1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. iPhone Şarj Halindeyken Kapandı Açılmıyor

iPhone Şarj Halindeyken Kapandı Açılmıyor

featured

iPhone modellerinde sık sık karşılaştığımız kapanma sorunu aynı zamanda telefonun tekrar açılmamasına neden olur. Birtakım etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun, kullanıcıların iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım gibi serzenişlerde bulunmasına yol açar. Şarj olan telefon birden kendini kapatır ve bunun ardından tekrar açılmak istendiğinde açılmaz. Tabi böyle bir durum karşısında yaşana sorunu çözmek için çeşitli yollar denenebilir, ancak çözüm yollarının denenmesine rağmen sorun ortadan kalkmıyorsa uzman bir servisten yardım alınmasında fayda vardır.

iPhone şarj halindeyken kapandı açılmıyor ise bu konuda ilk olarak akla gelen nedenlerden biri telefonun kendisini korumaya almış olduğudur. Daha ciddi zararlar ortaya çıkmaması adına iPhone modeller, bazı durumlarda kapanarak kendini korumaya alır. Kendini korumaya almış iPhone’u açmak içinse çeşitli çözüm yöntemlerini deneyerek özüme ulaşmak mümkün olabilir. Şimdi bunların neler olduklarına daha yakından bakalım.

iPhone Şarj Olurken Kapandı Açılmıyor Nasıl Çözülür?

iPhone telefonların şarj sırasında kapanması ve daha sonra açılmaması pek çok kullanıcının yaşadığı sorunlar arasında yer alır. iPhone 6 modellerinde daha sık görülen bu durum, farklı platformlarda iPhone 6 şarj halindeyken kapandı açılmıyor şeklinde başlıkların gündeme gelmesine neden olmuştur. Ancak çeşitli çözüm yolları ile kapanan iPhone’u tekrar açmak mümkün olabilir. Şimdi sizlere iPhone telefonunuzu açabileceğiniz çözüm yöntemlerini anlatmak istiyoruz.

  • Bu konuda ilk olarak yapmanız gereken reset atmaktır. Telefonunuza reset atmanızın hiçbir bilginizin sislenmesine neden olmaz ve bu nedenle reset atma yöntemini deneyebilirsiniz.
  • Diğer yandan iPhone’u iTunes’a bağlamayı deneyin. USB kablo ile yapmanız gereken bu işlemde öncelikle bilgisayarınızdan iTunes’u açın ve daha sonra telefonunuzda Home tuşuna basılı tutarken USB kabloyu takın. iTunes ile beraber telefonunuz tekrar açılabilir.
  • Telefonunuza orijinal bir iPhone şarj aleti bağlayın.

Yukarıda anlatmış olduklarımıza rağmen iPhone hala açılmıyor ise sizleri konusunda uzman personelleri ile hizmet veren firmamızda profesyonel destek almaya davet ediyoruz. Bizimle yaşadığınız iPhone kapanma ve tekrar açılmama sorununu kısa sürede giderebilir ve telefonunuzu tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Yorum Yap

Yorum Yap