1. Ana Sayfa
  2. Genel

İphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır?

İphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır?
+ - 0

Apple firmasının piyasaya sürdüğü iphone telefonlar piyasaya çıktığı ilk andan itibaren çok ses getiren telefonlardır. Kendine özgü özellikleri ve tarzıyla ayrı bir kullanıcı kitlesine hitap eden Apple birçok modelde telefon üretmiştir. Apple telefonlara olan bu ilgi bazı fırsatçılara insanları dolandırma fikri veriyor. İphone her bir parçası özel üretilen bir telefon. Eğer telefonda bir sorun varsa veya donanım ile ilgili bir sıkıntı varsa Apple bu telefonu alır ve bu sorunu giderir. Ayrıca başka bir sorun var mı diye telefonu tamamen inceler. Bu işlemlerden geçen telefonları refurbished yani yenilenmiş olarak piyasaya sürer. Ama bazı fırsatçılar bu ürünleri Orijinal fiyatına satmaya çalışmaktadır. Peki aldığınız telefonun tamir gördüğü nasıl anlaşılır?

Tamir Gören İphone Anlama Adımları

İphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır olup olmadığını ya da tamir görüp görmediğini anlamak için birkaç ipucu vardır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir. Apple sıfır iPhone telefonları bembeyaz kutu ambalajında gönderir. Ayrıca kutu üzerinde seri numarası ve model numarası yazar. Diğer iphone satıcılarının orijinal kutuda iphone satma zorunlulukları yoktur. İphone marka telefonların tamir görüp görmediğini anlamanın bir diğer yolu ise, telefon gövdesinde çizik olmasıdır. Apple gövde de çizik ile piyasaya sürüldüğünü anladığı telefonları toplar refurbished yani yenileme yaparak daha uygun fiyattan satılmak üzere telefon satıcılarına gönderir.

Eğer aldığınız iPhone marka telefonların aksesuarları yıpranmış veya eksikse buradan da o telefonun tamir gördüğünü anlamanız mümkün. Ayrıca her iphonenin bir seri numarası vardır. Apple web sitesine girerek telefonun seri numarası ve istenen güvenlik kodunu bahsi geçen yere görerek de orijinal mi yoksa refurbished bir iphone mi sahip olunduğu anlaşılır. Eğer iPhone sıfır ise seri numarası ve güvenlik kordonu girip devamı tuşuna bastığınız zaman çıkan yazı bu cihaz tanımlanmamıştır yazar. Eğer refurbished ise daha önce işlem gördüğü için tanımlanan cihaz yazar buradan da yine tamir görüp görmediğini anlamak mümkün.

Refurbished iPhone Nasıl Anlaşılır?

Telefonların Refurbished iPhone olup olmadığını anlamak için şu detaylara dikkat edilebilir:

  • Gövdede çizik olması
  • Eksik aksesuardan
  • Seri numarası
  • Paketleme
  • Model numarası
  • Gönderinin paketi

Yukarıda kısaca saydığımız ayrıntılara dikkat edilirse iphone tamir görmüş mü görünmemiş mi anlaşılır. Böylece fırsatçıların oyununa gelinmemiş olur

iPhone Özellikleri

İphone çok farklı özelliklerde üretim yapmaktadır. Diğer cihazlara oranla iphone çok gelişmiş bir işletim sistemine sahiptir. İphone diğer telefonlara göre isteğe bağlı olarak ayarlanabilir yüksek ses özelliğine sahiptir. Ayarlardan ilgili yere giriş yaparak bu özelliği etkinleştirilmesi mümkündür. Ayrıca telefonun düz alan algılama için su terazisi uygulaması vardır. İki yüzey arasındaki farkı böyle ölçmek mümkündür. Kişisel fotoğraf gizleme özelliği İphoneda en kullanışlı özelliklerin başında geliyor. Artık birilerine fotoğraf gösterirken çekinmenize gerek yok. Gizlemek istediğiniz fotoğrafları ayarlar bölümünden yaptığınız küçük bir değişiklik ile gizleyebilirsiniz. Sizden ve sizin izin verdiğiniz kimseler dışında o fotoğraflara kimse bakamaz. iPhone ayarları ile her gün saat kaçta uyumanız gerektiğini, kaç saat uyumanız gerektiğini ve kaçta uyanmanız gerektiğini ayarlayabilirsiniz. İphone sağlık bölümü de çok güzel bir uygulama. Bu bölgedeki bilgileri doldurduğunuz zaman acil bir durumda orada bulunan biri acil durum tuşuna basarak bilgilerinize erişip size daha doğru bir müdahale yapılmasını sağlar. Bu uygulamaya bir alerjik durumuz varsa onu, kan grubunuzu, şeker, kolesterol gibi tansiyon gibi önemli bilgileri doldurmanız doğru müdahale için önemlidir.

iPhone Fiyatları

İphone tamir gördüğü nasıl anlaşılır, sorusuna cevap ararken iphone telefon fiyatları da araştırılıyor. Birçok farklı özellikleri olan iPhone marka telefonların ayrı bir kullanıcı kitlesi ve satış piyasası vardır. Çok yüksek rakamlara satılan iPhone sevenleri için bu rakamlar çok önem arz etmemektedir. Her yeni modelde bir alt modeli kenara bırakan kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple ikinci el iphone satışı da oldukça popüler. Birçok iPhone çok da fazla kullanılmadan yerini yeni sürüme bırakırken ikinci el olan bu modellerin fiyatları da oldukça uygun olmaktadır. Apple yüzde yüz kusursuz ürün piyasaya sürme konusunda oldukça dikkatli. Sorun olan telefonları yenileyen Apple piyasaya bu yenilenen telefonları refurbished olarak sunar.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Yorum Yap