1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. iPhone İçin Pratik Yöntemler

iPhone İçin Pratik Yöntemler

featured

iPhone için pratik yöntemler ile ilgili detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımız ile siz de iPhone telefonlarınızı daha pratik bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. iOS işletim sistemi ile gelen iPhone modelleri, diğer akılı telefonlarda buluna Android ve benzeri işletim sistemlerine göre birtakım farklı işlevlere sahiptir. Bu nedenle sizlere hem yeni iphone kullanıcıları için temel bilgiler hem de pratik bir kullanımın anahtarı olan daha detaylı bilgiler vermek istedik. Siz de sunacağımız tavsiyeler ile iPhone telefonlarınızı daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece tavsiyelerimize göz atmak ve bunun ardından iPhone telefonlarında ne kadar kolay bir kullanıma sahip olduğunu daha yakından görmektir.

iPhone için pratik yöntemler konusunda ilk olarak bilmeniz gereken artık karşınızda bir Android işletim sistemi değil, iOS işletim sistemi olduğudur. Genel olarak Android işletim sistemleri ile arasında fark olan iOS işletim sistemleri, genel olarak bazı farklılıklar barındırır. Bu nedenle iphone ilk kullanım anında bazı kullanıcılara birtakım sorunlar yaşatabilir. Ancak kullanılmaya başlandıkça işletim sistemine alışmak ve daha hızlı bir şekilde iPhone’u kullanmak mümkündür. Ayrıca işletim sistemi içerisinde yer alan bazı önemli noktalar ve ayarların farklı konumda olması da sizleri asla korkutmasın. Çünkü zaman geçtikçe sistem içeriğine de alışmak mümkündür.

iPhone İçin Pratik Yöntemler ve Uygulamalar Nelerdir?

iPhone telefonların da belirli bir kullanım şekli vardır ve iOS işletim sistemine sahip olan bu telefonları kullanmak sanıldığı kadar zor değildir. Eğer siz de bir iPhone telefona sahipseniz ya da yeni bir tane almak istiyorsanız, herhangi bir tereddüt yaşamadan istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Çünkü bu yazımızda sizler için iphone nasıl kullanılır? ve pratik bir kullanım için neler yapılması gerekir? bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Şimdi iPhone telefonları kullanmanın püf noktaları nelerdir? daha yakından göz atalım.

 • Telefonu şarj ederken uçak moduna alın ve bu şekilde daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayın.
 • iPhone’un hesap makinesinde işlem yaparken son basamağı yanlış yazmanı halinde parmağınızı ekranda sola doğru kaydırın. Bu hareket son basamağın silinmesini sağlar
 • Telefonunuzu bir çocuğun oynaması için vermeniz gerektiğinde Genel Ayarlar sekmesine giriş yapın ve buradan Güdümlü Erişim özelliğini aktif edin. Bu şekilde telefon kullanımını tek bir uygulama ile sınırlı hale getirebilirsiniz.
 • Kamerayı açmak için sadece ekran kilidini açmanız gerektiğini düşünmeyin. Ekran kilitli olduğu anda ekranı sola kaydırmanız kamerayı açacaktır.
 • iPhone telefonunuzu bluetooth ile bir klavyeye bağlayabilirsiniz. Bunu yaparak daha hızlı yazı yazabilirsiniz.
 • Telefonda yer alan pusula uygulaması aynı zamanda içeriğinde seviye ölçer uygulamasını da barındırır. Pusula ekranındayken ekranı sola kaydırarak seviye ölçer uygulamasını açabilirsiniz.
 • Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda gezinirken sayfanın çok aşağısına gelmeniz halinde ekranın en üst kısmına bir kez dokunarak sayfayı en başa alabilirsiniz.
Buna ek olarak,
 • Özellikle yeni model iPhone’larda çok sık tercih edilen gece modu, telefonu geceleri de sağlıklı bir şekilde kullanmanıza imkan tanır.
 • iPhone telefonlarda ekranın hemen alt kısmında yer alan menüye bir klasör ekleyebilirsiniz. Birden fazla uygulamaya daha kısa süre içerisinde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
 • Telefonda herhangi bir metin yazarken boşluk tuşuna peş peşe iki defa basarsanız, daha önceki cümlenin sonuna nokta koyabilirsiniz.
 • Telefonda kulaklık ile müzik dinlediğiniz sırada ekrana ihtiyaç duymadan kulaklık düğmeleri ile şarkılar arası geçiş yapabilir ya da istediğiniz zaman şarkıyı durdurup başlatabilirsiniz.
 • iPhone’un önemli özelliklerinden biri olan ek elle klavye kullanıcılarına tek elini kullanarak yazı yazma imkanı verir.
 • Ekran yazılarını daha büyük görmek ve okumak için yazıları Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Büyük Metin menüsüne giriş yaparak büyültebilirsiniz.
 • Telefonda her uygulama için farklı titreşimler ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde hangi uygulamadan bildirim geldiğini tahmin etmeniz kolay olur.
 • Ayrıca iPhone modellerinde son yapılan herhangi bir işlemi geri almak için telefonu birkaç kez sallamak yeterli olacaktır.

iPhone İçin Pratik Yöntemler ve Daha Fazlası İçin Bize Gelin!

Eğer siz de iPhone telefona sahipseniz ve onu daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanmak istiyorsanız, sizlere sunacağımız pratik yöntemler sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hemen telefon servisimiz ile iletişime geçin ve farkı daha yakından görün.

Yorum Yap

Yorum Yap