titreme problemleri meydana getirebilmektedir.
 • Telefonun bataryasından kaynaklı bazı durumlar da yine ekran titremesi sorununa yol açar ve bunun için ilk olarak yapılması gereken telefonun şarjını tamamen bitirmek ve kapalı şekilde tam olarak dolana kadar şarj etmektir. Telefon tamamıyla şarj olduktan sonra telefon açılabilir ve ekran test edilebilir.
 • Diğer yandan telefonları işletim sistemlerinden kaynaklı bazı problemler de ekranda titreme oluşturabilir. Bu yüzden telefonu fabrika ayarlarına döndürmek ve bu şekilde çözüm üretmek mümkün olabilir.
 • Ayrıca telefonların güç tasarrufu modunda kullanılması aynı şekilde ekranda titreme sorununun oluşmasına neden olur. Telefonu güç tasarrufu modundan çıkararak kullanmak sorunun çözümü konusunda etkili sonuçlar doğurabilir.

 Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu İçin Kaliteli ve Hızlı Çözümler

Akıllı telefonların ekranlarında meydana gelen ekran titreme problemleri, aynı zamanda Samsung modellerinin yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Ekran titreme Samsung telefonların bazı modellerinde oldukça sık görülür ve yaşanan sorunun çözülmemesi farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Eğer siz de telefon ekranlarınızda titreme sorunu yaşıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve alanında uzman personel kadromuz ile sizlere yardımcı olmamızı sağlayın.

Yorum Yap