1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözümü

iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözümü
+ - 0

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü konusunda detaylı bilgilere yer vereceğiz. Yazımızda sizler de iPhone modellerinde sıkça yaşanan bu sorunu kısa zaman içerisinde çözüme ulaştırabilirsiniz. Bunun yanında donanım kaynaklı bir sorun olmaması halinde kendi imkanlarınız ile çözüm bulamazsınız. Son zamanlarda birçok kullanıcının başına gelen bu sorun, touch id ayarlaması tamamlanamıyor çözüm araması öne çıkıyor. Buna benzer şekillerde forum sitelerine kadar taşınmıştır. Bu nedenle sizler de bir iPhone kullanıcısı olarak touch id üzerinde birtakım sorunlar yaşıyorsanız, sizlere sunacağımız çözüm yollarını yakından incelemenizi tavsiye ederiz.

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü için öncelikle karşılaştığınız bu hatanın nedenlerini öğrenmeli ve daha sonrasından çözüm yoluna gitmelisiniz. Bu şekilde touch id sorununun neden kaynaklandığını tam olarak öğrenebilir ve birtakım çözüm yolları deneyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanıcıların güvenlik konusunda en çok önem verdiği konulardan biridir. Touch id, aynı zamanda pek çok kullanıcının özel bilgilerini ve içeriklerini başkalarına karşı korumasını sağlayan en etkili özelliktir.  Bu yüzden touch id üzerinde meydana gelen bir sorun güvenlik açısından da sıkıntıları oluşmasını sağlayabilmektedir. Peki, touch id problemi nasıl çözülür? detaylı bir şekilde inceleyelim.

iPhone Touch id Sorunu İçin Çözüm Yolları Nelerdir?

iPhone telefonunuz varsa ve sık sık bu sorunu yaşıyorsanız, öncelikle sorunun neden kaynaklandığını bilmeniz gerekiyor. Bunun ardından çözüm yollarını denemeniz tavsiye edilir. Eğer siz de birçok kullanıcı gibi touch id bu iphone’da etkinleştirilemiyor hatası alıyorsanız ve bunun yanında touch id kullanımında sık sık sorunlar yaşıyorsanız, işte sizlere sırayla uygulamanız gereken çözüm yöntemlerini sunuyoruz. Siz de bu çözüm yöntemleri ile kısa sürede sonuca ulaşabilir ve telefonunuzu güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • iOS güncellemesinin yapılmamış olması da aynı şekilde touch id sorunlarına neden olur. Bu yüzden en son güncellemenin yapılması ve buna göre touch id’nin tekrar kontrol edilmesi gerekir.
  • iPhone telefonlarda touch id kullanırken ana ekran düğmesine tanımlanan parmağın düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Ana ekran düğmesinin hemen etrafında bulunan metal halkalara kadar parmak doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Eğer bu yapılmazsa touch id çalışması mümkün olmayabilir.
  • Parmakların ve ana ekran düğmesinin de temiz olmaması yine touch id kullanımı sırasında sorun yaratır. Bu nedenle öncelikle parmakların ve daha sonra ise ana ekran düğmesini temizlenmesi gerekir. Ana ekran düğmesi üzerinden herhangi bir tüy dahi bırakmayacak bezle temizlenmelidir. Touch id özelliğinin sorunsuz bir şekilde çalışması için parmakların ve ana ekran düğmesinin temiz olması şarttır.
  • Ekran koruyucular da aynı şekilde touch id özelliğinin istenen bir şekilde çalışmasının önüne geçer. Çünkü bazı ekran koruyucular ana ekran düğmesi çevresinde yer alan metal halkaların üzerine gelir ve parmakların buralara temas etmesini engeller. Böyle bir durumda yapılması gereken ise öncelikle ekran koruyucuyu çıkarmak ve bunun ardından touch id özelliğini tekrar denemektir.
  • Bunların yanında Ayarlar > Touch ID ve Parola alanına giriş yapmak ve buradan ve buradan ekran kilidini açma seçeneğinin aktif olup olmadığına bakmak gerekir. Eğer bu seçenek pasif ise aktif hale getirilerek soruna çözüm bulmak mümkündür.
  • Daha önceden tanımlanmış olan parmak touch id kullanımında sorun yaratıyor ise farklı bir parmak tanımlaması ile de çözüme ulaşılabilir. Bu yüzden yeni bir parmak tanımlaması yapmak ve touch id’nin bir kez de bu şekilde denenmesi gerekir.
  • iPhone telefonlarda ekran değişimi yapılmasının ardından sıkça yaşanan problemlerden biri de touch id’nin çalışmamsı olmaktadır. Bu durumun birtakım nedenleri olabilir.

iPhone Touch id Sorunu İçin Kaliteli ve Hızlı Çözümler

iPhone telefonlarınızda touch id problemleri yaşıyorsanız ve bir türlü bu sorunun üstesinden gelemiyorsanız, yapmanız gereken sadece firmamıza gelmek. Sizlere sunduğumuz çözüm yöntemlerine daha yakından bakmaktır. Bizimle touch id problemlerinizi kısa sürede çözüme ulaştırabilir ve profesyonel ekiimiz ile hızlı ve kaliteli ve çözümlere ortak olabilirsiniz. Bunların yanında firmamızın parça ve işçilik garantili hizmetler sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap