1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. iPhone Kurtarma Modunda Kaldı

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı

featured

iPhone kurtarma modunda kaldı gibi sorunlar karşısında ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilmiyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olmak isteriz. iPhone modellerinde kurtarma modu zaman zman gerekli olan bir mod olma özelliği taşır. Ancak kullanma modunu kurtarma sırasında telefonun bu modda kalması da bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bazı kullanıcılar iphone recovery moddan çıkma programı ile yaşadıkları sorunu çözmeye çalışsa da bu programların her zaman işe yaradıkları söylenemez. Bu nedenle diğer çözüm yollarını bilmek ve buna göre iPhone’u kurtarma modundan çıkarmak gerekir.

iPhone kurtarma modunda kaldı şeklinde bir sorun ile karşılaşılması halinde ilk olarak iTunes yazılımından yardım alınabilir. Bu yazılım ile telefonda geri yükleme ya da eski bir yedeği geri yükleme işlemi yapılabilir. Tabi bunun dışında farklı çözüm yollarından da bahsetmek mümkündür. Ayrıca iPhone telefonlarda kurtarma modunun gerekli olduğu bazı durumlar vardır ve bunların neler olduğunu da bilmek önemlidir. Peki, iPhone modellerinde kurtarma modu hangi durumlarda kullanılır ya da gereklidir? daha yakından inceleyelim.

 • Apple logosunun çok fazla süre ekranda kalması
 • iPhone cihazın açılmaması
 • Dokunmatik ekranda çeşitli sorunlar meydana gelmesi
 • Telefonun şifresinin unutulması
 • Telefonda güncelleme sırasında bazı problemler yaşanması
 • iPhone geri yükleme işlemlerinde başarısız olması halinde
 • Geri yükleme yapıldığı esnada iTunes yazılımının cihazı tanımaması ya da cihaz ekranında kurtarma modu uyarısı alındığında
 • Telefon ekranında cihazı ‘iTunes’a bağlayın’ şeklinde mesaj vermesi halinde
 • iPhone Kurtarma Modunda Kaldı

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı Sorunu İçin Çözüm Yolları

iPhone telefonların kurtarma modunda kalması sonrasında birtakım çözüm yolları ile yaşanan bu sorunu çözmek mümkün olur. iPhone kullanıcıları genel olarak iphone kurtarma modu iphone bekleniyor şeklinde ekran mesajları alır ve bu sorun karşısında ne yapması gerektiğini tam olarak bilmez. Ancak böyle sorunlar karşısında telefon ya da iTunes yazılımı üzerinde birtakım ayarlamalar yapılarak çözüme ulaşılabilir. Şimdi, iPhone modellerinde kurtarma ekranından çıkmak için neler yapılabilir? bunlara bakalım.

 • iPhone kurtarma modunda kaldığı durumlarda öncelikle telefona hard reset atarak işe başlayın. Hard reset atmak için iPhone 6 ve daha önceki modellerde Home + Power tuşlarına, iPhone 7 telefonlarda ise Ses Kısma + Power tuşlarına aynı anda basarak ekranda Apple logosu gelmesini bekleyin.
 • Hard reset ile sorunun çözülmemesi halinde bire sonraki işlem ise telefonu iTunes’a bağlamak ve bir de bu yazılım ile telefonu sıfırlamayı denemektir.
 • Bunun yanında sorunun çözümü için iOS 10 beta sürümünü kurmak da işe yarayabilir.
 • Eğer hala sorun için bir çözüm elde edilemediyse iTunes üzerinden geri yükleme işlemi ile kurtarma modundan çıkmak mümkün olabilir. Ancak bu işlem için iTunes’un en son sürümünün yüklü olması gerekir.

iTunes ile iPhone Geri Yükleme İşlemi

Eğer iPhone telefonunuz bir türlü kurtarma modundan çıkaramıyorsanız, bir de geri yükleme seçeneğini denemenizde fayda vardır. iTunes yazılımı kullanılarak yapılan geri yükleme işleminde bu yazılımın en son sürümü olması gerekir. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce eğer iTunes’un güncel sürümü bilgisayarınızda yoksa kurmanız gerekir. Bilgisayarınıza en güncel sürümü kurmanızın ardından aşağıdaki işlemleri yaparak iPhone telefonunuzu kurtarma modundan çıkarabilirsiniz.

 • Öncelikle bilgisayarınıza iTunes’u başlatın.
 • Bunun sonrasında USB kalblo ile iPhone’u bilgisayara bağlayın.
 • iTunes ekranında summary sekmesine geçin ve burada yer alan “Geri Yükle” butonuna tıklayın.
 • Yapılan işlemlerin ardından iTunes’un işletim sistemini indirmesini ve telefona kurmasını bekleyin.
 • Sistem kurulumunun telefona yapılmasının ardından iPhone kullanım için hazır demektir.

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı Çözümü İçin Bizi Tercih Edin!

iPhone telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunlar için biiz tercih edebilir ve bizimle hızlı ve profesyonel çözümlerin tam ortasında yer alabilirsiniz. Telefon servisimiz iPhone modellerinde yaşanan tüm problemlerin kısa süre içerisinde üstesinden gelerek sizlere hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Kurtarma modunda kalan iPhone telefonlar için alanında uzman ve tecrübeli personeller ile hizmet sunan firmamız, aynı zamanda kaliteden ödün vermeden çalışmalarını yürütür. Siz de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız tüm sorunlar için hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede kaliteli bir işçilik sunalım. Yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve sizlere uzman çalışanlarımız ile yardımcı olmamızı sağlamak kadar kolaydır.

Yorum Yap

Yorum Yap