1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone Sarı Leke, Beyaz Nokta Neden Olur?

iPhone Sarı Leke, Beyaz Nokta Neden Olur?
+ - 0

iPhone Sarı Leke, Beyaz Nokta Neden Olur? siz de merak ediyorsanız ve bu konuda birtakım bilgiler edinmek istiyorsanız, bu yazımızda siler için açıklıyoruz. Ekranlarda oluşan beyaz nokta ve sarı leke problemleri, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar ve sorunun tam olarak nedeni ekrandaki piksellerden bazlarının ölmüş olmasıdır. Örneğin iphone sol üstte beyaz nokta ile karşılaşılması halinde ekranın sol üst kısmında yer alan piksellerin öldüğünü söylemek doğru olur. Ekrana görüntü verme görevine

sahip olan transistörlerin hasar görmesi nedeniyle oluşan beyaz nokta, üst kısımda yer alan piksellerin ölmesini sağlar ve bu şekilde beyaz nokta meydana gelir.

iPhone sarı leke, beyaz nokta neden olur? sorusuna cevap olarak verebileceğimiz bir başka neden ise telefonun düşmesi ya da darbe alması sonucunda ekranın zarar görmesi olmaktadır. Ayrıca daha önceden ekran değişimi yapılmış ve bu değişim sırasında yan sanayi bir ekran kullanılmış olması da yine ekranda sarı leke ve beyaz nokta oluşmasına neden olur. Genel olarak iphone ekranda iki beyaz nokta gibi sorunlar yukarıda yer alan nedenlere bağlı olarak ön plana çıkar. Sarı leke ya da beyaz nokta ekranın küçük bir kısmında olması halinde belki kullanıcıları çok rahatsız etmez, ancak sarı leke ve beyaz nokta ekranda yayılmaya başladığında ekran kullanımı zorlaşır ve bu durum kullanıcılar için istenmedik sorunların ön plana çıkmasına neden olur. Yapılması gereken ise bir an önce ekranda oluşan bu sorunları gidermektir.

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta Sorunu İçin Çözüm Yöntemi

iPhone telefonlarınızda siz de beyaz nokta ya da sarı leke gibi durumlar ile karşı karşıya kalmanız halinde ekran değişimi yaptırabilir be yaşanan bu sorunu kalıcı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü iPhone ekranda beyaz leke çözümü için en etkili yol ekran değişimi olarak karşımıza çıkar. Ekran değişimleri ise bu konuda hizmet veren telefon servislerinin çalışmaları ile yapılır. iPhone telefonların ekranlarında meydana gelen beyaz nokta ve sarı leke sorunları için profesyonel bir yardım alınması şarttır. Şimdi, telefon servisleri ile yapılan ekran değişimleri nasıl gerçekleşir? daha yakından bakalım.

  • Ekran değişimi hizmetlerinde iPhone telefonların ekranları yaklaşık olarak 45 dakikada tamamlanır ve sonrasında telefon müşteriye teslim edilir.
  • Ayrıca ekran değişimleri sırasında telefonların diğer aksamlarına hiçbir şekilde zarar gelmez ve telefonların içinde yer alan bilgiler asla silinmez.
  • iPhone orijinal ya da orijinale yakın seçenekleri ile ekran değişimi yapılır.
  • iPhone modellerinde ekran değişimleri sırasında parça ve işçilik garantili hizmetler sunulur ve servislerin verdiği garanti süresi en az 6 ay olarak karşımıza çıkar.
  • Ekran değişiminin ardından birtakım kontroller ve testler ile ekranda herhangi bir sorun olup olmadığına bakılır ve herhangi bir sorun yoksa telefon müşteriye teslim edilir.
  • Kargo gönderim hizmeti de yine ekran değişimi hizmetlerinin önemli bir ayağıdır. Kullanıcılar telefonlarını kargo ile servise gönderir ve ekran değişimi yapılan telefon yine aynı şekilde müşteri tarafına kargo yoluyla geri gönderilir. Kargo gönderim hizmeti ile yapılan ekran değişimlerinde yaklaşık olarak 3 iş günü baz alınır.
Önerilen Yazı
iPhone Ekran Değişimi

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta Sorunu Garantiye Girer Mi?

iPhone telefonların ekranlarında oluşan sarı leke ve beyaz nokta sorunu ne yazık ki kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve bu nedenle telefonların tamir ve onarımları ya da ekran değişimleri ücretli olarak yapılır. Bu şekilde yapılan ekran değişimleri garanti kapsamında olmadığı için iPhone modeline göre kullanıcılardan ücret talep edilir.

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta İçin Ekran Değişimi Hizmetleri

Siz de ekran değişimi hizmetlerinde hızlı ve güvenilir çözümlerin yanı sıra kaliteli bir işçilik arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin. Ekran değişimi hizmetlerini bizimle alabilirsiniz. iPhone telefonlarında ekranlarında oluşan beyaz nokta ya da sarı leke gibi sorunlar karşısında sizlere konusunda deneyimli ve tecrübeli personeller ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Ayrıca telefonlarda yapılan işlemler sırasında telefonların içindeki bilgiler hiçbir şekilde silinmediği gibi sıfırlama işlemi de yapılmaz. Bu yüzden dilediğiniz her an telefonlarınızı bize emanet edebilir ve ekran değişimlerinizi bizimle yapabilirsiniz. Eğer siz de uygun fiyat aralıkları ve ile ekran değişimi hizmetleri almak istiyorsanız, daha fazla beklemeden bizi arayın ve sizlere bu konuda detaylı bilgiler sunalım.

Yorum Yap