1. Ana Sayfa
  2. Blog

iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok!

iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok!
+ - 1

iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok! iPhone modellerinde sıkça yaşanan sorunlardan biri olan iPhone hücresel veri problemi, çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. İnternete erişimin kısıtlandığı ya da tamamen engellendi bu sorun birtakım çözüm yöntemleri ile giderilebilir.

iPhone hücresel veri açık ama internet yok sorunlarının son zamanlarda artış gösterdiğini söylemek mümkündür. Hücresel veri kaynakla ortaya çıkan bu problem, iPhone kullanıcılarının belirli zamanlarda ya da düzeltilmediği sürece internete erişimini engeller. Sorun yazılımsal ya da donanımsal nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi birtakım ufak ayarların bozulması nedeniyle de ön plana çıkabilir.

iPhone Hücresel Veri Açıkken İnternete Girmiyor?

Hücresel veri açık olmasına rağmen internete giremiyor ve doğal olarak mobil veriyi kullanamıyorsanız, telefon üzerindeki bazı ayarları yeniden yapmanız ve güncellemeleri yüklemeniz gerekebilir. Şimdi, hangi ayarların yapılması gerektiğine daha yakından bakalım.

  • Hücresel veri sorunu için en basit çözüm yollarından biri telefonu kapatıp açmaktır.
  • Bunun yanında veri dolaşımını açmak da sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. (Ayarlar -> Hücresel Veri -> Hücresel Veri -> Veri Dolaşımı)
  • Ağ ayarlarını sıfırlamak da başka bir çözüm yöntemidir. (Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla)
  • Eğer varsa iOS ve telefon güncellemelerinin yapılması gerekir. (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme)
  • Diğer yandan telefonu fabrika ayarlarına döndürmek ya da telefonu tamamen sıfırlamak da yine etkili çözümlerden biridir.

iPhone telefonlarda sıkça meydana gelen durumlardan biri olan hücresel veri kaynaklı internet erişiminin kısıtlanması yukarıda anlatmaya çalıştığımız yöntemler ile giderilebilir. Ancak bunlara rağmen düzelme olmazsa farklı bir sorun olduğundan ve profesyonel bir yardım alınması gerektiğinden bahsedilebilir.

Sektörde önde gelen firmalardan biri olarak siz müşterilerine tüm telefon arızalarının bakım ve onarımında etkili çözümler sunmakta olduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de iPhone hücresel veri açık ama internete giremiyorum diyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin ve sizlere yerinde çözümler sunalım. Telefon servisimiz ile oldukça uygun fiyatlarda hizmet alabilir ve telefonlarınızda yaşadığınız bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. iPhone İMEİ kırıyormusunuz? Telefon yurtdışından geldi pasaport kaydı gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.