1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?
+ - 0

iPhone kurulumu nasıl yapılır? bu konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa ve yeni bir iPhone telefona sahipseniz, sizlere sunacağımız yöntemler ile iPhone telefonlarınızın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak bakıldığında iPhone telefonların kurulumları oldukça kısa bir süre içerisinde yapılabilmektedir. Ancak yeni bir iPhone alınması halinde bu durum kullanıcılar için zor hale gelebilir. Bunun yanında iphone sıfırlama yapan bir kullanıcı için de tekrar kurulum sırasında çeşitli sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle sizler de iPhone telefonların kurulumlarında herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız, sizlere sunacağımız kurulum bilgileri ile telefonlarınızı kullanım için hazır hale getirebilirsiniz.

iPhone kurulumu nasıl yapılır? sorusu için öncelikle çeşitli adımlardan oluşan bir işlem olduğunu belirtmekte fayda vardır. Yani iPhone kurulumu sırasında her aşama birtakım özelliklerin hazır hale getirilmesini sağlar. Eğer iphone sıfırdan kurulum yapılıyorsa işlemler daha kolay olur. Ancak daha önce iPhone telefon kullanan birnini yeni bir iPhone’a geçiş yapması ek işlemlerin yapılmasını gerektirebilir. Bunlardan biri kullanılan önceki iPhone’daki bilgilerin yeni iPhone’a aktarılması olmaktadır. Bu nedenle bilgilerin aktarılması sırasında işlem biraz daha uzun sürebilir, ancak genel olarak bu işlem de kısa sürede halledilerek iPhone kurulumu kolayca yapılabilir.

iPhone Kurulumu Yapmak İçin Gerekli Adımlar

iPhone telefonlar kullanılmaya başlamadan önce kurulum yapılarak açılır ve bu şekilde kullanılmaya başlanır. Yeni iPhone modelleri aynı zamanda hızlı başlangıç seçeneğine sahiptir. Sizin de iphone hızlı başlangıç nasıl yapılır? şeklinde bir soru ile karşılaştığınızı tahmin edebiliyoruz. Tabi hızlı kurulumun yanında normal kurulum seçeneği de mevcuttur. Genelde kullanıcılar tarafından merak edilen kısım normal kurulum olmaktadır. Telefon tüm işlevleri ile hazır hale getirilmesini sağlayan kurulum işlemleri, ilk olarak cihazın açılması ile başlar. Bunun ardından ise işletim sistemi ile ekrana gelen bazı yönergeler olur. Bunları takip ederek iPhone telefonu kurulumunu kolayca gerçekleştirmek mümkün olur. Peki, iPhone telefon kurulumu nasıl yapılır? daha yakından bakalım.

  • iPhone’u açın ve ekrana gelen yönergeleri takip edin.
  • Karşnıza çıkan ekranda önce dili daha sonra ise bulunduğunuz ülkeyi seçin.
  • iPhone’u kurarken çevrimiçi olmayı ve bunun yanında konum servislerini açmayı unutmayın.
  • Daha sonra Touch ID ayarlaması yapın ya da bir parola oluşturun. Touch ID özelliğini ayarlamasanız bile bu adımı geçmek için bir parola oluşturmak zorunda olduğunuzu bilmenizde fayda vardır.
  • Daha önce kullandığınız bir iPhone varsa bu adımda önceki bilgilerinizi yeni iPhone telefona yükleyin.
  • Bu işlemlerin ardından Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapın ve bu sırada iCloud Drive’ı ayarlamayı ihmal etmeyin.
  • iPhone telefonların vazgeçilmezlerinden biri olan Siri’yi bu adım içerisinde ayarlayabilirsiniz.
  • Ayrıca iPhone’un ana ekranında bulunan butona nasıl tıklıyorsanız, buna göre bir özelleştirme yapmanız da kurulum sırasında mümkündür.
  • Tüm bu adımları başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra ise uygulama analizi ya da ekran çözünürlüğü gibi özellikleri ayarlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlardan da anlaşılacağı gibi genel olarak iPhone kurulumu oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Belki de kullanıcıları en çok zorlayan kısım daha önceki iPhone’da bulunan bilgilerin yeni iPhone’a aktarılması olmaktadır. Ancak bu konuda iOS işletim sistemi sizler için gerekli kolaylığı sağlar ve böylece bilgilerinizi kolay bir şekilde yeni telefona aktarılmasına imkan tanır. Bu nedenle kurulum konusun da ön yargılı olmanıza gerek yoktur. Ancak kurulum sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız, alanında uzman ekibe sahip olan telefon servisimiz ile her zaman hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

iPhone Kurulumu İçin Hızlı ve Güvenilir Hizmetler

Yeni bir iPhone satın aldınız ve kurulumu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sizleri konusunda uzman ekibi ile hızlı ve güvenilir çözüm sunan firmamıza bekliyoruz. Uzman çalışanlarımız ile iPhone telefonlarınızda ihtiyaç duyduğunuz her konuda kaliteli bir hizmet alır ve aynı zamanda yaşadığınız tüm sorunları kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturursunuz. Ayrıca daha önce iPhone telefon kullanıyorsanız ve verilerinizin ve uygulamalarınızın yeni telefona aktarılmasını istiyorsanız da yine bizimle iletişime geçebilirsiniz. iPhone modellerinde uzman olan arkadaşlarımız sizler için gerekli olan tüm yedekleme işlemlerini yapacak ve daha sonra yeni iPhone’unuza aktaracaktır. Profesyonel ve kaliteli hizmetlerin en doğru adresi olan servisimize sizleri de bekliyoruz.

Yorum Yap