1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Samsung Batarya Değişimi

Samsung Batarya Değişimi

featured

Samsung markası farklı model seçenekleri ile insanların iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Servisimiz, tüm samsung modelleri için ekran değişimi, batarya değişimi, şarj soketi değişim gibi tüm arıza tamirlerini yapmaktadır. Samsung batarya değişimi hizmetlerinin tümünü, uzmanlık bilgimiz ile güvenilir olarak yapıyoruz. Batarya değişiminde dikkatli olunması gerektiğini biliyor ve telefon içerisinde diğer bölümlere herhangi bir hasar vermeden değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bazı modellerde, arka kapak geçmeli olduğu için kullanıcılar, kendileri batarya alarak değişim yapabiliyor. Ancak değişimlerde orijinal batarya seçimi yapmaya dikkat edilmelidir.

Samsung Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Teknik servis hizmetlerimiz ile samsung modellerinin tümünün batarya değişimlerinde, orijinal batarya ürünlerini kullanıyoruz. Batarya değiştirme işlemleri basit gibi görünse de dikkat edilmesi gereken işlemlerdir. Batarya değişimi yapılabilmesi için ilk önce cep telefonunun tamamen kapatılması gerekiyor. Daha sonra arka kapak sistemine göre özel yöntemlerle arka kapak açılır ve batarya üzerinde koruma ürünleri varsa çıkartılır.

Samsung telefonlarda batarya sistemleri, yuvaya oturtmalıdır. Telefon arka kapağı açıldıktan sonra bataryanın değişim kolaydır. Eski batarya yerinden çıkartılır, yeni batarya takır. Kapak kapatılmadan, telefonun açılıp açılmadığı kontrol edilir. Telefon normal olarak açılıyorsa, arka kapak sistemi yuvasına oturtulur ya da yapıştırma sistemi ile yerine takılır.

Batarya Değişiminin Önemi?

Cep telefonu kullanıcılarının bazıları, batarya kaynaklı çeşitli kazalarla karşılaşabiliyorlar. Yanlış batarya kullanımı ya da hasar görmüş bataryanın zamanında değiştirilmemesi, ani patlama, telefonda aşırı ısınma gibi sorunlara neden olabiliyor. Samsung telefonlarda kullanılan bataryalar, uzun süre kullanıldığında, şişme yapmaya başlayacaktır. Meydana gelen batarya şişmesi, telefon arka kapağında bombe oluşmasına ve kenarlarının açılmasına neden olur. Cep telefonunu güvenli kullanımı ve risk oluşmaması için batarya değişimi her zaman önemlidir.

Samsung Pil Sağlını Öğrenme?

Samsung marka cep telefonu kullanıcıları, telefonlarını ilk aldıklarında %100 sağlık verisi ile kullanmaya başlarlar. Belirli bir süre kullanımdan sonra pil sağlığı düşmeye başlayacaktır. Pil sağlığı düştükçe telefonda yavaşlama ve ani kapanmalar görülebilir. Pil durumunu kontrol etmek isteyenler, cep telefonu ayarlar menüsünden pil başlığını bulur ve buradan bazı bilgilere ulaşabilirler. Ancak pil sağlığını öğrenmek için uygulama indirmek gerekiyor. Samsung modelleri için hazırlanmış olan uygulama Accubattery uygulamasıdır ve Google play üzerinden indirilebilmektedir. Uygulamayı indirerek kullanmaya başlayanlar, pil bölümünden bataryanın mevcut sağlık bilgilerine hemen görüntüleyebilecektir.

Samsung Batarya Değişimi

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Samsung modeli cep telefonlar, yurtdışından gelmekte ve tüm yedek parçaları, döviz kuru üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Servisimiz batarya değişimi işlemlerinde, müşterilerine her zaman orijinal batarya seçeneklerin teklif etmektedir. Samsung modellerinin her birisinde farklı batarya sisteminin kullanılıyor olması, yapılacak değişim işlemleri fiyatlarının da farklı olmasına neden olmaktadır. İsteyen müşterilerimiz, servisimize telefon ile ulaşabilir ve kullanmış olduğu samsung marka cep telefonunun modeline söyleyerek batarya değişim fiyatları hakkında bilgi alabilirler.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Cep telefonlarında, değiştirilmesi gereken en önemli parçalardan birisi bataryalardır. Normal kullanımlarda, samsung telefonlar arıza yapmamakta ve batarya ömrünü tamamlayana kadar sorunsuz kullanım sağlamaktadır. Daha uzun süre sorunsuz kullanabilmek için kullanıcılar, pil sağlığını arttırma yöntemlerini araştırıyorlar. Bizimle iletişim kuran müşterilerimize, faydalı olabilecek çeşitli bilgileri veriyoruz.

Pil sağlığını arttırabilmek için her kullanıcı şunları yapabilir;

  • Cep telefonu, ayarlar / pil bölümünde güç tasarrufu modunu seçebilir,
  • Telefonda yüklü olan ve sık kullanılmayan uygulamaları kapatabilir,
  • Ekran ışığı kapanma süresini kısaltabilir,
  • Sabit ekran görüntüsü seçebilir,
  • Konum ve wi-fi erişimleri kapalı tutulabilir,

Bu ayarlamalar yapıldığında, batarya güç tasarrufu sağlanmış ve şarjı kısa sürede bitmemiş olacaktır. Şarjı bitmeyen batarya, şık aralıklarla şarj edilmeyeceği için pil sağlığı arttırılmış olacaktır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Samsung cep telefonlarında bataryayı uzun süre kullanmanın yollarını araştırırken, kullanıcılar, doğru telefon kullanma yöntemlerini de öğrenmiş olurlar. Servisimizde bakımını yaptığımız tüm cep telefonlarını müşterilerimize teslim ederken, güvenli kullanım ve bataryanın uzun süre dayanması için çeşitli bilgiler veriyoruz. Samsung modeli cep telefonlarında, bataryanın uzun süre yüksek verimlilikte kullanılabilmesi için değiştirilen bataryanın orijinal olması, orijinal şarj aletlerinin kullanılması gerekiyor. Sık aralıklarla, araç şarjı ya da powerbank şarjı kullanıldığında, bataryanın kullanım ömrü kısalmaya başlayacaktır. Orijinal şarj cihazı ile tam dolana kadar şarj edilmeli ve şarj dolunca hemen çıkartılmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap