1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?
+ - 0

iPhone pil sağlığı kaç olmalı? konusunda siz de merak ettiğiniz her şeyi bizimle öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonların oldukça popüler sorunları arasında yer alan pil ya da batarya sağlığı, kullanılan her telefonda zamanla azalır ve bunun ardından şarj konusunda çeşitli sorunlar yaşanmaya başlanır. Böyle bir durumda ise gün içerisinde aniden telefonun kapanması mümkün olur. Tabi pil sağlığının düşmesi farklı sorunların da habercisidir. Çünkü iPhone telefonlarda yetersiz pil sağlığı, şarj konusunun yanında birtakım işlevlerin de yavaşlamasına neden olur. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmamak için iphone pil sağlığı en az kaç olmalı? sorusunun cevabının tam olarak bilinmesi gerekir. Belirli bir seviyenin altına düşen pil sağlığı, şarj başta olmak üzere diğer sorunların da gün yüzüne çıkmaya başlamasını sağlar.

iPhone pil sağlığı kaç olmalı? sorusu için verilen cevaplar genelde yüzde 80 olarak karşımıza çıkar. Yüzde 80’in altına inen batarya sağlığında şarj ve telefon kullanımında çeşitli yavaşlamalar meydana gelir. Telefonu kullanırken şarj daha hızlı bir şekilde biter ve hatta telefon kapanabilir. Bunun yanında uygulamaların açılması ve ekran kaydırması da yine yavaşlama gösterir. Bu sorunların en üst seviyede yaşandığı durumlardan biri de iphone pil sağlığı servis uyarısının alındığı zamanlardır. Eğer Ayarlar – Batarya sekmesinde pil sağlığı için servis yazıyor ise şarj ile ilgili daha sıkıntılı bir sürecin içerisine girilmiş demektir. Böyle bir uyarı alınması halinde ise ilk olarak yapılması gereken telefonun servise götürülmesi ve pil sağlığının detaylı bir şekilde incelenmesidir. Çünkü günlük kullanımda her ana bataryanın bitmesi ve telefonun kapanması muhtemeldir.

iPhone Pil Sağlığı ile Ortaya Çıkan Sorunlar

iPhone telefonlarda şarj sorununa neden olan etkenlerin başında gelen pil sağlığı, aynı zamanda telefon kullanımın yavaşlamasına neden olur. Çünkü pil sağlığının düşük olması şarjı etkilediği gibi kare hızının düşmesinden uygulamaların açılmasına kadar birçok konuda olumsuz etkiler sunar. Her ne kadar iphone pil sağlığı arttırma konusunda birtakım çalışmalar yapılsa da istenen sonuçlar alınması pek de mümkün olmaz. Genelde kesin çözüm pilin değiştirilmesi olarak görülür. Ancak pil değiştirilmediği taktirde ise telefonda birtakım sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. iPhone telefonlarda pil değişimi yapılmadığı ve bunun yanında pil sağlığı düştüğü durumlarda yaşanan sorunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • iPhone’da şarj eskiden olduğu kadar uzun süre gitmez ve şarj daha hızlı biter. Hatta bazen aniden hızlı düşüler olan şarj, telefonun kapanmasına bile neden olur.
  • Telefondaki uygulamalar başlatılmak istendiğinde eskiye göre daha fazla zaman alır.
  • Kaydırma hızı belirli derecede düşer ve bazen donma gibi sorunlar oluşur.
  • iPhone arka aydınlatma özelliği daha düşük ışıklandırma yapar. Bunun nedeni şarjın daha fazla süre gitmesi içindir, ancak bazen şok fazla düşerek görmeyi engelleyebilir.
  • Ayrıca iPhone hoparlöründen gelen ses -3 dB’ye seviyelerine kadar düşüş gösterebilir.
  • Diğer yandan bazı uygulamalarda işlem yaparken kare hızı sürekli düşmeye başlar.
  • Kamera özelliğinde ise fotoğraf çekerken ya da uygulama açık olduğu anlarda sık sık flaş kapanır.
  • Bunların yanı sıra telefonda bulunan çeşitli uygulamalar açılmak istendiğinde tekrar yüklenebilir. Açılmak istenen uygulama önce yüklenir ve bunun ardından açılır.

iPhone Pil Sağlığı Sorunları İçin Kesin Çözümler

Siz de birçok iPhone kullanıcısı gibi telefonlarınızda sık sık şarj sorunları yaşıyorsanız ve bunun üstesinden gelemiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siz müşterileri için hızlı ve güvenilir çözümler suna firmamız, şarj konusunda yaşadığınız sorunlarda da her zaman için yanınızdadır. Ayrıca servisimizde alanında uzman ve deneyimli çalışanlar yer alır ve sizlere kaliteli bir işçilik sunar. Son sistem ekipman ve donmaların kullanıldığı tamir ve onarım hizmetleri, parça ve işçilik garantisi altında sunulur. Bunun yanında sektör genelinde en uygun fiyat aralıkları ile telefon tamiri ve onarımı hizmetleri veren firmamız, sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek adına tüm çalışmalarını sizlerin gözleri önünde yapar. Bu şekilde telefonlarınız işlem görürken hiçbir şekilde akşınız kalmaz ve tereddüt yaşamazsınız. iPhone telefonlarınızdaki pil sağlığı sorunları için hemen bizi arayın ve sizlere en kısa zaman içerisinde profesyonel çözümler ile yardımcı olalım.

Yorum Yap