1. Ana Sayfa
 2. Genel

Orijinal Ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark

Orijinal Ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark
+ - 2

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark için öncelikle batarya performanslarına bakmak doğru olur. Çünkü orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasındaki en bariz farklardan biri batarya performansları olarak karşımıza çıkar. Orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara göre her zaman için daha yüksek bir performans sağlar.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark konusunda başka bir husus ise kullanım ömrü olarak karşımıza çıkar. Orijinal ya da orijinale en yakın bataryalar yan sanayi bataryalar ile kıyaslandığında daha uzun süreli bir kullanım ömrü sunar ve bu bataryaları uzun yıllar kullanmak mümkün olur. Yan sanayi bataryalar fiyat açısından düşük olsa da orijinal bataryalara oranla uzun süreli bir kullanım sunmaz.

Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Orijinal ya da orijinale yakın bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasında pek çok açıdan fark olduğunu söylemek mümkündür. Orijinal bataryalar her şeyden önce güvenli bir kullanım sunar. Telefon ve kullanıcı sağlığı açısından tehlike arz etmez. Bu nedenle üretici firmalar da başta olmak üzere uzman servisler orijinal batarya kullanımını tavsiye eder. Şimdi, orijinale en yakın bataralar ile yan sanayi bataryalar arasında ne gibi farklar vardır? Bunlara bakalım.

 • Orijinal bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasındaki en bariz fark kullanım süresi olarak karşımıza çıkar. Genelde orijinal ya da orijinale en yakın bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha uzun ömürlüdür.
 • Bunun yanında orijinal bataryaların şarj süresi yan sanayi bataryalara göre daha uzundur ve günlük kullanım sırasında kolay kolay sıkıntı çıkarmaz.
 • Orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara oranla daha güvenli bir kullanım sunar. Yan sanayi bataryalarda patlama ya da şişme gibi durumlar çok sık görülür.
 • Telefonda diğer akşamların zarar görmemesi adına orijinal ya da orijinale yakın batarya kullanımı tavsiye edilir. Çünkü yan sanayi bataryaların telefonda bulunan diğer donanımlara zarar verme ihtimali yüksektir.
 • Ayrıca orijinale en yakın bataryalarda kullanım sırasında şarj yüzdesi ani düşüşler yaşamaz. Ancak yan sanayi bataryalarda bu sorun çok sık görülür ve şarj ile ilgili sorunlar yaşanmasına neden olur.
 • Diğer yandan orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara göre genel olarak daha kısa sürede şarj olur. Yan sanayi bataryalar ise bunun tam tersine daha yavaş şarj olur ve bataryanın dolması için daha uzun süre beklenmesi gerekir.
 • Orijinal bataryaların şarj yüzdesi yüksek seviyelerden düşük seviyelere hızlı bir şekilde düşüş yaşamaz. Ancak yan sanayi bataryaların şarj yüzdesi bir anda düşebilir ve bunun sonucunda ise telefon aniden kapanabilir.

Orjinal Batarya Nereden Alınır?

Son zamanlarda pek çok kullanıcı sahip olduğu telefon modelleri için orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasındaki farkı anlamaya çalışmaktadır. Bunun yanında Samsung orjinal batarya nereden alınır? Şeklinde sorular ile forum ve sosyal medya üzerinde araştırma yaptıklarını söylemek mümkündür. Orijinal batarya ile yan sanayi arasındaki farkı anlamak için öncelikle batarya üzerinde üretim yeri yazıp yazmadığına bakılması gerekir. Bunun yanında bazı yan sanayi bataryalarda NFC anteni bulunmaz ve bunun yanında bataryalar üzerinde yer alan hologramlar da orijinal be yan sanayi batarya arasında ayrım yapılmasına olanak sağlar.

Uygun Fiyatlı Orijinale En Yakın Batarya Değişimi

Batarya değişiminde kaliteli ve profesyonel çözümleri ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda hızlı ve güvenilir çözümlerin de en doğru adresidir. Orijinale en yakın bataryalar ile hizmet veren servisimiz ile telefon marka ya da modeliniz her ne olursa olsun, batarya değişim hizmeti alabilirsiniz. Telefon servisimizde batarya değişimleri garanti kapsamında yapılır ve en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile hizmet verilir.

Diğer yandan kaliteli bir hizmetin aynı sıra uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olan firmamız, sektör genelindeki en uygun fiyat çözümleri ile batarya değişim hizmetleri sunar. Siz de batarya değişimi konusunda güvenebileceğiniz bir firma arıyorsanız, hemen servisimize uğrayabilir ve sizlere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetleri daha yakından görebilirsiniz. Batarya değişiminde uzman ve tecrübeli bir ekiple çalışmak için siz de bizi tercih edin, sonradan pişman olmayın.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Yan Sanayi ekran takılacaktı tam bana bu yazı sayesinde orijinal olmayan ekranı anladım

  • 4 sene önce

   Merhaba,

   Orijinal ve yan sanayi ekran arasındaki farkı anlatıp bir farkındalık yaratıp bilinçli bir toplum yarattığımıza sevindik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.