1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

featured

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor problemi konusunda sizlere birtakım bilgiler vereceğimiz yazımızda siz de kısa süre içerisinde yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. iPhpne telefonların bazı modellerinde daha çok görülen şarj problemi, kullanıcıların iphone şarj olmuyor 5s gibi başlıklar ile pek çok forum sitesinde yaşadıkları soruna çözüm aramalarına neden olmaktadır. Diğer yandan kullanıcılar için zorlu bir süreç olan şarj problemi, gün içerisinde istenmedik sorunların ortaya çıkmasına neden olmakta ve telefonların kullanım dışı kalmasını sağlamaktadır. Yapılması gereken bir an önce çözüm üretmek ve telefonların şarj problemini giderdikten sonra normal kullanıma devam etmektir.

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor sorunu için ilk olarak dikkat edilmesi gereken orijinal şarj aleti kullanmaktır. Çünkü orijinal olmayan şarj aletleri telefonlarda zamana çeşitli sorunların çıkmasına neden olur. Böyle bir durumda ise telefon kullanımında istenmedik durumlar ortaya çıkar. Örneğin, şarj aniden biter ya da yüzde 15 – 20 seviyelerinde olan şarj tamamen boşalır ve telefonun kapanmasına yol açar. Bu nedenle sizler de telefon şarj oluyor gözüküyor ama olmuyor gibi istenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken şarj aleti kullanmak ve özellikle farklı şekillerde satılan yan sanayi şarj aletlerini kullanmamaktır. Peki, iPhone telefonlarda yaşanan şarj problemlerini gidermek ve kalıcı bir çözüm bulmak için neler yapılması gerekir? Daha yakından bakalım.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu İçin Neler Yapılmalıdır?

Son zamanlarda iPhone modellerinde şarj problemi birçok kullanıcının başını ağrıtmaktadır. Çünkü şarj sorunu genelde günlük kullanımı zorlaştırmakta ve ani şarj bitişlerinin meydana gelmesine neden olmaktadır. Eğer siz de iphone şarj olmuyor açılıp kapanıyor gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olacak bazı çözüm yolları sunmak istiyoruz. Bu nedenle şimdi iPhone telefonlarda meydana gelen şarj problemler için neler yapılabilir? Daha yakından bakalım.

  • Çözüm konusunda ilk olarak iPhone telefonunuzu kapatın ve ardından açın.
  • Telefonunuzu şarj ederken her zaman orijinal şarj aleti kullanın. Çünkü yan sanayi şarj aleti kullanmak belirli bir zaman sonra telefonda şarj sorununun meydana gelmesine neden olur.
  • Ayrıca telefona reset atmak çözüm yolları arasında yer alır. Reset sonrası telefondaki şarj problemini gidermek mümkün olabilir.
  • Yazılım güncellemeleri her zaman yapılmalıdır. Eğer eksik bir yazılım güncellemesi varsa yine şarj sorunu gibi istendik durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.
  • Bunların yanı sıra iPhone telefonun şarj soketi girişinde arıza meydana gelmesi de yine şarj problemine neden olur. Yaşanan sorunun çözülmesi için de soketin değiştirilmesi gerekir.
  • Telefonun şarj soketi girişinde arıza meydana gelmesi gibi batarya ömrü de bitmiş olabilir. Bunlar genel olarak bakıldığında donanımsal sorunlar olarak karşımıza çıkar. Donanım sorunlarının çözülmesinde ise her zaman uzman kişilerden yardım almak gerekir.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Garantiye Girer Mi?

Garanti kapsamında hizmetler, aslında birçok iPhone kullanıcısının yakından ilgilendiği bir durum olarak ön plana çıkar. Garanti süreci ise kullanıcı hatası olmayan durumlarda devreye girer ve kullanıcıların telefonlarını ücretsiz vir şekilde tamir ettirmesine olanak sağlar. Bunun tam aksi durumlarda yani kullanıcı hatası olan durumlarda ise garanti kapsamında hizmet almak çoğu zaman için mümkün olmaz.

iPhone Şarj Problemi Yaşıyorsanız, Çözüm Biziz

iPhone telefonunuzda sık sık şarj problemleri ile karşı karşıya kalıyorsanız ve bu durum karşısında ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin. Sektörün öncü firmalarından biri olarak sizlere her konuda yardımcı olan firmamız ile siz de parça ve işçilik garantili hizmetler alabilirsiniz. Bu şekilde hizmet aldığınız her konuda benzer sorunlar yaşamanız halinde firmamızdan ücretsiz destek alma imkanını da elde edebilirsiniz. Ayrıca deneyimli ve tecrübeli uzman teknisyenleri ile şarj problemlerinizi gideren firmamız, son teknoloji ekipmanlarıyla da oldukça kaliteli ve titiz bir işçilik örneği gösterir. Bunların yanı sıra firmamız, uygun fiyat aralıkları ile iPhone şarj problemlerini ortadan kaldırır ve düşük maliyetli bir hizmet almanızı sağlar. Siz de bizi tercih edin ve kaliteli çözümlere bizimle ortak olun.

Yorum Yap

Yorum Yap