1. Ana Sayfa
  2. Blog

Samsung Batarya Kalibrasyonu

Samsung Batarya Kalibrasyonu
+ - 1

Samsung cihazlarda meydana gelen şarj problemimi çözüme ulaştırma konusunda önemli bir yere sahip olan batarya kalibrasyonu, kullanıcıların yaşadığı ani şarj düşmelerinin önlenmesine yardımcı olur. Özellikle ani şarj bitmesinin önüne geçen batarya kalibrasyonu 2019 güncellemeleri ile daha da ön plana çıkan bir uygulama olmuştur.

Samsung batarya kalibrasyonu yapmak genel olarak kolaj bir işlemdir. Bu işlem Android işletim sistemli cihazların içerisinde bulunan bir modül yardımı ile gerçekleştirilir. Bu modül ile cihazın bataryasının voltaj seviyesi ölçülür. Ayrıca bataryada şarj yüzdesinin hesaplanması da yine modül sayesinde mümkün olur.

Samsung Cihazlarda Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Batarya kalibrasyonu direkt olarak telefonun yazılımı üzerinden gerçekleştirilir. Telefon üzerinden birkaç adım ile batarya kalibrasyonu Samsung cihazlarda kolayca yapılabilmektedir. Şimdi batarya kalibrasyonunun nasıl yapıldığına adım adım daha yakından bakalım.

  • İşlemlere ilk olarak Samsung cihazımızın arama ekranını açarak başlıyoruz.
  • Daha sonra ise arama ekranında *#0228# şeklinde tuşlama yapıyoruz. Bu tuşlamayı yapmamızın nedeni kalibrasyon menüsüne girmek için gerekli.
  • Kalibrasyon menüsüne girilmesinin ardından ekranın aşağısında yer alan Quick Start butonuna tıklıyoruz. Bu butona tıkladıktan sonra ekran bir süre kararacak ve kilit ekranına geçmiş şekilde geri gelecektir.
  • Ekranın geri gelmesinden sonra kilit ekranı açılır ve şarj seviyesini kontrol ederiz. Eğer şarj seviyesinde + ya da – şeklinde bir değişim meydana gelmişse aynı işlemler tekrar edilir ve şarj seviyesi sabit akalan kadar uygulanmaya devam eder.
  • Şarj süresinin sabitlenmesi ile yapılan işlem ekranından çıkıyoruz ve artık telefonumuzu kullanmaya başlayabiliriz.

Yukarıda yer alan adımlarda Samsung batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Siz de cihazlarınız için batarya kalibrasyonunu anlattığımız şekilde yapabilirsiniz. Ancak bu işlemlere rağmen hala şarj konusunda sorunlar yaşıyorsanız, daha ciddi bir sorun olabileceği nedeniyle profesyonel bir yardım almanızda fayda vardır. Bunun için sektörde telefon tamiri ve onarımının yanı sıra batarya değişimi yapan firmamızdan yardım alabilir ve cihazlarınızda yaşadığınız sorunlara bizimle çözümler getirebilirsiniz. Hemen firmamızı arayın ve sizlere Samsung cihazlarınız konusunda yardımcı olalım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sabahları kaçta açıyorsunuz 11de işte olmam lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.