1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Yakınlık Sensörü Tamiri, Ön Kamera Sensörü Problemi ve Değişimi

iPhone Yakınlık Sensörü Tamiri, Ön Kamera Sensörü Problemi ve Değişimi
+ - 0

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi için siz de konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile hizmet veren firmamıza gelebilir ve kaliteli çözümlere bizimle ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonların hemen hepsinde bulunan yakınlık sensörü, aynı şekilde iPhone telefonların da önemli bir parçasıdır. iPhone telefonlarda yakınlık sensörü, çeşitli işlevlere sahiptir. bunlar arasında sesli konuşma yaparken telefonun yüze yaklaştırılması ile ekranın kararması, ortama bağlı olarak ekran ışığının ayarlanması ve uyandırmak için kaldır özelliği yer alır. iPhone yakınlık sensörü çalışmıyor ise telefonda bu işlevler yerine getirilmez ve telefon kullanımı verimli olmaz. Her kullanıcı iPhone telefonunu eksiksiz bir şekilde kullanmak ister ve bu yüzden sensörün çalışmadığı durumlarda bir an önce çözüm bulunması gerekir.

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi konusunda öncelikle telefon üzerinde yapılması gereken birtakım işlemler vardır. Bunlar telefonda enden sensör arızasının meydana geldiğini anlamak içindir. Bu nedenle iphone yakınlık sensörü test işlemlerinden geçer ve sorunun tam olarak neden kaynaklandığı öğrenilmeye çalışılır. Eğer sensör arızası donanım kaynaklı bir sorunda dolayı meydan geliyor ise yapılması gereken bir an önce profesyonel yardım almak ve telefonun en yakın teknik servise götürmektir. Çünkü kullanıcılar donanım kaynaklı arızalarda kendi imanları ile çözüm bulmaları çoğu zaman için zordur. Bu nedenle daha profesyonel ve kalıcı çözümler elde etmek için telefonun servis tarafından görülmesinde fayda vardır. Eğer kullanıcılar kendi imkânları ile bu sorunu çözmeye çalışırsa telefonun diğer aksamları ile ilgili sorunlar yaşanabilir ve bu da geri dönüşü olmayan sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

iPhone Yakınlık Sensörü ve Ön Kamera Sensörü Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda yakınlık sensörü ve ön kamera sensörü zaman zaman çalışma konusunda sorunlar yaşatabilir. Bazen hiçbir şekilde çalışmayan bu sensörler bazen de sürekli çalışarak birtakım problemlerin ön plana çıkmasını sağlar. Tabi iphone yakınlık sensörü kapatma imkanı da olmadığı için telefonun istenen şekilde kullanılması pek de mümkün olmaz. Bu yüzden yapılması gerekn bir an önce sorunu bulmak ve çözüme ulaştırmaktır. Bunun için sensörün üzerini temizlemek çözüm yollarından biri olabilir. Çünkü kimi zaman sensör üzeri toz ya da lir nedeni ile kapanabilmektedir. Ayrıca telefonlardaki ekran koruyucu ya da kılıf gibi farklı aksesuarların da kontrol edilmesinde fayda vardır. Bunlardan her biri sensörün çakışmasını engeller. Ancak bunlar sorun düzelmediyse donanım kaynaklı bir sorun olabilir ve bu durumda telefonu teknik servise götürmek gerekir. iPhone yakınlık ve ön kamera sensörü değişimi servislerde aşağıdaki gibi yapılır;

  • Sensör değişimleri iPhone modellerinde sadece 45 dakika içerisinde yapılır.
  • Telefonda sensör değişimi yapılırken hiçbir bilgi silinmediği gibi telefon sıfırlanmaz ve bilgiler koruma altına alınır.
  • Sensör değişimleri alanında uzman ve tecrübeli personeller ile yapılır ve işlemler sırasında telefonun diğer donanımlara zarar gelmez.
  • iPhone sensör değişimi yapan servislerde parça ve işçilik garantili hizmetler verilir. Sensör değişimi sonrasında yaşanabilecek benzer sorunlara karşı kullanıcılar güvence altına alınır.
  • Sensör değişimlerinde tüm işlemler kullanıcıların göz önünde yapılır ve bu şekilde akıllarda şüphe kalmaz.
  • iPhone sensör değişimlerini kargon gçnderim hizmeti ile yaptırmak mümkündür. Bunun için telefonun kargo ile servise gönderilmesi gerekir ve 3 iş günü sonra değişimi yapılan telefon tekrar geri gönderilir.

iPhone Yakınlık ve Ön Kamera Sensörü Değişim ve Tamir Hizmetleri

Eğer siz de iPhone telefonlarınızda meydana gelen sensör problemleri için uzman bir servis arıyorsanız, sizin için en doğru adresin firmamız olduğunu belirtmek isteriz. Müşterileri için hızlı ve profesyonel çözümler sunan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler verir. Bunun yanında alanın uzman ekibi ile telefonlarınızda meydana gelen sensör sorunları için hızlı özümler üretir. Telefonlarınızda yapılan işlemler sırasında gereken tüm önlemler alınır ve hatta yedekleme bile yapılır. Bu nedenle telefonlarınızı her zaman için bize emanet edebilir ve bizimle oldukça kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. iPhone yakınlık ve ön kamera sensörü problemler için siz de bizi tercih ve sizlere sunduğumu profesyonel çözümleri daha yakından görün.

Yorum Yap