1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. iPhone Servis Yok Arızası ve Çözümü

iPhone Servis Yok Arızası ve Çözümü

featured

iPhone servis yok arızası ve çözümü için en etkili çözüm yollarını sizlere sunacağımız yazımızda sizler de yaşadığınız soruna çözüm bulabilirsiniz. iPhone şebeke sorunu genelde iphone arama başarısız oldu hatası ile fark edilir. Kullanıcılar genel olarak arama yapana kadar böyle bir sorun olduğunu anlamaz ve bu nedenle sorundan haberdar olma konusunda gecikir. Tabi ortaya çıkan bu sorunun birtakım nedenleri vardır ve kalıcı çözümler elde etmek için nedenlerin tam olarak öğrenilmesi her zaman için etkili olur. Ayrıca şebeke sorunu nedeni ile kullanıcılar mobil veri kullanımından çağrı ve mesajlaşmaya kadar birçok farklı hizmetten de mahrum kalır. Böyle bir durum karşısında ise hemen sorunu çözüme ulaştırmak gerekir.

iPhone servis yok arızası ve çözümü hakkında öncelikle bilmeniz ve kontrol etmeniz gereken kapsama alanı içerisinde olup olmadığınızdır. Çünkü servis yok arızası ya da iphone aranıyor hatası çözümü konusunda yapılan araştırmalar genelde telefonun kapsama alanı içinde olmadığı durumlarda yapılır. Bu nedenle sorunun tam olarak nelere bağlı ortaya çıktığını anlamak için öncelikle kapsama alanının kontrol edilmesi gerekir. Eğer telefon kapsama alanı içerisinde ise farklı bir sorundan bahsetmek mümkün olabilir. Böyle bir durumda ise telefonun servis yok hatası vermesine neden olan diğer etkenler üzerinden durulması gerekir. Şimdi kapsama alanı dışında servis yok arızası nelere bağlı meydana gelebilir ve çözümleri nelerdir? bunlara bakalım.

iPhone Servis Yok Arızası ve Çözümü İçin Yapılacak Uygulamalar

Siz de pek çok iPhone kullanıcısı gibi zaman zaman servis yok hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız, öncelikle bu sorun karşısında neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Ayrıca yaşanan sorunun nedenleri tam olarak öğrenmek ve buna göre hareket etmek sizi çözüme biraz daha yakınlaştırır. Birçok iPhone kullanıcısı servis yok sorunu nasıl çözülür? Merak eder ve bununla ilgili çeşitli araştırmalar yapar. Çünkü bu sorun çok fazla karşılaşılan problemler arasında yer alır. Şimdi sizlere sunacağımız çözüm yöntemleri ise iPhone modellerinde servis yok arızası için denenmesi gereken çözüm yöntemleri olarak ön plana çıkar. İşte o çözüm yöntemleri;

  • iPhone telefonunuzda öncelikle kapsama alanını kontrol edin. Çünkü kapsama alanında olmayan telefonlarda servis yok hatası ortaya çıkar.
  • Ancak kapsama alanında bir sorun bulunmuyorsa bir başka çözüm ise telefonu kapatıp yeniden başlatmaktır. Cihazı kapatarak yeniden başlatmak sorunu çözebilir.
  • Operatör güncellemesi de servis yok hatasına neden olabilir. Bu nedenle eksik bir güncelleme varsa Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından kontrol edilmeli ve buna göre yeni güncelleme telefona yüklenmelidir.
  • Eğer SIM kartın yuvasına tam olarak oturmama gibi bir durum söz konusu ise yine servis yok arızası oluşabilir. Bu yüzden SIM kartın yerine oturup oturmadığından emin olunması gerekir.
  • iPhone telefonlarda iOS işletim sistemi güncellemeleri oldukça önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle son güncellemelerini yapılması ve telefona yüklenmesi ihmal edilmemelidir. Servis yok arızasını bu şekilde çözüme ulaştırmak mümkün olabilir.
  • Eğer bunlara rağmen hala bir çözüm elde edilemediyse servis yok arızasının ortaya çıkmasında donanım kaynaklı bir problem etkili olabilir.

iPhone Servis Yok Arızasının Çözümü İçin SIM Kartı Çıkarın

Servis yok sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda SIM kartı çıkarıp tekrar takın. SIM kartın yuvaya tam oturmaması ya da hasarlı olması servis yok hatasının nedenleri arasında yer alır. Bazı durumlarda ise SIM kart iPhone kart yuvasına büyük gelebilir. Bunun akabinde yapılması gereken ise SIM kartın değiştirilmesi olmaktadır.

iPhone Servis Yok Arızası ve Çözümü İçin Bizi Tercih Edin

Eğer siz de iPhone model telefonlarınızda sürekli servis yok arızası ile karşı karşıya geliyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere profesyonel bir destek sunalım. iPhone kullanıcılarının yaşadığı tüm sorunlara alanında uzman personel kadrosu ve kaliteli çalışmaları ile hizmet sunan firmamız, aynı zamanda oldukça uygun fiyatlarda tamir ve onarım gerçekleştirir. Firmamız aynı zamanda siz müşterilerine özel parça ve işçilik garantisi sunar. Bu sayede uygun fiyat aralıkları ile telefonunuzu tamir ettirmekle kalmaz, benzer sorunlar yaşamanız halinde tekrar bizimle iletişime geçerek ücretsiz destek alabilirsiniz. Yapmanız gereken hemen firmamıza uğramak ve yaşadığınız sorunu bizlere bildirmektir. Bunun ardından personellerimiz en kısa süre içerisinde sizinle ilgilenecek ve sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap