1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu
+ - 0

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu son dönemlerde birçok iPhone kullanıcının başına gelen problemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genelde sesli çağrıların neredeyse imkansız hale gelmesine neden olan bu sorun, aynı zamanda görüntülü konuşmalar da benzer sorunlar çıkarır. Telefon kullanımında ciddi sorunların meydan gelmesine neden olan iphone ahizeden ses gelmiyor ya da mikrofondan karşı tarafa ses gitmiyor problemleri, birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bunun yanında ortaya çıkan bu tür sorunlarda telefona kulaklık takılması halinde sesli aramalar yapmak mümkün olur. Ancak kulaklık çıkarıldıktan sonra sesli görüşmeler sırasında telefondan hiçbir şekilde ses gelmez ve karşı tarafa da ses iletimi olmaz. Ahize ve mikrofon problemleri her ne kadar garip bir sorun olarak gözükse de iPhone’ların pek çoğunda görülen bir arıza olma özelliği taşır.

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu için öncelikle yapılması gereken ise sorunun kaynağını tam olarak tespit etek ve sonrasında çözüm yoluna gitmek olmaktadır. Çünkü ahize ve mikrofondan ses gelmediği durumlarda sorunun neden kaynaklandığını bilmemek çözüme ulaşma konusunda büyük bir zaman kaybına neden olur. Eğer bir iphone mikrofon ses gitmiyor sorunu ile karşı karşıya ise öncelikle telefon üzerinde bazı denemelerin ve ayarlamaların yapılması gerekir. Çünkü sorun hiç beklenmedik bir donanım ya da yazılım sonucu ortaya çıkmış olabilir. Buna bir örnek vermek gerekirse; telefonun kulaklığı takılı olarak algılıyor olması ahize ve mikrofonun devre dışı kalmasına neden olur. Yani sesli aramalar ya da görüntülü konuşmalarda ahize ve mikrofon kullanılmaz hale gelir. Hatta telefona kulaklık takıldığında her şeyin normal bir şekilde çalıştığı görülür, ancak kulaklık çıkarıldıktan sonra tam olarak böyle olmaz. Peki, böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kullanıcıların neler yapması gerekir? bunları inceleyelim.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu İçin Çözüm Önerileri

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor problemi ile sesli aramalarda ciddi boyutta sıkıntıların yaşanması mümkündür. iPhone 6 ve 7 gibi modellerde daha çok görülen bu sorun, kullanıcıların çaresiz kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden birçok kullanıcı iphone 7 ses gelip gitmiyor gibi şikayetler ile ön plana çıkar. Sorunun çözülmesi konusunda bazı çözüm önerilerinden bahsetmek mümkündür. Ancak sorunun donanım kaynaklı olması halinde yapılması gereken telefonun en kısa zamanda ir teknik servis tarafından görülmesi gerektiğidir. Şimdi, iPhone telefonlarda ahize ve mikrofon sorunlarında yapılması gerekenlere daha yakından göz atalım.

  • Öncelikle telefonu kapatın ve yeniden açın.
  • Telefonu kapatıp açmak sorunu çözmediyse bir de hard reset atarak sorunu çözmeyi deneyin.
  • iPhone’da her zaman iOS işletim sisteminin son sürümünün yüklü olması önemlidir. Bu konuda gerekli kontrolleri sağlamak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne giriş yapabilirsiniz.
  • Ayrıca telefonlarda kulaklık girişinde biriken tüy ve toz gibi kalıntılar telefonda kulaklık takılı hissi oluşturabilir. Bu nedenle kulaklık girişini yumuşak bir fırça ile temizlenmesinde fayda vardır.
  • Bunun yanında mikrofon ve ahizenin de yine çok şiddetli olmayan bir basınçlı hava ile temizlenmesinde yarar vardır.
  • Tüm bunlara rağmen telefondaki ses problemi hala çözülemediyse yapılması gereken bir teknik servisten yardım almak ve telefonda donanımsal bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmektir. Çünkü donanım kaynaklı sorunlarda genelde ahize ve mikrofon soketinde değişimler olur.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak iPhone telefonlarda meydana gelen ahize ve mikrofon sorunlarında hızlı ve kaliteli çözümler sunduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de bizimle kaliteli bir işçiliğe ortak olabilir ve bunun yanında telefonlarınızda yaşadığınız tüm arızaların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile hazmet veren firmamız, aynı zamanda son sistem ekipman ve donanımlar ile sizlere çözüm sunar. Bunun yanında parça ve işçilik garantisi ile müşterilerini ağırlayan firmamız, tüm telefon arızalarında profesyonel çözümlerin en doğru adresidir. Yazılım ve donanım kaynaklı tüm sorunlarınız için bizi tercihe edebilir ve telefonlarınızı içini rahat bir şekilde bize emanet edebilirsiniz. Siz de uygun fiyat aralıkları ile telefon tamir ve onarım hizmetleri almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap