1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Wifi Sorunu Kesin Çözüm

iPhone Wifi Sorunu Kesin Çözüm
+ - 1

iPhone Wifi Sorunu Kesin Çözüm; iPhone kullanıcıları genel olarak Wi-Fi ağlarına bağlanmakta zorluk çekmekte ve bunun yanında bağlantı kurulmuş bir Wi-Fi ağından da kopma sorunları yaşamaktadır. Bu sorunun özellikle son iOS sürümü olan 12 serisinde meydana geldiğini söylemek ise çok da yanlış olmaz. Bu konuda çeşitli forum sitelerinde ios 12 wifi sorunu şeklinde çözüm arayan pek çok kullanıcın olduğunu belirtmekte fayda var.

iPhone Wifi sorunu kesin çözüm yöntemleri ile yaşanan bu sorunu ortadan kaldırmak ve özellikle sorunun yazılımdan kaynaklandığı durumlarda çözüme ulaşmak mümkün olmaktadır. Ancak sorunun donanım kaynaklı olması halinde iPhone telefonunuzun Wi-Fi çipini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda ise profesyonel bir hizmet ve yardım almanız gerekir. Şimdi, yazılım kaynaklı bu sorun nasıl çözülebilir? Daha yakından bakalım.

iOS 12 Wifi Sorunu Çözümü

iPhone telefonlarınızın Wi-Fi bağlanma problemini çözmek için sizlere sunduğumuz çözüm yöntemlerini dikkatli bir şekilde uygulamalı ve hiçbirini göz ardı etmemelisiniz. Bu şekilde Wi-Fi bağlanma sorununu çözebilir ve sonrasında istediğiniz her ağa bağlanabilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz çözüm önerileri;

  • iOS’un son güncellemesini yapın.
  • Default Wi-Fi ayarlarıan bir DNS eklediyseniz, bu DNS’yi kaldırın.
  • Eğer telefonunuzda bir VPN varsa kaldırın.
  • Ağ ayalarını sıfırlamak için Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla bölümüne girin ve ağı default hale getirin.
  • Modem adını ve şifresini değiştirmeyi deneyin.
  • Wi-Fi ağının şifreleme türünü WPA 2 olacak şekilde değiştirin.

Yukarıda yer alan çözüm yolları iPhone telefonunuzun Wi-Fi bağlanma sorununu gidermediği durumlarda donanım kaynaklı bir sorun olduğundan bahsedilebilir. Hatta telefonunuzda bulunan Wi-Fi çipinin dahi değiştirilmesi gerekebilir. Yaşadığınız bu sorun konusunda profesyonel bir yardım almak istiyorsanız, siz de hemen firmamıza gelin ve sizlere kaliteli ve hızlı hizmetler sunalım. Sektörde telefon arızalarının tamiri ve onarımı konusunda öncü firmalardan biri olarak sizlere her konuda deste sunacağımızı bilmenizi isteriz. Bu nedenle iphone 8 wifi sorunu gibi tüm iPhone modelleri konusunda bizi tercih edebilir ve konusunda uzman arkadaşlarımızdan anında destek alabilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Youtube üzeriden videolarını takip ediyordum bi baktım orda buldum kendimi ekran koruyucu hediyeli 180 gün garantili hizmet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.